Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Premiowa Obligacja Skarbowa już w czerwcu. Gwarantowany zysk i szansa na 10 tys. zł

11
Podziel się:

W czerwcu znów dostępna będzie 10-miesięczna premiowa obligacja oszczędnościowa - informuje Ministerstwo Finansów. Oprócz odsetek posiadacz obligacji może liczyć nawet na dodatkowe 10 tys. zł.

W czerwcu kolejna tura premiowych obligacji oszczędnościowych. Szansa na niezły zarobek
W czerwcu kolejna tura premiowych obligacji oszczędnościowych. Szansa na niezły zarobek (East News, PIOTR FOTEK/REPORTER)

Tylko w czerwcu, po raz kolejny w ofercie, dostępna będzie 10-miesięczna premiowa obligacja oszczędnościowa - informuje resort finansów. Jak zaznaczono w komunikacie, Premiowa Obligacja Skarbowa (POS) to forma oszczędzania, która łączy gwarantowany zysk w postaci odsetek (1,50 proc. w skali roku) z szansą na wygranie premii pieniężnej.

"Obligacja premiowa łączy zalety obligacji oszczędnościowych z elementem gry losowej. To możliwość pomnożenia zainwestowanego kapitału i wygrania dodatkowej premii pieniężnej w wysokości: 10, 100, 1 tys., a nawet 10 tys. zł" - zaznacza Ministerstwo Finansów.

10-miesięczna obligacja będzie dostępna tylko w czerwcu. Oszczędzanie będzie można rozpocząć już od kwoty 100 zł - to cena jednej obligacji, która jest stała przez cały okres sprzedaży. Na zakup obligacji premiowych można przeznaczyć dowolną kwotę, bez limitów.

- Jednorazowo, w czerwcu, oferta obligacji oszczędnościowych zostaje wzbogacona o emisję obligacji premiowych. Konstrukcja tego rodzaju obligacji charakteryzuje się krótkim okresem do wykupu (10 miesiecy), gwarantowanym zyskiem w postaci odsetek oraz możliwością wygrania dodatkowej premii pieniężnej - tłumaczy wiceminister finansów Piotr Nowak.

- Poprzednia emisja z czerwca 2018 r. cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wysoka sprzedaż obligacji przełożyła się na wielkość puli. Do wygrania było 41 tys. 107 premii o łącznej wartości 1 mln 480 tys. zł - dodaje.

Szansę na wygranie premii daje każda wykupiona obligacja. Im większa liczba nabytych obligacji, tym większa szansa na wygranie. Minimalna liczba premii przewidzianych do wylosowania to 1 tys. 111 szt. Liczba nagród i wartość puli premii rośnie wraz ze wzrostem sprzedaży.

- Emisja kolejnej już serii instrumentów premiowych jest odpowiedzią na duże zinteresowanie tego typu obligacjami i stanowi uatrakcyjnienie oferty dla nabywców indywidualnych. Ma również na celu zwiększenie skali oszczędności i promocję wszystkich skarbowych obligacji oszczędnościowych spośród naszej oferty - podsumowuje podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Piotr Nowak.

Każda zakupiona obligacja premiowa to gwarantowany zysk w postaci odsetek. Oprocentowanie 10-miesiecznych obligacji premiowych jest stałe przez cały okres - 1,50 proc. w skali roku.

Po upływie 10 miesięcy od dnia zakupu nabywca otrzyma całą wpłaconą kwotę powiększoną o należne odsetki oraz dodatkową premię w przypadku jej wygrania.

Zobacz także: Obejrzyj: Gowin daje jasny sygnał. "Rozdaliśmy tyle, ile się dało"

Jak nabyć obligacje?

Obligacje Skarbu Państwa można kupić przez internet - w serwisie obligacjeskarbowe.pl. Są też dostępne w oddziałach PKO BP oraz Punktach Obsługi Klientów Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego, a także poprzez konto Inteligo. Dostępne są też przez telefon: dzwoniąc pod numer 801 310 210 (w godzinach od 8 do 20) lub +48 81 535 66 55 dla połączeń z telefonów komórkowych i z zagranicy (dotyczy standardowej oferty obligacji).

Każda zakupiona obligacja otrzyma swój unikalny numer i weźmie udział w losowaniu premii. Losowanie przeprowadzone zostanie 19 marca 2020 r.

Szczegóły dotyczące Premiowej Obligacji Skarbowej zamieszczono na oficjalnych stronach resortu finansów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
kot
4 lata temu
znowu szukaja jak zwabic naiwnnych ludzi i oszukac jak dotej pory to panstwo robilo i robi
kot
4 lata temu
znowu szukaja jak zwabic naiwnnych ludzi i oszukac jak dotej pory to panstwo robilo i robi
zcx
5 lata temu
niesamowite inwestujesz 10 tyś złotych na 10 miesięcy i masz za to 125 złotych brutto.
inwestor
5 lata temu
Ciekawe, czy ktoś odważy się kupić te wydmuszki .... z bankrutam się interesów nie robi .... taką mam zasadę
Pomysł na pro...
5 lata temu
Rząd "wypuszcza" obligacje a Polska jest "wpuszczana" w kanał zadłużenia rząd wyda pieniądze z obligacji na rozdawanie kasy do wyborów nastąpi zmiana rzędu i Polska będzie spłacała zadłużenie pieniędzy już nie ma a rządzić się chce człowiek niewielkiego wzrostu już wie że będzie odsunięty od władzy więc po sobie zostawi skłóconych polaków i zadłużoną Polskę