Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pracownicy LOT dostaną podwyżki. Osiągnięto porozumienie ze związkowcami

0
Podziel się:

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT i przedstawiciele Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych zawarli porozumienie dotyczące warunków finansowych nowego regulaminu wynagradzania.

Pracownicy LOT dostaną podwyżki. Osiągnięto porozumienie ze związkowcami
(East News, Lech Gawuc/Reporter)
bEILtyYB

Porozumienie pozwala na zakończenie trwających w spółce od sześciu lat sporów zbiorowych i wprowadzenie istotnych podwyżek wynagrodzeń dla członków personelu pokładowego oraz pilotów. Zgodnie z ustaleniami stron wzrosną wynagrodzenia zasadnicze oraz zmienne elementy pensji.

- Zgodnie z ustaleniami stron wzrosną wynagrodzenia zasadnicze oraz zmienne elementy pensji - czytamy w komunikacie.

Skarbówka wypełni za ciebie PIT. Minister tłumaczy, jak to działa

bEILtyYD

- Cieszę się, że dobra wola zarządu i związków zawodowych zwyciężyła. Fakt zawarcia porozumienia to duży i pozytywny krok zarówno dla firmy jak i jej pracowników. Pozwala na wprowadzenie spokoju społecznego i pełną koncentrację na dalszym rozwoju LOT-u, przed którym wiele wyzwań biznesowych i rynkowych" – powiedział Bartosz Piechota, członek zarządu PLL LOT oddelegowany z Rady Nadzorczej do spraw społecznych.

Podpisanie wstępnego porozumienia potwierdził przedstawiciel strony związkowej Piotr Szumlewicz. Dodał, że zakłada ono podwyżkę tzw. części stałej wynagrodzenia personelu pokładowego o ok. 1000 zł.

bEILtyYJ

Pracownicy zapowiadają, że teraz będą walczyć o wydłużenie czasu na wypoczynek ponad to, co gwarantuje "flight time limitation".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEILtyZe
KOMENTARZE
(0)