Trwa ładowanie...
bEKkQgOd
Notowania
Przejdź na

Protest medyków. Ekspert komentuje: Cały sektor powinien więcej zarabiać

Przed kancelarią premiera powstało białe miasteczko. Medycy ponownie protestują. Polski Ład poprawi ich sytuację? - Tu jest niestety problem ograniczonych zasobów. Z jednej strony mamy mikroprzedsiębiorców krytykujących zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia, z drugiej - cały sektor ochrony zdrowia, który powinien więcej zarabiać. Ja się kierunkowo zgadzam z tymi protestami pielęgniarek, czy częściowo rezydentów, których zarobki są niższe. Ogromne różnice płacowe w tym sektorze występują także między płciami wśród kadry lekarskiej. Lekarz średnio zarabia 23 tysiące złotych brutto miesięcznie, a lekarka 16 tysięcy złotych - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. - Zgadzam się z postulatem, pytanie tylko, czy stać nas na tak szybkie podnoszenie wynagrodzeń, jak chce tego sektor ochrony zdrowia, bo oni chcą wzrostu o 30 proc. Na pewno w planie NFZ tego typu wydatek by się nie zmieścił. Trzeba jednak...

rozwiń
0
0
18
Podziel się
Komentarze (18)
zobacz więcej komentarzy (18)
bEKkQgOp
KOMENTARZE
(18)
pacjent
miesiąc temu
a ja był wydała karty magnetyczne jak do bankomatu i za usługe wykonaną płace, a tak ochroniasz stoi przed ośrodkiem zdrowia i nie wpuszcza do środka, ajak trzeba do spcjalisty to prywanie. To co mi po takiej słuzbie zdrowia. a i nie ma covid jest strajk to nie ma zakazen?
;-/
miesiąc temu
Już nie ma z kogo sciągać kasy. Chyba że z paru milionów ciężko pracujących Polaków no bo z polityków sędziów czy celebrytów nie można.
Matt
miesiąc temu
26 brutto spoko ale oni raczej po 40 godzin tygodniowo nie zarabiają. Jakbym każdy pracował tyle godzin co lekarze i ratownicy to wtedy by te sumy nie wyglądały tak niesamowicie. Jak oni po 2 etaty ciągnąć potrafią to sorry ale ile wysokowykwalfikowany specjalista, od którego działań życie ludzkie zależy powienien zarabiać?
bEKkQgOH
.Xx
miesiąc temu
Hipokrates? Chyba raczej hipokrytą jest ich wzorem.
MożeTerazCenz...
miesiąc temu
Za PEŁO też tak było i wtedy nie ujadaliście i nie pluliście jadem. Niedługo od władzy wróci wasz guru Tusk i znowu będzie dobrze. Nawet bardzo dobrze zanim nie sprzeda wszystkiego co Polskie bo przecież nic nie warte. Znowu jak on polskość to będzie nienormalność. O to walczycie do krwi ostatniej. Wszystkie płace medyków nauczycieli itp itd. wrócą do wysokości z przed nastania tego podłego okradającego was PiS i znowu nastanie kraina mlekiem i miodem płynąca. Na powrót nie będzie strajków. Bo nawet płaca 5 zł na godzinę wtedy nikomu nie przeszkadzała. O tym małym strajku górników co to guru kazał do nich strzelać. Nie ma co wspominać bo to gumowe kule były. Powodzenia targowico.