Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Partner materiału: Bank Pekao S.A.

Ranking kont osobistych - luty 2021

16
Podziel się

W czasie pandemii bardzo wiele sfer naszego życia przenieśliśmy do sieci. Prawdą jest, że z bankowości elektronicznej z roku na roku Polacy korzystają coraz chętniej, ale w ostatnich miesiącach doceniliśmy ją jeszcze bardziej. Dostęp do konta i swobodne zarządzanie nim z poziomu intuicyjnego serwisu internetowego banku czy aplikacji mobilnej to ważny czynnik, który wpływa na decyzję, gdzie założyć konto bankowe. Kolejnym jest możliwość zgarnięcia atrakcyjnej premii, a także łatwe uniknięcie podstawowych opłat za konto osobiste. Sprawdziliśmy, które oferty kont są pod tym względem aktualnie godne uwagi i przygotowaliśmy ranking.

Ranking kont osobistych - luty 2021
(Pexels)
bEpPgZNN

W przypadku kont osobistych oferta banków jest naprawdę bogata. Dlatego wybór tego najlepszego rachunku nie jest łatwy. Możemy polegać na opinii znajomych i często właśnie w ten sposób dokonujemy wyboru, co część banków nagradza w ramach programów poleceń. Mimo wszystko warto wcześniej samodzielnie prześledzić, co rzeczywiście mogą zaproponować nam różne banki. Polecamy poszukać takiego konta, które będzie nie tylko darmowe, ale przede wszystkim funkcjonalne. Co to znaczy? Chociażby to, że można mieć do niego dostęp w każdej chwili przez dobrą aplikację mobilną, ale też w dowolnym momencie móc korzystać z dodatkowych usług do konta, jakie zaproponuje bank.

Żeby pomóc zainteresowanym zaoszczędzić czas i wybrać najlepsze konto bankowe, dokładnie przeanalizowaliśmy rachunki dostępne w polskich bankach. Porównaliśmy je pod kątem opłat za podstawowe operacje bankowe. Zwróciliśmy także uwagę na dodatkowe korzyści dla klienta oraz możliwość założenia konta zdalnie, bez konieczności wizyty w oddziale.

Na podium znalazły się konta osobiste takich banków jak Bank Pekao, mBank oraz Alior Bank.

bEpPgZNP

I miejsce – Bank Pekao (Konto Przekorzystne)

Najlepszym kontem według naszego aktualnego zestawienia okazało się Konto Przekorzystne, które można założyć w Banku Pekao. Sama nazwa sugeruje, że to nie tylko dobry rachunek do zarządzania naszymi pieniędzmi na co dzień, ale też taki, który zagwarantuje dodatkowe korzyści. Po przeanalizowaniu oferty, możemy się z tym zgodzić.

Przede wszystkim dla osób do 26. roku życia Konto Przekorzystne jest zupełnie darmowe. Oznacza to, że młodzi klienci zyskują prowadzenie konta, kartę i wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie za 0 zł. Pozostali klienci też nie muszą martwić się wysokimi bankowymi prowizjami. Wystarczy, że zapewnią w miesiącu wpływ na konto w kwocie min. 500 zł i wykonają jedną, dowolną transakcję kartą w poprzednim miesiącu.

To co w czasach pandemii jest niezwykle ważne, to fakt, że Konto Przekorzystne można bezpiecznie i wygodnie założyć bez wychodzenia z domu za pomocą selfie.

bEpPgZNV

Wśród innych korzyści tego rachunku może wymienić jeszcze m.in.:
• Wygodny dostęp do oferty kredytowej Banku Pekao przez bankowość elektroniczną, w tym możliwość zawnioskowania o Elastyczną kartę kredytową z RRSO 9,39 proc.
• Duży wybór metod płatności mobilnych (BLIK, Apple Pay, Google Pay, HCE, Fitbit Pay, Garmin Pay)
• Bardzo dobrze oceniana aplikacja mobilna PeoPay przez użytkowników (średnia ocen posiadaczy iPhone’ów w sklepie App Store to 4,5 gwiazdek na 5 możliwych, a dla smartfonów z systemem Android w Google Pay średnia ocena to 4,7 również na 5 możliwych gwiazdek).
• Dostęp do programu rabatowego Galeria Rabatów, dzięki któremu można otrzymywać do 30% zniżki u partnerów, płacąc kartą do konta Banku Pekao lub mobilnie.
• Program poleceń, który pozwala zarobić nawet 1 500 zł za skuteczne polecanie konta osobistego znajomym.

