Trwa ładowanie...
bEDQMWZh
Notowania
Przejdź na

Polski Ład. Premier złożył nową propozycję przedsiębiorcom. "Poprzemy reformę tylko pod takimi warunkami"

Premier Mateusz Morawiecki negocjuje z przedsiębiorcami ustępstwa w zamian za poparcie Polskiego Ładu. - Pan premier zadeklarował wczoraj, że jeżeli chodzi o ryczałt ewidencjonowany, to wróci to do poprzedniej formy, choć trochę zmodyfikowanej - mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. W programie "Newsroom" WP ujawnił, że dla przedsiębiorców działających w ryczałcie ewidencjonowanym mającym obroty do 60 tys. zł składka zdrowotna wyniesie 300 zł, a dla tych o obrotach do 2 mln euro - 500 zł. To jednak nie wystarczy, by ZPP do poparł Polski Ład. - My domagamy się jeszcze przy podatku liniowym i podatku na skali wyliczenia składki zdrowotnej jako procent od średniego wynagrodzenia, plus zrezygnować z 9-procentowego podatku zdrowotnego w przypadku wynagrodzenia z powołania. Pod takimi warunkami poprzemy Polski Ład - wyjaśnił Cezary Kaźmierczak.

0
0
54
Podziel się
Komentarze (54)
zobacz więcej komentarzy (54)
bEDQMWZt
KOMENTARZE
(54)
obserwator
2 miesiące temu
Pan Premier Mydli oczy Przedsiębiorcom i wszystkim pracującym że będzie tak dobrze to dlaczego jest tak żle, nikt się na to nie da tak zwyczajnie nabierać.
Tymoteusz
2 miesiące temu
Składka zdrowotna jedna od jednej osoby a nie od każdego etatu lub umowy- w końcu chorować będzie jeden człowiek, leki zakupi jeden człowiek i tylko jedną osobę przyjmie lekarz. Zdzierać wielokrotność składki tylko dlatego, że ktoś pracuje na kilku zleceniach to kradzież.
qqq
2 miesiące temu
skladka zdrowotna powinna byc taka sama dla kazdego polaka, inaczej nie jest to sprawiedliwe.
bEDQMWZL
Australopitek
2 miesiące temu
Panie premierze pan Zoro kiedyś wymyślił by zabierać firmy za samo domniemanie, że przedsiębiorca czego nie zapłacił. Wrócić do tego pomysłu, prywaciarzy zlikwidować, firmy upartyjnić, wsadzić tam swoich pociotów i śwagrów i dacie radę. Da się? Da się. Trza tylko walczyć o suwerenność. by NIK nie zaglądał wam na łapy.
Przedsiebiorc...
2 miesiące temu
Bogatszy ma płacić podwójną albo i wyższą składkę zdrowotną , no i oczywiście leczyć się prywatnie
...
Następna strona