Źródło wideo: © money.pl
Patrycjusz Wyżga

"Tak to zawsze wygląda". Ekspert przypomina żelazną zasadę na giełdzie

- Inwestorzy, którzy zaczęli po 2008 roku, tak naprawdę nie zaliczyli cyklu hossa-bessa. Widzieliśmy takie mikro-krachy, ale one nie trwały 2-3 lata, były to jakieś przeceny rzędu 20-30 procent. Niemniej ci inwestorzy gdzieś kiedyś trafią na tę bessę i muszą być na to przygotowani - mówił w programie "Horyzonty" w serwisie YouTube Przemek Gerschmann, ekspert rynku kapitałowego. - Trzeba się spodziewać, że przyjdzie jakieś wydarzenie, które sprawi, że ta giełda znowu zanurkuje. Taka jest kolej rzeczy i tak to zawsze wygląda. I wielu inwestorów popełnia ten błąd, że czeka na to wydarzenie, żeby wtedy kupić. Że oni teraz nie kupią, bo jest drogo, że kupią, jak będzie tanio. To jest błędem z dwóch stron. Z jednej: jeśli będą długo czekać i ten krach nadejdzie, to on może nie ściągnąć tej ceny do takich poziomów, jakich oni oczekują. A drugi błąd polega na tym, że jeśli giełda traci przez coś tak bardzo mocno, to ten powód jest taki, że nikt nie chce kupić tych akcji i ty też nie będziesz chciał - wyjaśnił.
Więcej wideo
Prezes spożywczego giganta dosadnie. Mówi, za co zapłacą klienciPrezes spożywczego giganta dosadnie. Mówi, za co zapłacą klienci
Najbogatszy Polak w "Biznes Klasie". "Jeden błąd kosztował 190 mln zł"Najbogatszy Polak w "Biznes Klasie". "Jeden błąd kosztował 190 mln zł"
Masz pieniądze na koncie? Tracisz więcej, niż myśliszMasz pieniądze na koncie? Tracisz więcej, niż myślisz
"Fantastyczna inwestycja". Eksperta nie ma złudzeń"Fantastyczna inwestycja". Eksperta nie ma złudzeń
"Przelej pieniądze od razu". Ekspert zdradza prosty trik"Przelej pieniądze od razu". Ekspert zdradza prosty trik
Jedna przerwa to nie porażka. Ekspert radzi inwestoromJedna przerwa to nie porażka. Ekspert radzi inwestorom
"Lepiej odkładać mało niż nic". Ekspert zdradza receptę na sukces"Lepiej odkładać mało niż nic". Ekspert zdradza receptę na sukces
Wybrane dla Ciebie