Dodatkowo Konto Przekorzystne można teraz otworzyć w promocji i zgarnąć na początek do 400 zł, a dokładnie: do 100 zł za płatności kartą Mastercard do konta lub telefonem, do 200 zł za płatności kartą kredytową Mastercard Banku Pekao i 100 zł za skuteczne polecenie konta. Przekonaj się >>

II miejsce – mBank (eKonto osobiste)

Wśród najlepszych kont na drugim miejscu znalazło się eKonto osobiste od mBanku. Prowadzenie eKonta osobistego przez mBank jest bezwarunkowo darmowe. Natomiast miesięcznej opłaty za kartę (7 zł) można łatwo uniknąć. Wystarczy raz w miesiącu wykonać nią przynajmniej jedną transakcję. Od marca ten warunek ulegnie zmianie i konieczne będzie wykonanie transakcji bezgotówkowych o wartości min. 350 zł miesięcznie.

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju są za 0 zł, ale jeśli wypłacamy min. 100 zł. W innych przypadkach warto np. skorzystać z bezpłatnych wypłat BLIK. eKontem również można zarządzać przez bardzo dobrą aplikację mobilną. Użytkownicy smartfonów zarówno z systemem Android, jaki i iOS oceniają ją wysoko (średnia ocena 4,7 na 5 możliwych gwiazdek).

bEpPgZNW

W pakiecie z eKontem osobistym zyskujemy także usługę wielowalutową, program PolecamBank, program rabatowy mOkazje, oszczędzenia w ramach funkcji Moje cele oraz szeroki wybór płatności mobilnych (Google Pay, Apple Pay, BLIK, Garmin Pay, Fitbit Pay).

Konto w mBanku też można założyć zdalnie np. przez selfie lub podpisać umowę za pośrednictwem kuriera. W aktualnej promocji za otwarcie konta i aktywnie korzystanie z niego zyskujemy do 150 zł premii.

III miejsce – Alior Bank (Konto Jakże Osobiste)

Trzecie miejsce zajęło Konto Jakże Osobiste w Alior Banku. To rachunek, którym warto się zainteresować z powodu korzyści, które się z nim wiążą. Zakładając to konto, każdy klient może wybrać dwie darmowe korzyści, a później w dowolnym momencie je zmieniać. Można też skorzystać z dodatkowych, ale wtedy trzecia i każda kolejna kosztuje już 3,50 zł miesięcznie.

Proponowane przez Alior Bank korzyści to:
• 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce,
• 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą,
• pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych w miesiącu,
• pakiet 30 darmowych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku w miesiącu,
• pomoc w nagłych wypadkach (assistance domowe, samochodowe i medyczne),
• ubezpieczenie w podróży za granicą (pokrywające m.in. koszty leczenia czy zgubienie bagażu),
• atrakcyjne warunki limitu na koncie (RRSO 13,07%),
• zwrot 1% za zbliżeniowe płatności mobilne – do 20 miesięcznie,
• atrakcyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 tys. zł),
• płatności kartą bez kosztów przewalutowania po stronie banku,
• punkty dla graczy za płatności mobilne.

bEpPgZNX

Konto Jakże Osobiste może być darmowe. Wystarczy, że w każdym miesiącu zapewnimy wpływ na konto w wysokości min. 1 500 zł. Karta jest bezpłatna, jeśli wykonamy nią transakcje o łącznej wartości min. 300 zł. Konto w Alior Banku teraz można otworzyć w promocji z premią gotówkową nawet do 400 zł.

