Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Problemy szczecińskiej stoczni. Zakład przynosi gigantyczne straty

73
Podziel się:

Ponad 23,6 mln zł straty za 2020 rok. Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" w Szczecinie przeżywa trudny okres. Spółce zarządzającej dokiem bardziej może się opłacać jej zamknięcie.

Problemy szczecińskiej stoczni. Zakład przynosi gigantyczne straty
Biegły rewident ostrzega, że są "poważne wątpliwości co do zdolności Spółki do kontynuacji działalności (East News, Robert Stachni)
bEJNqKSZ

"Klęska urodzaju - w ten sposób Krzysztof Zaremba, były poseł PiS, który od lutego tamtego roku rządzi Morską Stocznią Remontową "Gryfia", chwalił się w kwietniu ur. wynikami portu. Sytuacja była jednak daleka od dobrej - donosi "Gazeta Wyborcza".

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" zanotowała za 2020 r. stratę w wysokości 23 613 359,37 zł. To wynik gorszy od tego 2019 r., gdy strata wyniosła "zaledwie" 8,87 mln zł.

Do tej pory za najgorsze uchodziły lata 2015 i 2016, które zakończyły się stratami w wysokości odpowiednio 17 i 18 mln zł - podaje dalej dziennik.

bEJNqKTb
Zobacz także: Budżet na 2022 niedoszacowany? Wszystko przez "podatek zdrowotny"

Ze sprawozdania, do którego dotarła "GW", wynika, że zarząd planował w 2019 r. stratę na 2020 r. w granicach 6 i pół milion złotych. Skończyło się na trzy razy gorszym rezultacie.

Jak punktuje dziennik, kolejne lata miały już przynieść wyłącznie zyski. W 2021 r. miało to być 3,5 mln zł, w 2022 r. nieco ponad 8 mln zł, a w 2023 r. - ponad 10,5 mln zł.

bEJNqKTh

Jakby tego było mało bilans na 31 grudnia 2020 r. wykazywał stratę przewyższającą sumę kapitałów zapasowego i rezerwowych oraz jednej trzeciej kapitału zakładowego. To niesie za sobą konkretne skutki. Według kodeksu spółek handlowych spółka musi zwołać walne zgromadzenie, które podejmie decyzję o ew. zamknięciu stoczni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJNqKTC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(73)
Dexter
miesiąc temu
Ta Stocznie to patologia od 30 lat. Nigdy nie zarobiła i zdefraudowała setki milionów złotych. Dyrektor Naczelny z zarzutami prokuratorskimi o przekręty. Zatrudnia przekretasów na kierownicze stanowiska. Im szybciej to padnie tym lepiej dla nas wszystkich. Jak mamy mieć takie stocznie to lepiej wcale.
Były pracowni...
miesiąc temu
No to sprzedać majątek w Sczecinie i odbudować może w Świnoujściu ta jedyna strat nie generowała.
refd
miesiąc temu
A na TVP1 mówili o sukcesie naszych stoczni. Państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy – Za pieniądze tych spółek załatwia się polityczne interesy rządzących. ciepłe posadki i wysokie zarobki dla rodziny i kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Poza tym marnotrawstwo i rozrzutność...Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksiazce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwetsowania na gieldzie? Opisany w niej system uchronił nieraz przed spadkami, a teraz znowu hossa, bo ludzie pakuja piniadze na giełdę przed inflacją i uciekają z lokat 0%
bEJNqKTD
zcx
miesiąc temu
tak kończy wszystko czego dotknie pis.
Czy to
miesiąc temu
ta stocznia którą okradł ten z Torunia?
...
Następna strona