Notowania

gospodarka
09.09.2019 12:56

Pomoc Żywnościowa opóźniona. Wszystko przez błędy w przetargu

Dostawy jedzenia w ramach programu Pomoc Żywnościowa miały wystartować jesienią. Nie ma na to szans, bo Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła przetarg przez błędy formalne. Korzystający z programu muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać co najmniej do grudnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Paczki z żywnością trafią do potrzebujących z opóźnieniem. (Fot: Arkadiusz Ziółek)

Zgodnie z założeniem programu powinien być realizowany od jesieni do maja-czerwca następnego roku. W tym czasie objęte nim osoby powinny otrzymywać paczki żywności co dwa miesiące. Tegoroczna edycja programu powinna wystartować we wrześniu.

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", pomoc nie trafi do potrzebujących w przewidzianym terminie. Stało się tak, ponieważ czerwcowy przetarg na dostawcę żywności (ogłoszony przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa) został unieważniony przez Krajową Izbę Odwoławczą.

KIO przyznała rację dwóm przedsiębiorstwom biorącym udział w przetargu, które zgłosiły odwołania od wyników postępowania. Izba dopatrzyła się błędów formalnych.

Zobacz także: Zrównoważony rozwój. Firmy stoją przed wyzwaniem

KOWR nie ogłosiło wciąż nowego przetargu, a zatem start programu opóźni się o kilka miesięcy. Według "DGP" trzeba liczyć się z tym, że wydawanie żywności rozpocznie się w grudniu 2019 roku lub nawet w styczniu 2020 roku.

Paczki żywności są rozdawane w ramach sfinansowanego przez Unię Europejską Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościową 2014-2020. Skierowany jest do osób, których dochody nie przekraczają 1402 złote na osobę lub 1056 złotych na członka rodziny.

Za realizację programu i dostarczanie żywności odpowiadają: Caritas Polska, Federacja Polskich Banków Żywności, Polski Czerwony Krzyż i Polski Komitet Pomocy Społecznej. Przekonują one, że chociaż tegoroczna edycja programu rozpocznie się później, to nie jest planowane opóźnienie zakończenia wydawania produktów – ma ono nastąpić w czerwcu 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, żywność, paczki, pomoc, pomoc państwa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-09-2019

ZK590Nieróbstwo skutkuje korzystanie z programów dla leni.

09-09-2019

JarekW Polsce nie ma biedy.

09-09-2019

Brak słów .Trochę prawdy jest niech weźna za osoby które mają 30lat przepracowane w czasach komunny itp to im prędzej się należy brak słów

Rozwiń komentarze (7)