Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Program "Moja woda". Prezydent namawia do budowy małej retencji

- Chciałbym, aby przy każdym domu było oczko wodne - mówił prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Sulejówku. Namawiał do korzystania z dotacji na budowę małej retencji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu "Moja woda".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
W lipcu rusza dofinansowania w programie "Moja woda".

Andrzej Duda zachęcał do inwestowania w małą retencję. Jak dodał, jeśli każdy będzie prowadził rozsądną gospodarkę wodną, to uda się odzyskiwać więcej wody opadowej.

Prezydent przypomniał, że w Polsce retencjonowane jest zaledwie 6,5 proc. wody opadowej. Dla porównania w Hiszpanii - 45 proc. Według Dudy powinniśmy iść wzorem tego państwa i osiągnąć za 10 lat wskaźnik 15 proc.

Zdaniem głowy państwa można to osiągnąć m.in. dzięki budowie przydomowych oczek wodnych. Prezydent poinformował, że w celu dofinansowania tego typu inwestycji powstał program "Moja woda".

– W tym programie będzie dofinansowanie do 85 proc. kosztów, ale nie więcej niż 5 tys. zł; będzie można je uzyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska poprzez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - powiedział Duda podczas spotkania w Sulejówku.

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 1 lipca. Dokumenty należy przedkładać w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska. Łącznie w ramach programu do wydania będzie 100 mln zł.

*Obejrzyj: Susza odpuściła tylko na chwilę. Rząd pracuje nad specustawą *

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-06-2020

50+mała, przydomowa wylęgarnia komarów

02-06-2020

Przetańmy się ośmieszać :Panie Prezydencje niech Pan się nie ośmiesza i przestanie takie bzdury mówić , czy Pan się nie słyszy ?

02-06-2020

nórek z TatrófAdrian,ty jako ordynans i obiekt na uwięzi usiądz sobie w oczku wodnym i ucz się chłopie KONSTYTUCJI i KK,w wolnej chwili zaśpiewaj "Ostry cień … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (476)