Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Polska technologia powalczy z rakiem piersi. Biotts z wielkim kontraktem

3
Podziel się:

Wrocławska firma Biotts podpisała właśnie wart kilka milionów dolarów kontrakt z amerykańskim Balanced Biotech. Wspólnie mają pracować nad stworzeniem leku na raka piersi.

Wrocławska firma Biotts z wielomilionowym kontraktem w USA
Wrocławska firma Biotts z wielomilionowym kontraktem w USA

To niewątpliwy sukces naukowców z Wrocławia, którzy stworzyli unikalną technologię, przydatną w leczeniu raka piersi.

Na czym polega innowacyjność? "Głęboko penetrujący system transdermalny wrocławskiej spółki, działający bezpośrednio na chorobowo zmienione tkanki, pozwala uzyskać silniejszy efekt terapeutyczny, zwiększając znacznie komfort pacjenta i równocześnie obniżyć koszty jego leczenia" - tłumaczy spółka. Wykorzystany ma być do tego autorski nośnik o nazwie MTC-Y.

A prościej? - Nasz nośnik działa podobnie do "korytarza życia" na autostradzie. Karetka przejeżdża, a ruch na drodze wraca do normy. Nasz system umożliwia identyczną procedurę: nośnik "zmiękcza" chwilowo cement międzykomórkowy, substancja aktywna przedostaje się do organizmu, bez bólu - mówi dr Paweł Biernat, jeden z założycieli Biotts.

Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Technologia wpadła w oko amerykańskiej firmie biotechnologicznej Balanced Biotech. Do tego stopnia, że zdecydowała się podpisać kontrakt z wrocławską spółką.

- Technologia transdermalna Biotts otwiera nam drzwi do pracy na wielu stanach chorobowych. Oferuje bezpieczniejsze i skuteczniejsze rozwiązania dla pacjentów, otrzymujących leki ratujące życie. Zastosowanie technologii Biotts w leczeniu raka piersi, zmieni rynek leków onkologicznych, a to dopiero początek. Chcemy zastosować technologię MTC-Y dla kilku innych kandydatów na leki - mówi Raymond Kalmar, prezes Balanced Biotech.

Kontrakt z amerykańską firmą dotyczy m.in. przeprowadzenia przez badania kliniczne leku MTC-U1, zawierającego nośnik MTC-Y i 2 substancje czynne.

Naukowcy Biotts stworzyli tę mieszaninę w oparciu o naturalne substancje czynne. Efekt? Stosunkowo tani w produkcji preparat przeciwzapalny, przyspieszający regenerację zdrowych tkanek.

- To były twarde, ale zarazem bardzo szybkie negocjacje – podpisaliśmy umowę w niespełna trzy miesiące od pierwszego kontaktu - komentuje Karolina Buratyńska, menedżer generalna Biotts. Jak dodaje, stworzone przez firmę rozwiązanie może dać nadzieję dla wszystkich kobiet chorujących na nowotwór piersi.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
biotechnologia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
PannAnna
4 lata temu
GRATULACJE! Oby ten lek szybko mógł pomagać pacjentkom.
jakotakowie
4 lata temu
Dopóki leczą skutki, a nie przyczyny, nic z tego nie będzie
Stronnictwo?
4 lata temu
Ja tylko słyszę o raku piersi i funduszach na niego.Co z rakiem płuc czy prostaty?