Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Polskie finanse na specjalnych zasadach dłużej? Sejm zagłosował za

24
Podziel się:

Nowela ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw zakłada opóźnienie powrotu stabilizującej reguły finansowej. Ustawą zajmie się teraz Senat.

Polskie finanse na specjalnych zasadach dłużej? Sejm zagłosował za
Wiceminister Finansów Piotr Patkowski bronił nowelizacji ustawy (PAP, Paweł Supernak)
bEsyhIUl

Rząd chce opóźnienia terminu powrotu do pełnego stosowania stabilizującej reguły wydatkowej. Takie rozwiązania zakłada uchwalona przez Sejm nowela ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw.

Za uchwaleniem noweli głosowało 227 posłów, przeciw było 208, a wstrzymało się 6 osób.

bEsyhIUn

Ustawa dotyczy powrotu do stosowania standardowej stabilizującej reguły wydatkowej (SRW), która zostanie wydłużona do 2022 r., a także zwiększenia elastyczności w związku z gospodarowaniem środkami budżetowymi w celu niwelowania negatywnych skutków zmian gospodarczych i społecznych spowodowanych COVID-19.

Zobacz także: Rozłam wśród członków PiS. Domagają się zerwania z "segregacją sanitarną"

Opozycja chciała odrzucenia noweli. Izabela Leszczyna z KO powiedziała w takcie obrad Sejmu, że projekt ustawy powinien się nazywać „po nas choćby potop”. Paulina Hennig-Kloska z Polska 2050 powiedziała, że "nie przyłoży ręki do dalszego psucia finansów publicznych".

bEsyhIUt

Wiceminister finansów Piotr Patkowski broił rozwiązań i tłumaczył, że nowela ”wydłuża ścieżkę powrotu zgodnie z tym, co rekomenduje Komisja Europejska".

Projekt noweli ustawy trafi teraz do Senatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsyhIUO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(24)
cvbnm
4 tyg. temu
złodziejom ciągle mało
sok
4 tyg. temu
Mleko które zawsze kupowałam w Tesco znowu od dzisiaj podrożało. Rok temu kosztowało 1,85 zł., teraz to już 2,29 zł., czyli podwyżka wyniosła ok. 20% To gdzie ta 4,6- procentowa inflacja? Kiedyś szef GUS-u pójdzie siedzieć za swoje manipulacje.
500 mld
4 tyg. temu
Patkowski specjalista od wykresów świecowych i gier komputerowych wykreślających parabole ale nie zauważył że krzywa spada na łep i idzie na dno a chłopczyk opowiada PISowski przekaz miód płynie ale nie zauważył że nie unas
bEsyhIUP
pam
4 tyg. temu
Czyli dług publiczny będzie mógł być wyższy niż ustalone wcześniej 60% PKB. Hulaj dusza piekła nie ma. Czy dobrze pamiętam, że te 60% jest zapisane w Konstytucji?
lalka
4 tyg. temu
PIS jest dobry w zadluzaniu co ich to obchodzi ze kiedys trzeba ten dlug splacic aby im dobrze sie zylo ale juz im dzieciom czy wnuczkom nie bo beda splacac cale zycie dlug ktory robi PIS
...
Następna strona