Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Polacy pokochali spotkania online. To jedyna nadzieja dla branży eventowej

5
Podziel się:

Nawet połowa polskich firm eventowych znajduje się w fatalnej sytuacji finansowej. Ratunkiem dla branży są... spotkania online, które mimo luzowania obostrzeń, cieszą się coraz większą popularnością.

Polacy pokochali spotkania online. To jedyna nadzieja dla branży eventowej
Raport: blisko połowa firm eventowych w złej kondycji; rośnie popularność spotkań online (Getty Images)

Część branży odczuwa skutki pandemii bardziej dotkliwie od pozostałych. W przypadku sektora eventowego widać wręcz zapaść, a w ciągu półtora roku w Polsce zawieszono aż 378 firm. Dodatkowo blisko połowa działających firm eventowych znajduje się w złej kondycji finansowej.

Według raportu ClickMeeting, od stycznia do kwietnia 2021 r. Polacy zawiesili działalność 85 firm eventowych. W 2020 r. zawieszono 292 firmy, co w porównaniu do roku 2019 stanowi wzrost o ponad 82 proc.

Wyhamowało także tempo powstawania nowych firm. Okazuje się, że w ciągu całego 2020 r. rynek ten urósł o 7,8 proc. Od 2015 do 2019 r. liczba ta wahała się między 10 a 17 proc. rocznie.

Zobacz także: Polski Ład. Wzrosną podatki, wzrosną ceny. Ekonomista broni tego pomysłu

Co ciekawe, mimo luzowania obostrzeń rośnie liczba wydarzeń online. Ta - według ClickMeeting - w 2020 r. wzrosła o 963 proc. Na popularności zyskały płatne webinary.

W 2021 r. w Polsce za pośrednictwem ClickMeeting odbyło się do tej pory 10,4 tys. wydarzeń dla ponad 100 uczestników. To o prawie połowę więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

ClickMeeting to polska firma, która powstała w 2011 roku; dostarcza rozwiązania webinarowe; udostępnia aplikację na całym świecie w siedmiu wersjach językowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Takżetego
2 lata temu
No coż innego może powiedzieć Firma która zarabia na tym że odbywają się spotkania on line. Super że w ogóle się coś odbywa, jednak to jakby zapytać producenta soku jabłkowego jaki owoc ludzie lubią najbardziej...
obsrywator
3 lata temu
to wszystko tematy zastępcze: polski ład, podwyżka podatków, lgbt, pedofilia/homoseksualizm w Kościele Katolickim. A tak na prawdę jest jedno ważne - walka o wolność. Pod przykrywka walki z nieistniejąca pandemią totalitaryści światowi chcą wyeliminować gotówkę, zakazać obsługiwania ludzi nieoznakowanych (już kary dla sklepów za obsługę niezamaskowanych) i zakazać ludziom nieoznakowanym kupowania (już kary dla niezamaskowanych). Ap 13,17 dzieje się tu i teraz na naszych oczach.
fikcja
3 lata temu
Bezsens. Może jeszcze puszczanie gazów online ?
Andrusa
3 lata temu
dramat!!! multum osób straciło pracę, a będzie (prawdopodobnie) jeszcze gorzej
sceptyk
3 lata temu
Niczego nie pokochali, to smutna rzeczywistość. Nie mają alternatywny to próbują jak mogą. Żeby było jasne można to porównać do "szklanki wody" zamiast "dobrego seksu"