Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premiowa Obligacja Skarbowa już w czerwcu. Gwarantowany zysk i szansa na 10 tys. zł

W czerwcu znów dostępna będzie 10-miesięczna premiowa obligacja oszczędnościowa - informuje Ministerstwo Finansów. Oprócz odsetek posiadacz obligacji może liczyć nawet na dodatkowe 10 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W czerwcu kolejna tura premiowych obligacji oszczędnościowych. Szansa na niezły zarobek (Fot: PIOTR FOTEK/REPORTER)

Tylko w czerwcu, po raz kolejny w ofercie, dostępna będzie 10-miesięczna premiowa obligacja oszczędnościowa - informuje resort finansów. Jak zaznaczono w komunikacie, Premiowa Obligacja Skarbowa (POS) to forma oszczędzania, która łączy gwarantowany zysk w postaci odsetek (1,50 proc. w skali roku) z szansą na wygranie premii pieniężnej.

"Obligacja premiowa łączy zalety obligacji oszczędnościowych z elementem gry losowej. To możliwość pomnożenia zainwestowanego kapitału i wygrania dodatkowej premii pieniężnej w wysokości: 10, 100, 1 tys., a nawet 10 tys. zł" - zaznacza Ministerstwo Finansów.

10-miesięczna obligacja będzie dostępna tylko w czerwcu. Oszczędzanie będzie można rozpocząć już od kwoty 100 zł - to cena jednej obligacji, która jest stała przez cały okres sprzedaży. Na zakup obligacji premiowych można przeznaczyć dowolną kwotę, bez limitów.

- Jednorazowo, w czerwcu, oferta obligacji oszczędnościowych zostaje wzbogacona o emisję obligacji premiowych. Konstrukcja tego rodzaju obligacji charakteryzuje się krótkim okresem do wykupu (10 miesiecy), gwarantowanym zyskiem w postaci odsetek oraz możliwością wygrania dodatkowej premii pieniężnej - tłumaczy wiceminister finansów Piotr Nowak.

- Poprzednia emisja z czerwca 2018 r. cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wysoka sprzedaż obligacji przełożyła się na wielkość puli. Do wygrania było 41 tys. 107 premii o łącznej wartości 1 mln 480 tys. zł - dodaje.

Szansę na wygranie premii daje każda wykupiona obligacja. Im większa liczba nabytych obligacji, tym większa szansa na wygranie. Minimalna liczba premii przewidzianych do wylosowania to 1 tys. 111 szt. Liczba nagród i wartość puli premii rośnie wraz ze wzrostem sprzedaży.

- Emisja kolejnej już serii instrumentów premiowych jest odpowiedzią na duże zinteresowanie tego typu obligacjami i stanowi uatrakcyjnienie oferty dla nabywców indywidualnych. Ma również na celu zwiększenie skali oszczędności i promocję wszystkich skarbowych obligacji oszczędnościowych spośród naszej oferty - podsumowuje podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Piotr Nowak.

Każda zakupiona obligacja premiowa to gwarantowany zysk w postaci odsetek. Oprocentowanie 10-miesiecznych obligacji premiowych jest stałe przez cały okres - 1,50 proc. w skali roku.

Po upływie 10 miesięcy od dnia zakupu nabywca otrzyma całą wpłaconą kwotę powiększoną o należne odsetki oraz dodatkową premię w przypadku jej wygrania.

Obejrzyj: Gowin daje jasny sygnał. "Rozdaliśmy tyle, ile się dało"

Jak nabyć obligacje?

Obligacje Skarbu Państwa można kupić przez internet - w serwisie obligacjeskarbowe.pl. Są też dostępne w oddziałach PKO BP oraz Punktach Obsługi Klientów Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego, a także poprzez konto Inteligo. Dostępne są też przez telefon: dzwoniąc pod numer 801 310 210 (w godzinach od 8 do 20) lub +48 81 535 66 55 dla połączeń z telefonów komórkowych i z zagranicy (dotyczy standardowej oferty obligacji).

Każda zakupiona obligacja otrzyma swój unikalny numer i weźmie udział w losowaniu premii. Losowanie przeprowadzone zostanie 19 marca 2020 r.

Szczegóły dotyczące Premiowej Obligacji Skarbowej zamieszczono na oficjalnych stronach resortu finansów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: obligacje, oszczędzanie, ministerstwo finansów, obligacje premiowe, obligacje skarbowe, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-05-2019

IoA taki hooo, nie będę finansował patologii !

27-05-2019

AndyRządzący rozdawnictwo wyborcze próbują finansowo spiąć grą losową dla domorosłych inwestorów. Brawo.

27-05-2019

Komornikjak Państwo ma edukować obywateli, żeby umiejętnie brać kredyty i je spłacać terminowo, tym samym nie pogłębiać swojego zadłużenia, kiedy samo ciągle … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)