Money.plGospodarka Politycy Szymon Pawłowski

Szymon Pawłowski

Data i miejsce
urodzenia:
1978-12-05, Sanok
Stan cywilny: żonaty
Wykształcenie: wyższe
Zawód: ekonomista

Szymon Pawłowski


Szymon Pawłowski (ur. 5 grudnia 1978 w Sanoku, powiat sanocki, woj. podkarpackie) ? poseł na Sejm RP V kadencji (od 2005). Należy do partii Liga Polskich Rodzin.
Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 8, a później do Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. K.E.N. w Sanoku. Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, a od kilku lat mieszka w Warszawie. Od 2003 roku jest żonaty, ma córkę. W Sanoku mieszkają jego rodzice, siostra oraz dalsza rodzina.
Działalność polityczną rozpoczynał w Młodzieży Wszechpolskiej, w której przez szereg lat był jednym z liderów, pełniąc funkcje między innymi Wiceprezesa Okręgu Małopolskiego Młodzieży Wszechpolskiej,Sekretarza i Skarbnika Zarządu Głównego. W Lidze Polskich Rodzin jest od momentu jej powstania, obecnie jest członkiem Rady Politycznej LPR. W 2002 roku uzyskał z ramienia LPR mandat radnego miasta stołecznego Warszawy. Od 2003 roku pracował jako wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wybrany do Sejmu V kadencji w okręgu podwarszawskim. Jest redaktorem naczelnym miesięcznika Racja Polska.

Szymon Pawłowski - staż parlamentarny:

 • Poseł V kadencji
  • Data wybrania: 2005-09-25
   Lista wyborcza: Liga Polskich Rodzin
   Okręg wyborczy: 20 Warszawa
   Liczba głosów: 7984