Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patryk Wieczorek
|
Materiał partnera: PARP

Polskie wynalazki, które mogą zmienić świat

Podziel się:

Co łączy lampę naftową, szczepionkę przeciw polio i komputer Commodore? Ich twórcami byli Polacy. Jesteśmy przedsiębiorczym i innowacyjnym narodem, o czym możemy się przekonać podczas 24. edycji konkursu "Polski Produkt Przyszłości". Już niebawem poznamy laureatów. Już niebawem poznamy laureatów. Transmisja z gali rozpocznie się już 5 lipca o godzinie 19:00 w Wirtualnej Polsce.

Polskie wynalazki, które mogą zmienić świat
(Adobe Stock)

W naszym kraju każdego dnia powstaje około 1000 nowych firm. Aż 6 na 10 Polaków uważa, że prowadzenie własnego biznesu to dobry sposób na zrobienie kariery. W analizie przygotowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości czytamy, że przeciętny właściciel małej firmy to mężczyzna w wieku około 38 lat z wyższym wykształceniem, który chce wykorzystać doświadczenie w dotychczasowej pracy i usamodzielnić się na polu zawodowym. Coraz więcej rodzimych firm i start-upów zdobywa uznanie na całym świecie. Od 1997 r. te, które wyróżniają innowacyjne rozwiązania, są doceniane w konkursie "Polski Produkt Przyszłości".

Zobacz także: Gala Polski Produkt Przyszłości ’22

Celem konkursu jest popularyzacja nowoczesnych wyrobów i technologii, które mają potencjał, by zaistnieć globalnie. Ocenie podlegają zarówno funkcje odpowiadające na potrzeby dzisiejszych odbiorców, jak i potencjał rynkowy czy pozytywny wpływ na środowisko. W zeszłym roku za produkt przyszłości uznano urządzenie AngioExpert do nieinwazyjnej diagnostyki zaburzeń krążenia naczyniowego. Nagrodę otrzymał również FRANKD szybki test diagnostyczny w kierunku wirusa SARS-CoV-2 oraz VENTIL - innowacyjne urządzenie do niezależnej wentylacji płuc. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 163 projekty, w tym 141 opracowane przez przedsiębiorców.

Materiał partnera: PARP

przedsiębiorcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl