Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Przyszłość Trzeciej Drogi. Deklaracja prezesa PSL

65
Podziel się:

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wypowiedział się na temat przyszłości Trzeciej Drogi. Podsumowaliśmy wybory. Podziękowaliśmy i jeszcze raz dziękujemy wszystkim naszym wyborcom, którzy oddali na nas głos i wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu — powiedział szef PSL.

Przyszłość Trzeciej Drogi. Deklaracja prezesa PSL
Potwierdziliśmy chęć współpracy parlamentarnej z Polską 2050, kontynuowanie Trzeciej Drogi - mówi lider PSL (PAP, Paweł Topolski)

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz, potwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że podczas sobotniego posiedzenia Rady Naczelnej PSL, partia zdecydowała o kontynuacji współpracy parlamentarnej z Polską 2050 oraz o kontynuowaniu Trzeciej Drogi. "To jest dla nas jedna z bardzo ważnych uchwał przyjętych wczoraj na Radzie Naczelnej" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Posiedzenie Rady Naczelnej PSL, które odbyło się w sobotę w Tarnowie, było poświęcone omówieniu wyników tegorocznych wyborów parlamentarnych i określeniu dalszych kierunków działania partii.

Zobacz także: „Wchodzę tam, skąd wszyscy uciekają". Ekscentryczny miliarder Władysław Grochowski - Biznes Klasa #3
Podsumowaliśmy wybory. Podziękowaliśmy i jeszcze raz dziękujemy wszystkim naszym wyborcom, którzy oddali na nas głos i wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu. Potwierdziliśmy chęć współpracy parlamentarnej z Polską 2050, kontynuowanie Trzeciej Drogi – to jest dla nas jedna z bardzo ważnych uchwał przyjętych wczoraj na Radzie Naczelnej, oraz uchwała o tym, że chcemy tworzyć koalicję rządową razem z Koalicją Obywatelską i Lewicą, czyli partiami paktu senackiego — podsumował spotkanie w niedzielę w Wierzchosławicach Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL dodał, że wszystkie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie. "Jest jasny i wyraźny sygnał: nowy rząd jest możliwy do stworzenia, potwierdzają to wszystkie ciała statutowe naszych partii" - podkreślił w rozmowie z dziennikarzami.

Na pytanie o umowę koalicyjną, Kosiniak-Kamysz odpowiedział, że "trwają prace programowe", które są "na finale".

"Chcemy uzgodnić jak najwięcej punktów wspólnych. Trzeba te wspólne mianowniki pokazywać, oczywiście różnice pozostaną, bo jesteśmy różnymi środowiskami, ale dzisiaj zdobycie środków z Unii Europejskiej, przywrócenie praworządności, sprawy bezpieczeństwa narodowego, bezpieczeństwa zdrowotnego, energetycznego, żywnościowego, to są te elementy, które nas bardzo mocno jednoczą, przy których bardzo mocno współpracujemy" - podkreślił lider PSL.

Wśród najważniejszych dla Trzeciej Drogi aspektów prezes PSL wymienił m.in. kwestie bezpieczeństwa żywnościowego, rolnictwa, wsi, gospodarki, infrastruktury, bezpieczeństwa narodowego, środowiska i edukacji. "Ale sprawy programowe najpierw, później osoby, które będą ten program realizować" - odpowiedział na pytanie dotyczące decyzji personalnych. Poproszony o opinię na temat wprowadzenia rotacyjnego marszałka powiedział, że jest to jedna z rozważanych koncepcji.

Jesteśmy przygotowani do objęcia rządów, jesteśmy gotowi, mamy plan, mamy program, mamy pomysł dla Polski - zapewnił w rozmowie z dziennikarzami Kosiniak-Kamysz.

W sobotę politycy Stronnictwa spotkali się w Tarnowie na posiedzeniu Rady Naczelnej PSL. Spotkanie trwało kilka godzin, a wśród głównych tematów — zgodnie z informacjami przekazywanymi przez polityków — było podsumowanie kampanii wyborczej, wyników wyborów parlamentarnych, kwestia koalicji Trzecia Droga, a także określenie dalszych kierunków działania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(65)
Ryszard
5 dni temu
Trzecia droga i Kosiniak kanysz dziękują wyborczym, za co chyba za to że udało im się oszukać i zdradzić szwych wyborców bo pośli pod mietłe Tuska i bendzie nimi zamiatał jak bendzie kciał bo już to robi . A wasi wyborczy nie kcieli Tuska .A co do wyników wyborów to mam pytanie czy na przykład 20% jest większe od 40% bo czała dawna opozycja miała z matematyki dwójki ,bo nie rozumieją ze wybory wygrał PiS.
RK84
3 tyg. temu
Niestety jak Trzecia Droga pójdzie razem z KO to powinni być spaleni. Wiadomo ze Tusk ich przeżuje i wypluje.
wolny
3 tyg. temu
Władek, co znaczy "przywrócenie praworządności" ??? Jest to tylko HASŁO. Polska jest praworządna. Wyniki z ostatnich wyborów to pokazały. Przywrócenie praworządności to stwierdzenie jednej z pań sędzin: "żeby było tak jak było" albo innej "ja będę szczera, ja pragnę zemsty". Takich chcecie sądów w Polsce, chcecie żeby jeszcze w Polsce minęło kolejne 40 lat aż się środowisko sędziowskie samo oczyści z takich sędziów którzy są zakałą jak Żurki, Tuleye i inni tego typu ??? Władek, historia osądzi żebyś tylko nie żałował kiedy już będziesz na emeryturze i zobaczysz swoje błędy.
Bandi
3 tyg. temu
czy kosiniak nie widzi ze szymek trzyma go z dystansem i ma go pod butem obudz sie kamysz
prykstary
3 tyg. temu
..szef ugrupowania które nigdy nie wygrało wyborów ale najdłużej jest przy władzy.....
...
Następna strona