Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Premier Morawiecki zapowiada komisję sejmową. Wpływ państwa na gospodarkę jest zbyt duży

450
Podziel się:

Mateusz Morawiecki chce powołania komisji sejmowej, która zajmie się deregulacją państwa. W ocenie premiera w ten sposób uda się napędzić polską gospodarkę.

Premier Morawiecki zapowiada komisję sejmową. Wpływ państwa na gospodarkę jest zbyt duży
Komisja sejmowa do spraw deregulacji. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział ją w Dobrym Mieście. (PAP, PAP/Tomasz Waszczuk)

Premier Mateusz Morawiecki gościł w piątek w firmie cukierniczej Jutrzenka w Dobrym Mieście. To właśnie tam zapowiedział nową komisję sejmową, która zajmie się deregulacją.

- W Sejmie powołamy komisję, która będzie się zajmować deregulacją - zapowiedział szef rządu. Podkreślił przy tym ogromne znacznie, jakie ma dla przedsiębiorców deregulacja.

Deregulacja to ni mniej, ni więcej, ale zmniejszenie oddziaływania państwa na rynek, gospodarkę i ekonomiczną sferę kraju. Przeważnie ogranicza ona interwencje państwowych regulatorów i uelastycznia przepisy ograniczające funkcjonowanie firm.

Zobacz także: Obniżona stawka ryczałtu w Polskim Ładzie. Skorzystają pielęgniarki, pracownicy IT i prawnicy

Deregulacja ma posłużyć efektywniejszemu wdrażaniu założeń Polskiego Ładu. Jak tłumaczył Mateusz Morawiecki, dzięki podniesieniu kwoty wolnej od podatku i obniżaniu niektórych podatków, jego ugrupowanie tworzy lepsze warunki rozwoju dla polskich przedsiębiorców. Jednak by jeszcze mocniej zwiększyć ich rozwój, potrzebne są inwestycje.

W jego ocenie potrzebne są warunki do inwestowania, a przyniesie je właśnie deregulacja. Dzięki niej inwestycje, płace i konsumpcja będą "nawzajem się nakręcały".

Morawiecki wyliczał, że Polski Ład w obszarze działań dla przedsiębiorców to wydatek rzędu 20 mld złotych na podniesione koszty uzyskania przychodu, ale też kilkaset mld złotych na inwestycje w otoczeniu przedsiębiorstw, m.in. na uzbrojenie terenów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(450)
ronin
3 lata temu
To już nie nie centralizacja i upaństwowienie wszystkiego ? Co się stało / pustka w kasie i długi po uszy ?
$e3(o;@q1az/....
3 lata temu
A dodaliście tow. Morawiecki, że przed "deregulacją" - najpierw wszystko "uregulujecie"? Przecież inaczej Brylant będzie zaniepokojony, że "nowy bolszewizm" się nie uda...
KLEMENS
3 lata temu
Polski przedsiębiorca jak słyszy, że władza chce mu w czymś pomóc to drży co w zamian wprowadzi. Najpierw wprowadzili 46 podatków (od 2015 r.) a teraz będą chcieli słyszeć aplauz gdy jakąś ich część usuną. Tak działa socjalizm. Skomplikowali życie do takiego absurdu, że nie ma w Polsce firmy - nawet spółki SP - która w jakiejś części nie łamie prawa. I o to chodzi żeby na każdego mieć jakiegoś haka. Łupią firmy do bólu a fiskus działa według zasady domniemania oszustwa w sprawach podatkowych. Winne tej sytuacji jest nieustannie zmieniane prawo. Gdy jest takie tempo inflacji prawa podatkowego przy jego skomplikowaniu nie może nie być luk. To jest niemożliwe.
Olo
3 lata temu
Vateusz Mataczowiecki i jego notoryczne fantasmagorie...
Polak
3 lata temu
Komisja Śledcza w sprawie ziemi od pendofula Gulbinowicza przepisanej na żonę...
...
Następna strona