Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
JCK
|

Polska chce rozszerzenia sankcji UE na Rosję. PAP: Zabiega o to w Brukseli

9
Podziel się

Polska chce rozszerzenia sankcji UE na Rosję - poinformowało PAP źródło unijne. To ma być odpowiedź na podważenie integralności terytorialnej Ukrainy.

Polska chce rozszerzenia sankcji UE na Rosję. PAP: Zabiega o to w Brukseli
W Donbasie w ostatnich dniach obserwowana jest eskalacja konfliktu (YouTube)
bDXGkvfp

Ten postulat został podniesiony przez polskich dyplomatów na forum unijnym.

W Donbasie w ostatnich dniach obserwowana jest eskalacja konfliktu. Według strony ukraińskiej Rosja zwiększa liczebność swych wojsk przy granicy z Ukrainą.

Na wniosek strony ukraińskiej we wtorek w Brukseli odbyło się posiedzenie Komisji Ukraina-NATO poświęcone m.in. zaostrzeniu sytuacji na ukraińsko-rosyjskiej granicy.

bDXGkvfr
Zobacz także: Paszporty covidowe wejdą w życie. "Jesteśmy w przededniu decyzji"

Znów niespokojnie na Ukrainie

Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski przekonuje, że "rosyjska interwencja jest bardzo prawdopodobna i może do niej dojść każdego dnia".

bDXGkvfx

- Wyraźnie widać, że w Donbasie (wschodnia Ukraina - gdzie od 2014 r. toczą się walki z prorosyjskimi separatystami wspieranymi przez Moskwę) mimo zawieszenia broni liczba ostrzałów wzrosła. Ruchy wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą także niepokoją. Strach przed otwartą wojną na nowych frontach wzmacnia fakt, że Putinowska Rosja już dowiodła, że jest zdolna do wszystkiego i trudno przewidzieć, co zrobi – oceni w money.pl Mariusz Cielma, ekspert wojskowy i naczelny branżowego magazynu "Nowa Technika Wojskowa".

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na wspólnej konferencji z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułebą oświadczył we wtorek, że Rosja musi zakończyć militarną rozbudowę swoich sił na Ukrainie i wokół niej, zaprzestać prowokacji i natychmiast doprowadzić do deeskalacji sytuacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGkvfS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
ale
3 tyg. temu
Za Ukrainę wyślą Polaków na wojnę!! Głupota rządzących w Polsce to już przewyższa epokę kamienia łupanego!
amnietowali
3 tyg. temu
UPA w Donbasie to drugi Wołyń
Alex
3 tyg. temu
A ktoś jeszcze słucha naszych tuzów?
bDXGkvfT
Anna
3 tyg. temu
Z sąsiadem trzeba żyć w zgodzie
dziadek
3 tyg. temu
Znowu pchamy się na siłę między ,,wódkę a zakąskę,, jak na razie Rosja oprócz koncentracji wojsk na swoim terytorium jeszcze nic nie zrobiła. Amerykanie też prężą muskuły na Morzu Czarnym. Jeszcze żadna ze stron nic nie zrobiła oprócz badania przeciwnika. Na koniec. My próbujemy sią wtrącać, a jak przychodzi do konkretnych rozmów to w relacjach Ukraińsko-Rosyjskich udział biorą Niemcy i Francuzi.