Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Pomoc Żywnościowa opóźniona. Wszystko przez błędy w przetargu

7
Podziel się:

Dostawy jedzenia w ramach programu Pomoc Żywnościowa miały wystartować jesienią. Nie ma na to szans, bo Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła przetarg przez błędy formalne. Korzystający z programu muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać co najmniej do grudnia.

Paczki z żywnością trafią do potrzebujących z opóźnieniem.
Paczki z żywnością trafią do potrzebujących z opóźnieniem. (East News, Arkadiusz Ziółek)
bECONDnp

Zgodnie z założeniem programu powinien być realizowany od jesieni do maja-czerwca następnego roku. W tym czasie objęte nim osoby powinny otrzymywać paczki żywności co dwa miesiące. Tegoroczna edycja programu powinna wystartować we wrześniu.

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", pomoc nie trafi do potrzebujących w przewidzianym terminie. Stało się tak, ponieważ czerwcowy przetarg na dostawcę żywności (ogłoszony przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa) został unieważniony przez Krajową Izbę Odwoławczą.

KIO przyznała rację dwóm przedsiębiorstwom biorącym udział w przetargu, które zgłosiły odwołania od wyników postępowania. Izba dopatrzyła się błędów formalnych.

bECONDnr
Zobacz także: Zobacz także: Zrównoważony rozwój. Firmy stoją przed wyzwaniem

KOWR nie ogłosiło wciąż nowego przetargu, a zatem start programu opóźni się o kilka miesięcy. Według "DGP" trzeba liczyć się z tym, że wydawanie żywności rozpocznie się w grudniu 2019 roku lub nawet w styczniu 2020 roku.

Paczki żywności są rozdawane w ramach sfinansowanego przez Unię Europejską Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościową 2014-2020. Skierowany jest do osób, których dochody nie przekraczają 1402 złote na osobę lub 1056 złotych na członka rodziny.

bECONDnx

Za realizację programu i dostarczanie żywności odpowiadają: Caritas Polska, Federacja Polskich Banków Żywności, Polski Czerwony Krzyż i Polski Komitet Pomocy Społecznej. Przekonują one, że chociaż tegoroczna edycja programu rozpocznie się później, to nie jest planowane opóźnienie zakończenia wydawania produktów – ma ono nastąpić w czerwcu 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECONDnS
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(7)
xyz
2 lata temu
CO ZA CHORY KRAJ, w normalnym kraju już by zrobili program zastępczy - żeby ludziom biednym wydawać żywność, a tu nie mogą wydać żywności, i co ludzie do Grudnia mają być bez produktów spożywczych i mają być głodni, mają żyć powietrzem, chore NIEUDOLNE PAŃSTWA tak jak chory jest kościół Katolicki w Polsce .
adfdfg
2 lata temu
CLAP i Wenezuela - pd tego się zaczęło
art.
2 lata temu
Potrzebujący potrzebują "Pepsi" :)
bECONDnT
Jarek
2 lata temu
W Polsce nie ma biedy.
Brak słów .
2 lata temu
Trochę prawdy jest niech weźna za osoby które mają 30lat przepracowane w czasach komunny itp to im prędzej się należy brak słów