Notowania

Policyjni związkowcy nie chcą konkurencji. "To próba upolitycznienia"

Piotr Duda chce policyjnej "Solidarności". Związkowcy mundurowi są przeciwni i sugerują, że celem jest zniszczenie apolityczności służb mundurowych, działających w nich związków, a w konsekwencji podporządkowanie ich celom partyjnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
"To, czego nie zdołał zrobić kiedyś Czesław Kiszczak, chce zrobić Piotr Duda - przekonują związkowcy. (Fot: Mariusz Gaczynski/East News)

Prezydent na wniosek Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" skierował do Sejmu projekt ustawy dotyczącej związków zawodowych w służbach mundurowych, który ma wprowadzać dualizm.

Tymczasem, zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz funkcjonariusze Służby Więziennej mogą zrzeszać się tylko w jednym związku zawodowym działającym w danej formacji.

Zarząd Główny NSZZ Policjantów stanowczo sprzeciwia się wprowadzaniu kolejnego związku w szeregi policjantów. "Czy celem jest zniszczenie apolityczności służb mundurowych, działających w nich związków, a w konsekwencji podporządkowanie ich celom partyjnym?" – pytają związkowcy.

Obejrzyj: Rano mundur, po godzinach fucha. Rzeczywistość w służbach od lat niezmienna

W swoim oświadczeniu podkreślają, że nie boją się pluralizmu ani konkurencji, ale ich zdaniem groźne jest to, że ">>Solidarność<< traktuje ją instrumentalnie – do spychania konkurencyjnych związków na margines, przy wykorzystaniu swojej pozycji politycznej".

"To, czego nie zdołał zrobić kiedyś Czesław Kiszczak, chce zrobić Piotr Duda rękoma Prezydenta RP”, a przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda "nigdy nie krył, że podporządkowanie sobie służb mundurowych jest jego osobistym marzeniem" – pisze Zarząd Główny NSZZ Policjantów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2019

teesjak słyszę pis znaczy kłamstwo i oszustwo

18-06-2019

zomoPrzecież Duda to stary zomowiec. To swój chłopak.

18-06-2019

mmm...Już Solidarność namieszała nauczycielom - teraz kolej na policję...

Rozwiń komentarze (156)