Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pomysł na biznes: Zajęcia muzyczno-twórcze dla dzieci

3
Podziel się:

Zajęcia z edukacji muzycznej wzbogacone warsztatem kreatywności - to pomysł na biznes Moniki Marianowskiej, właścicielki projektu Muzaki i firmy Flow. Muzaki to autorski program muzyczno-kreatywny skierowany zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedszkoli.

Monika Marianowska
Monika Marianowska (Money.pl, Mieszko Rozpędowski)

- Dzieci aktywnie grają na instrumentach, realizują się w tańcu i ruchu - tłumaczy właścicielka. Impulsem u niej do rezygnacji z pracy na etacie i założenia własnej firmy było macierzyństwo. Dziś Marianowska rozwija swoją działalność, z sukcesem wdrażając projekt w kolejnych placówkach. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

Oferta firmy jest skierowana do dzieci od 10. miesiąca do wieku przedszkolnego. Zajęcia muzyczno-kreatywne odbywają się w przedszkolach i żłobkach, ale także indywidualnie w salach zabaw i klubokawiarniach na terenie Warszawy.

Ceny? Miesięczny abonament w ramach dodatkowych zajęć w przedszkolu to koszt 60-100 zł od osoby. Warsztaty indywidualne kosztują 120-180 zł miesięcznie. Można też skorzystać z jednorazowych spotkań weekendowych w cenie 35-45 zł.

Skąd pomysł na taki biznes? - Przełomowym momentem w moim życiu było macierzyństwo i rezygnacja z etatu - wspomina właścicielka. - Brakowało takich zajęć na rynku. Postawiłam na autorski program. Prace wdrożeniowe trwały siedem miesięcy - dodaje.

Firma powstała w 2016 roku. Koszt inwestycji wyniósł ok. 80 tys. zł. To głównie wartość samochodu niezbędnego do ciągłego przemieszczania się, przewożenia sprzętu oraz koszt samych instrumentów i niezbędnych rekwizytów. W ciągu dwóch lat do biznesu dołączyły dwie osoby, które również prowadzą zajęcia. Obecnie firma współpracuje na stałe z 18 placówkami w Warszawie.

Prowadzisz ciekawą działalność gospodarczą? Napisz do nas: pomyslnabiznes@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Cfa
5 lata temu
Zajmuje się czyms co sama wymyśliła i bardzo dobrze. To raczej pomysł na życie niż na biznes.
tam
5 lata temu
80 tys. zł by móc zacząć. Plus 7 miesięcy na wdrożenie - czyli kolejne wydatki i pieniądze potrzebne na przeżycie zanim się cokolwiek zarobi. W takim razie z 80 tys. zrobiło się pewnie 200, które trzeba mieć. Teraz pytanie kiedy to się zwróci i firma faktycznie zacznie zarabiać na tyle, by pokryć koszty i jeszcze zarobić?
korepetycje z...
5 lata temu
Pani podsumowała poziom kształcenia w szkołach?