Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Program dobrowolnych odejść w Poczcie Polskiej. Znamy szczegóły

Dobrowolne odejścia w Poczcie Polskiej. Zarząd spółki podjął uchwałę i zdradził szczegóły programu, money.pl dotarł do pisma rozsyłanego do związkowców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rusza program dobrowolnych odejść w Poczcie Polskiej

Poczta Polska wprowadza program dobrowolnych odejść (PDO). Money.pl dotarł do pisma, które trafiło już w ręce związkowców. Poczta przygotowuje się do redukcji etatów, pracownicy, którzy zostaną zakwalifikowani do PDO, dostaną odprawy.

Wysokość odpraw będzie uzależniona od stażu pracy. Jeśli pracownik był zatrudniony w PP krócej niż 2 lata będzie to równowartość jednomiesięcznego wynagrodzenia, równowartość dwumiesięcznego wynagrodzenia będzie przysługiwała pracownikom zatrudnionym w spółce od 2 do 8 lat, a trzymiesięcznego wynagrodzenia - jeżeli uprawniony do PDO był zatrudniony ponad 8 lat.

"15 października, w związku z redukcją zatrudnienia w 2020 roku, zarząd Poczty Polskiej podjął uchwałę w sprawie wprowadzenia regulaminu Programu Dobrowolnych Odejść w Poczcie Polskiej S.A." - czytamy w uchwale zarządu PP.

Obejrzyj: Będą kolejne restrykcje? "Przygotowujemy wariant najgorszy"

Kto może liczyć na odprawę? Jak czytamy w uchwale: "osobą uprawnioną do skorzystania z PDO jest osoba zaliczona do grupy zawodowej zarządzanie, wsparcie sprzedaży, wsparcie operacji eksploatacyjnych, wsparcie funkcjonalne lub osoba zatrudniona w spółce, bez względu na grupę zawodową, posiadająca inne źródło utrzymania".

Wnioski o przystąpienie do programu pracownicy Poczty Polskiej będą mogli składać od 1 listopada do 30 listopada 2020 r.

Jeśli pracownik złożył wypowiedzenie jeszcze przed pojawieniem się PDO, nie może już liczyć na dodatkowe pieniądze. Jednak osoby uprawnione do emerytury lub tuż przed emeryturą, które jeszcze nie złożyły wypowiedzenia, mogą odejść w ramach PDO.

Program to odpowiedź Poczty na problemy finansowe w związku z pandemią - oficjalnie. W kuluarach pracownicy winą za kiepską kondycję firmy obarczają osoby odpowiedzialne za nieodbyte wybory i zawieranie niekorzystnych umów - o czym w money.pl pisaliśmy już pod koniec września.

W razie podpisania PDO pracownicy mogą liczyć na rekompensatę, odprawę emerytalną i okres wypowiedzenia, które gwarantują im pokaźny, choć jednorazowy zastrzyk gotówki.

Wzięcie udziału w "PDO" jest dobrowolne i wiąże się z uzyskaniem zgody od bezpośredniego przełożonego. Ostateczną decyzję w przypadku każdego "podania" podejmuje dyrektor zarządzający Pionem Kapitału Ludzkiego danego regionu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2020

MarcinWszystkie firmy kurierskie zarabiają krocie na sprzedaży internetowej, a poczta polska ma problemy przez pandemie. Przecież tą firmą rządzą jacyś … Czytaj całość

20-10-2020

Kung fu Panda3-miesieczna odprawa , więc 7.800 brutto, to 5.590 netto .a górnicy dostawali po 80.000 czyli 10 razy tyle !!!!!!

20-10-2020

HarryTa finansowa propozycja dobrowolnego odejścia z pracy to poprostu żenada. Co to jest dwu-lub trzymiesięczna odprawa? W cywilizowanym świecie rozmowa … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (42)