Najlepsze konta osobiste w lutym – ranking

Przeanalizowaliśmy 18 rachunków z oferty banków, działających na polskim rynku (po jednym z każdego banku). Prezentujemy 10 najlepszych, które świetnie sprawdzą się do zarządzania finansami osobistymi na co dzień.

Bank Nazwa konta Miesięczna opłata za konto Miesięczna opłata za kartę
1. (9,70 pkt) Bank Pekao Konto Przekorzystne 0 zł / 6 zł (1) 0 zł / 3 zł (2) Sprawdź
2. (9,25 pkt) mBank eKonto osobiste 0 zł 0 zł / 7 zł (3) Sprawdź
3. (9,00 pkt) Alior Bank Konto Jakże Osobiste 0 zł / 10 zł (4) 0 zł / 5 zł (5) Sprawdź
4. (8,96 pkt) Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę 0 zł / 6 zł (6) 0 zł / 8 zł (7) Sprawdź
5. (8,66 pkt) Credit Agricole Konto dla Ciebie 0 zł / 7 zł (8) 0 zł / 9 zł (9) Sprawdź
6. (8,37 pkt) Bank Citi Handlowy CitiKonto 0 zł 0 zł Sprawdź
7. (8,01 pkt) BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie 0 zł 0 zł / 3 zł / 6 zł / 10 zł (10) Sprawdź
8. (7,96 pkt) Bank Millennium Konto 360 0 zł / 8 zł (11) 0 zł / 7 zł (12) Sprawdź
9. (7,54 pkt) Getin Bank Konto Proste Zasady 0 zł / 9 zł (13) 0 zł Sprawdź
10. (7,49 pkt) PKO Bank Polski PKO Konto za Zero 0 zł 0 zł / 10 zł (14) Sprawdź
bEpPgZNY

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 01.02.2020 r.

1) Opłaty można uniknąć:
- jeżeli klient ma mniej niż 26 lat lub
- zapewniając wpływ min. 500 zł/mies. i wykonując w poprzednim miesiącu min. 1 transakcję kartą,
2) Opłaty można uniknąć:
- jeżeli klient ma mniej niż 26 lat lub
- zapewniając wpływ min. 500 zł/mies. i wykonując w poprzednim miesiącu min. 1 transakcję kartą,
3) Opłaty można uniknąć, wykonując min. 1 transakcję bezgotówkową w miesiącu. Warunek ulega zmianie wraz z nowym cennikiem mBanku od marca 2021.
4) Opłaty można uniknąć, mając mniej niż 26 lat lub zapewniając wpływ min. 1500 zł/mies.
5) Opłaty można uniknąć, wykonując w danym miesiącu transakcje na kwotę min. 300 zł.
6) Opłaty można uniknąć, mając mniej niż 26 lat lub zapewniając wpływ na konto min. 500 zł/mies. i wykonując 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem
7) Opłaty można uniknąć:
- jeżeli klient ma mniej niż 26 lat to musi wykonać 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem
- jeżeli ma powyżej 26 lat, opłaty uniknie, jeśli spełni ten sam warunek co przy zwolnieniu z opłaty za konto, czyli zapewni wpływ na konto min. 500 zł i wykona 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem
8) Opłaty można uniknąć, zapewniając wpływy min. 1000 zł/mies. i wykonując min. 1 transakcję kartą lub BLIKiem
9) Opłaty można uniknąć, zapewniając wpływy min. 1000 zł/mies. i wykonując min. 1 transakcję kartą lub BLIKiem
10) Opłata w zależności od wybranego wariantu karty:
• Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą Świat – 10 zł bez możliwości zwolnienia,
• Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat – 6 zł bez możliwości zwolnienia,
• Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj – 0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą w miesiącu lub gdy klient nie ukończył 26, roku życia, inaczej prowizja za kartę wynosi 3 zł.
11) Opłaty można uniknąć, zapewniając wpływy min. 1000 zł/mies. i wykonując min. 1 transakcję kartą lub BLIKiem
12) Opłaty można uniknąć, zapewniając wpływy min. 1000 zł/mies. i wykonując min. 1 transakcję kartą lub BLIKiem
13) Opłaty można uniknąć:
- jeżeli klient ma mniej niż 26 lat
- jeśli klient ma powyżej 26 lat, wykonując min. 1 transakcję bezgotówkową w miesiącu.
14) Opłaty można uniknąć, wykonując min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK w miesiącu.

