Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Program dobrowolnych odejść w Poczcie Polskiej. Znamy szczegóły

43
Podziel się:

Dobrowolne odejścia w Poczcie Polskiej. Zarząd spółki podjął uchwałę i zdradził szczegóły programu, money.pl dotarł do pisma rozsyłanego do związkowców.

Program dobrowolnych odejść w Poczcie Polskiej. Znamy szczegóły
Rusza program dobrowolnych odejść w Poczcie Polskiej (East News)

Poczta Polska wprowadza program dobrowolnych odejść (PDO). Money.pl dotarł do pisma, które trafiło już w ręce związkowców. Poczta przygotowuje się do redukcji etatów, pracownicy, którzy zostaną zakwalifikowani do PDO, dostaną odprawy.

Wysokość odpraw będzie uzależniona od stażu pracy. Jeśli pracownik był zatrudniony w PP krócej niż 2 lata będzie to równowartość jednomiesięcznego wynagrodzenia, równowartość dwumiesięcznego wynagrodzenia będzie przysługiwała pracownikom zatrudnionym w spółce od 2 do 8 lat, a trzymiesięcznego wynagrodzenia - jeżeli uprawniony do PDO był zatrudniony ponad 8 lat.

"15 października, w związku z redukcją zatrudnienia w 2020 roku, zarząd Poczty Polskiej podjął uchwałę w sprawie wprowadzenia regulaminu Programu Dobrowolnych Odejść w Poczcie Polskiej S.A." - czytamy w uchwale zarządu PP.

Zobacz także: Obejrzyj: Będą kolejne restrykcje? "Przygotowujemy wariant najgorszy"

Kto może liczyć na odprawę? Jak czytamy w uchwale: "osobą uprawnioną do skorzystania z PDO jest osoba zaliczona do grupy zawodowej zarządzanie, wsparcie sprzedaży, wsparcie operacji eksploatacyjnych, wsparcie funkcjonalne lub osoba zatrudniona w spółce, bez względu na grupę zawodową, posiadająca inne źródło utrzymania".

Wnioski o przystąpienie do programu pracownicy Poczty Polskiej będą mogli składać od 1 listopada do 30 listopada 2020 r.

Jeśli pracownik złożył wypowiedzenie jeszcze przed pojawieniem się PDO, nie może już liczyć na dodatkowe pieniądze. Jednak osoby uprawnione do emerytury lub tuż przed emeryturą, które jeszcze nie złożyły wypowiedzenia, mogą odejść w ramach PDO.

Program to odpowiedź Poczty na problemy finansowe w związku z pandemią - oficjalnie. W kuluarach pracownicy winą za kiepską kondycję firmy obarczają osoby odpowiedzialne za nieodbyte wybory i zawieranie niekorzystnych umów - o czym w money.pl pisaliśmy już pod koniec września.

W razie podpisania PDO pracownicy mogą liczyć na rekompensatę, odprawę emerytalną i okres wypowiedzenia, które gwarantują im pokaźny, choć jednorazowy zastrzyk gotówki.

Wzięcie udziału w "PDO" jest dobrowolne i wiąże się z uzyskaniem zgody od bezpośredniego przełożonego. Ostateczną decyzję w przypadku każdego "podania" podejmuje dyrektor zarządzający Pionem Kapitału Ludzkiego danego regionu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(43)
polamonola
3 lata temu
prawda jest taka że zgodę na odejście w ramach PDO dostają tylko wybrańcy. Szary pracownik tej firmy pomimo że poświęcił jej część swojego życia dostaje odmowę! Odejść może i nikt go nie zatrzyma ale bez odprawy Taka smutna rzeczywistość! Nikt tam nie szanuje pracowników jest wyzysk i brak szacunku i marne pensje a oczekiwania ... wstyd i żenada
Poczta Polska
3 lata temu
to nie firma, to odrębny sposób (bez)myślenia.
Ada
3 lata temu
A czy pis nie obiecal Polski w ruinie??
Zibi
3 lata temu
Pis rozwalił kolejną firmę
tom
3 lata temu
Czyli bankructwo nie nieuniknione - teraz odprawa, za trzy cztery miesiące nic .
...
Następna strona