Notowania

wojsko
19.06.2019 09:53

Poznań. Oficjalne otwarcie Centrum Serwisowo-Logistycznego czołgów Leopard 2

- To kolejny krok na drodze do zwiększenia potencjału naszej armii - napisał w przesłanym z okazji otwarcia centrum liście premier Mateusz Morawiecki. We wtorek w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych w Poznaniu oficjalnie otworzono centrum logistyczne czołgów Leopard 2.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Uroczyste otwarcie Centrum Serwisowo-Logistycznego czołgów Leopard 2 w Poznaniu

Inwestycja obejmuje przeznaczoną do obsługi czołgów halę wyposażoną w specjalistyczną infrastrukturę, centrum zespołów napędowych, autoryzowane centrum serwisowe, magazyn części zamiennych i zapasów wielkogabarytowych oraz centrum szkolenia specjalistycznego.

Centrum Serwisowo-Logistyczne w Poznaniu ma służyć "zaspokajaniu wszelkich potrzeb Sił Zbrojnych RP we wszystkich obszarach niezbędnych do utrzymywania w pełnej sprawności technicznej czołgów Leopard 2", podaje PAP.

Premier Mateusz Morawiecki napisał w liście z okazji otwarcia obiektu, że cieszy się, iż "udział polskich przedsiębiorstw, polskich inżynierów i specjalistów jest w tym dziele coraz większy".

Zobacz: Świdnik oferuje śmigłowce dla marynarki. "Życzymy MON konsekwencji w podejmowaniu decyzji"

- Od siły naszej gospodarki zależy bowiem bezpieczeństwo naszego państwa. Także tutaj, w Poznaniu, nową młodość będą zyskiwać użytkowane przez Wojsko Polskie czołgi Leopard 2. Pod koniec 2015 roku podpisaliśmy umowę na ich modernizację, by w pełni odpowiadały na wyzwania współczesnego pola walki. Po modernizacji będą zapewniały wyższy poziom bezpieczeństwa załodze przy zwiększonych możliwościach bojowych - napisał premier, cytowany przez PAP.

Prezes Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych (WZM) Elżbieta Wawrzynkiewicz poinformowała, że powstanie Centrum Serwisowo-Logistycznego w Poznaniu kosztowało w sumie ok. 46 mln zł. Ponadto w magazynie zgromadzono części o wartości 15 mln zł.

- Centrum już działa i przynosi pieniądze. Obecnie mamy w naprawach 25 czołgów Leopard, w przyszłym roku chcielibyśmy ich tu mieć 30-35, a za dwa lata jeszcze 10 więcej. To jest projekt, który będzie się rozwijać - zapewniła Wawrzynkiewicz, cytowana przez PAP.

Jak dodała, w związku z utworzeniem Centrum można było powiększyć o ponad 30 osób załogę WZM zaś dzięki wprowadzonym zmianom w systemie zarządzania, trzykrotnie wzrosła jego wydajność. Obecnie w Zakładach pracuje ok. 300 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-06-2019

ciotka z RopczycTeraz wszystkie CZOLGI bedo jechac do Poznania na wymiane filtrow powietrza, paliwa no i na wymiane oleju w silniku i skrzyni biegow. Jakie beda mieli … Czytaj całość

19-06-2019

Lolo15 baniek na czesci zamienne? Dwie gasienice?😂😂😂

19-06-2019

desantCzy wszystkie te projekty związane z obronnością muszą mieć taki rozgłos? Potrzebne to nam?

Rozwiń komentarze (12)