Notowania

Problem Drogowej Dyrekcji. Nie ma chętnych na dzierżawę MOP-ów przy A4

Nikt nie chce zarabiać przy podkarpackim odcinku trasy A4. W przetargu na dzierżawę sześciu Miejsc Obsługi Podróżnych nie wpłynęła żadna oferta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Oddany do użytku odcinek autostrady A4 między węzłem Rzeszów Wschód i węzłem Jarosław Zachód (Fot: Darek Delmanowicz)

Przetarg dotyczył dzierżawy MOP-ów: Paszczyna Południe (kat.II), Łukawiec (kat.II), Pawłosiów (kat.III), Cieszacin (kat.II), Chotyniec (kat.II) i Hruszowice (kat.III).

Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powiedział, że przetarg najprawdopodobniej zostanie powtórzony: - Nie wiemy jeszcze, kiedy to nastąpi - podkreślił.

GDDKiA już kilkakrotnie ogłaszała przetargi na dzierżawę MOP-ów przy A4. W ogłoszonym w kwietniu przetargu wprowadzonych zostało kilka zmian w porównaniu z poprzednimi ogłoszeniami. Jedną z tych zmian było m.in. wydłużenie czasu na budowę stacji paliw o sześć miesięcy, i wynosił on do 24 miesięcy od dnia przejęcia nieruchomości.

Obejrzyj: Zakaz handlu. "Teraz niedziela, później sobota. Polska specjalizuje się w szokowaniu"

Umowa dzierżawy zawierana miała być na 20 lat, z możliwością przedłużenia o kolejne 10 lat.

MOP-y, które są przy polskich autostradach, dzielą się na trzy kategorie. Pierwsza to miejsca o funkcji wypoczynkowej, gdzie znajdują się tylko m.in. parkingi i sanitariaty. MOP-y kategorii II dodatkowo mają stacje paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe czy punkty informacji turystycznej. Natomiast MOP-y kategorii III mają również obiekty noclegowe.

Aktualnie kierowcy podróżujący podkarpackim odcinkiem autostrady A4 mogą korzystać z ośmiu par MOP-ów: Jastrząbka/Jawornik, Paszczyna Płn./Paszczyna Płd., Bratkowice/Dąbry, Łukawiec/Palikówka, Budy/Młyniska, Pawłosiów/Cieszacin, Zamiechów/Kaszyce, Chotyniec/Hruszowice.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mop, wiadomości, gospodarka, gddkia, a4, rzeszów
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2019

atmożaden biznes z tego!! nie twoja ziemia to i nie twoje zasady. Kasa jaką trzeba wydać na takiego MOP-a to x mln. Sama stacja ok kilku mln + parkingi … Czytaj całość

16-07-2019

jest deska , jest sękNie wpłynęły oferty, bo nie podajecie ile można stracić.

16-07-2019

MoleXWschodniaczki jak zwykle wystraszone... Boją się...

Rozwiń komentarze (14)