Jak powstał ranking?

Oferty porównaliśmy w taki sposób, aby znaleźć konto bankowe, które jest tanie, nowoczesne i daje klientowi wiele dodatkowych korzyści. W czasach pandemii za kluczowe uznaliśmy też kryterium możliwości złożenia wniosku o konto osobiste online. Aby porównać konta pod względem kosztów za podstawowe czynności i operacje bankowe (prowadzenie, kartę, przelewy czy wypłaty z bankomatów) założyliśmy, że klient zapewnia regularne miesięczne wpływy w kwocie min. 2 000 zł i wykonuje transakcje na kwotę min. 500 zł. Każdy bank mógł zdobyć max. 10 punktów, które przyznawaliśmy następująco:
1 pkt za bezpłatne prowadzenie konta dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera opłatę,
1 pkt za darmową kartę dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłatę,
2 pkt za darmowe bankomaty w Polsce i za granicą lub proporcjonalnie mniej jeśli wypłacać można gotówkę bez opłat tylko z wybranych urządzeń,
1 pkt za opcję wielowalutową,
1 pkt za aktualną premię pieniężną za założenie konta i proporcjonalnie mniej w zależności od kwoty premii,
1 pkt za możliwość założenia konta zdalnie, bez wychodzenia z domu,
1 pkt za aplikację mobilną (wg ocen użytkowników w App Store i Google Play)
2 pkt za dodatkowe korzyści takie jak m.in. możliwość personalizacji rachunku, pakiet ubezpieczeń, programy rabatowe czy atrakcyjną ofertę oszczędnościową.

Dzisiaj trudno już sobie wyobrazić funkcjonowanie bez konta w banku. Dla młodych ludzi posiadanie konta jest oczywistością, a i seniorzy radzą sobie w tym temacie coraz lepiej. To dobrze, bo szykuje się dla nich rewolucja w wypłatach świadczeń z ZUS, więc tym bardziej powinni pomyśleć w końcu o koncie w banku, jeśli jeszcze go nie mają. To duże ułatwienie w otrzymywaniu pieniędzy, opłacaniu rachunków czy codziennym płaceniu za zakupy. Dodatkowo pandemia przyspieszyła wdrażanie procesów elektronicznych w bankach, więc takie konto osobiste można założyć w kilka minut bez wychodzenia z domu. Jest to dla klienta wygodne, ale warto przede wszystkim zapoznać się z opłatami za rachunek i je porównać. Mamy nadzieję, że nasz ranking to ułatwia.

bEpPgZOq
Partner materiału: Bank Pekao S.A.
KOMENTARZE
(16)
ignacy
5 miesięcy temu
Ależ bzdury!!! Po pierwsze i alior i m bank są najczęściej wymieniane jako awaryjne! Po drugie co mnie obchodzą korzyści dla grupy -26lat?????? Po trzecie mizernie wygląda obsługa intuicyjna tych kont. Do tego PKO?? MAMY DAWAĆ ZARABIAĆ oszołomom MIANOWANYM przez władzę?
~gosciu
5 miesięcy temu
mbank czy to nie ten co rusz ma awarié?
POLACY PRAWDA
5 miesięcy temu
BANKI TO ZŁODZIEJE LICHWIARZE A LICHWA W POLSCE JEST KARALNA CZEMU ŻADEN PREZES BANKU NIE SIEDZI W WIĘZIENIU UPRAWIAJĄ LICHWĘ NA MASOWĄ SKALĘ POŻYCZAJĄ PIENIĄDZE NA PROCENT
bEpPgZOr
Bnjkjj
5 miesięcy temu
nom. tak doceniłem, że zamykam w tym roku 2 konta, nie otwierając nowych.
Okej
5 miesięcy temu
Nie wiadomo czemu nikt wczesniej nic nie wybieral.wszyscy robili to samo-to bez sensu.bo mozna zyc i robic co innego niz wszyscy...