Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przed kancelarią premiera powstało białe miasteczko. Medycy ponownie protestują. Polski Ład poprawi ich sytuację? - Tu jest niestety problem ograniczonych zasobów. Z jednej strony mamy mikroprzedsiębiorców krytykujących zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia, z drugiej - cały sektor ochrony zdrowia, który powinien więcej zarabiać. Ja się kierunkowo zgadzam z tymi protestami pielęgniarek, czy częściowo rezydentów, których zarobki są niższe. Ogromne różnice płacowe w tym sektorze występują także między płciami wśród kadry lekarskiej. Lekarz średnio zarabia 23 tysiące złotych brutto miesięcznie, a lekarka 16 tysięcy złotych - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. - Zgadzam się z postulatem, pytanie tylko, czy stać nas na tak szybkie podnoszenie wynagrodzeń, jak chce tego sektor ochrony zdrowia, bo oni chcą wzrostu o 30 proc. Na pewno w planie NFZ tego typu wydatek by się nie zmieścił. Trzeba jednak...

rozwiń
18
Podziel się:
KOMENTARZE
(18)
pacjent
2 lata temu
a ja był wydała karty magnetyczne jak do bankomatu i za usługe wykonaną płace, a tak ochroniasz stoi przed ośrodkiem zdrowia i nie wpuszcza do środka, ajak trzeba do spcjalisty to prywanie. To co mi po takiej słuzbie zdrowia. a i nie ma covid jest strajk to nie ma zakazen?
;-/
2 lata temu
Już nie ma z kogo sciągać kasy. Chyba że z paru milionów ciężko pracujących Polaków no bo z polityków sędziów czy celebrytów nie można.
Matt
2 lata temu
26 brutto spoko ale oni raczej po 40 godzin tygodniowo nie zarabiają. Jakbym każdy pracował tyle godzin co lekarze i ratownicy to wtedy by te sumy nie wyglądały tak niesamowicie. Jak oni po 2 etaty ciągnąć potrafią to sorry ale ile wysokowykwalfikowany specjalista, od którego działań życie ludzkie zależy powienien zarabiać?
.Xx
2 lata temu
Hipokrates? Chyba raczej hipokrytą jest ich wzorem.
MożeTerazCenz...
2 lata temu
Za PEŁO też tak było i wtedy nie ujadaliście i nie pluliście jadem. Niedługo od władzy wróci wasz guru Tusk i znowu będzie dobrze. Nawet bardzo dobrze zanim nie sprzeda wszystkiego co Polskie bo przecież nic nie warte. Znowu jak on polskość to będzie nienormalność. O to walczycie do krwi ostatniej. Wszystkie płace medyków nauczycieli itp itd. wrócą do wysokości z przed nastania tego podłego okradającego was PiS i znowu nastanie kraina mlekiem i miodem płynąca. Na powrót nie będzie strajków. Bo nawet płaca 5 zł na godzinę wtedy nikomu nie przeszkadzała. O tym małym strajku górników co to guru kazał do nich strzelać. Nie ma co wspominać bo to gumowe kule były. Powodzenia targowico.