Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dwugłos w sprawie medyków. Rząd zapewnia, że choć rozmowy trwają, to strony są coraz bliżej porozumienia. Z kolei protestujący medycy twierdzą, że do porozumienia jest coraz dalej. - Rozmowy mają to do siebie, że z każdym dniem jest się coraz bliżej, ale każda strona ma subiektywne podejście do tego, jak blisko porozumienia jesteśmy. To nie jest tak, że my w ciągu 2-3 dni osiągniemy konsensus - powiedział w programie "Newsroom" Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. - Oczywiście strona protestująca chciałaby, abyśmy jak najszybciej uzgodnili całość postulatów, a najbardziej, żebyśmy przyjęli wszystkie te postulaty, które komitet protestacyjny nam przedstawił. Od początku powtarzamy, że te postulaty są postulatami zaporowymi. Usiedliśmy do stołu po to, by każda strona mogła zejść z tych swoich granicznych wartości, do miejsca, w którym zbliżymy się do kompromisu. Czy jutro osiągniemy to porozumienie? Chciałbym i chciałby tego minister...

rozwiń
KOMENTARZE
(15)
Ania
2 lata temu
Medycy niech wyjeżdżają. Nami zajmie się naturalna selekcja. Jak w średniowieczu. Przeżyją najsilniejsi.
Mkhhy
2 lata temu
Niech sie opanują.Pacjenci nie chorują bo im sie tak oodoba.Ja musze isc do lekarza i co mam zrobić?
bzyk
2 lata temu
Gospodarz ( tzw cieć ) opiekujący się budynkiem w którym mieszkam zarabia na rękę 2700 zł + 500 zł premii co miesiąc . To ile powinien zarabiać ratownik medyczny lub pielęgniarka na ojomie ?
kawinus
2 lata temu
Szpitale nie zostały sprywatyzowane dlatego to się będzie jeszcze bardzo długo odbijać czkawką rządzącym.
podatnik
2 lata temu
NIE płacić za strajki, zwalniać, a ci co strajkują niech stoją do następnego roku ! Rząd nie może ulec szantażom jednej grupy bo zaczną strajkować pozostali. NIE zarabiają mało niech pokażą PITy. Wszystko w tym temacie . Dość zamieszania, za co podwyżki, co robili ponad rok ? Ludzie płacą składki, a jak wyglądało leczenie ? Skandal !