Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Program "Moja woda". Prezydent namawia do budowy małej retencji

476
Podziel się

- Chciałbym, aby przy każdym domu było oczko wodne - mówił prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Sulejówku. Namawiał do korzystania z dotacji na budowę małej retencji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu "Moja woda".

W lipcu rusza dofinansowania w programie "Moja woda".
W lipcu rusza dofinansowania w programie "Moja woda". (PAP)
bEitHyaJ

Andrzej Duda zachęcał do inwestowania w małą retencję. Jak dodał, jeśli każdy będzie prowadził rozsądną gospodarkę wodną, to uda się odzyskiwać więcej wody opadowej.

Prezydent przypomniał, że w Polsce retencjonowane jest zaledwie 6,5 proc. wody opadowej. Dla porównania w Hiszpanii - 45 proc. Według Dudy powinniśmy iść wzorem tego państwa i osiągnąć za 10 lat wskaźnik 15 proc.

Zdaniem głowy państwa można to osiągnąć m.in. dzięki budowie przydomowych oczek wodnych. Prezydent poinformował, że w celu dofinansowania tego typu inwestycji powstał program "Moja woda".

bEitHyaL

– W tym programie będzie dofinansowanie do 85 proc. kosztów, ale nie więcej niż 5 tys. zł; będzie można je uzyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska poprzez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - powiedział Duda podczas spotkania w Sulejówku.

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 1 lipca. Dokumenty należy przedkładać w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska. Łącznie w ramach programu do wydania będzie 100 mln zł.

Zobacz także: Obejrzyj: Susza odpuściła tylko na chwilę. Rząd pracuje nad specustawą
bEitHyaR

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEitHybm
KOMENTARZE
(476)
Kandydat na p...
rok temu
Czachkowski na laniu wody, zna się jak mało kto. Warto go posłuchać w tym temacie... spuścić do czajki... po-wiązanych... postkomunis....
obserwator
rok temu
Takie myślenie POpulistów ? - nie przynosi zysków POżądanych to POco zawrwcać sobie głowę a tym bardziej dopłacać do czyjegoś interesu bez kopert ? zamknąć - zlikwidować - sprzedać ! ( zwijanie Polski !!! ): (((( - Myślenie PIS ? - zaoszczędzić na wszystkim co przynosi korzyści dla Polaków !!! - Rządy PO - PSL i wcześniejsze _ NIEUDACZNIKI !! :)))) - Tylko obecnie rządzący mają pomysły - wiedzą jak należy kierować Polską gospodarką by wszystkim żyło się lepiej - dostatniej . Dobra Zmiana idzie w dobrym kierunku ! - BRAWO !!
rolnicy...
rok temu
... lubnauer nowacka nitras kamila zazdroszczą rolnikom oczek wodnych bo to elita wscieklych ludzików tygrysów bo to lenie lenie żyjacy za podatnika pieniadze
bEitHybn
xrisparj
rok temu
juz raz Polacy łyknęli 100 mln walesy nie sadze ze nabiora sie ponownie na 10 tys od trzaskowskiego i instalacje z palet do kompletu w zamian za likwidacje nowoczesnych projektow rozwojowych - kabaret - Posłuchaj trzaskowskiego, to się dopiero załamiesz.
oli
rok temu
chętnie skorzystam ponieważ zużywam dużo wody do podlewania ogrodu wiec nibede kozystal z wody kranowej , kto niechce niemusi , PO_co ten jazgot i szczekanie
...
Następna strona