Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Dagmara Sudoł
|
aktualizacja
Partner materiału: Bank Citi Handlowy

Ranking kont osobistych. Sprawdź, które banki proponują najlepsze rachunki

28
Podziel się:

Wraz z nowym rokiem w bankach pojawiło się wiele ciekawych ofert kont bankowych, dzięki którym można zyskać nowy ROR i przy okazji atrakcyjną premię gotówkową. Przyjrzeliśmy się im bliżej i przygotowaliśmy aktualny ranking kont osobistych. 2022 rok warto zacząć od uporządkowania swoich finansów osobistych, a najłatwiej zrobić to z dobrym kontem. Które okazało się najlepsze?

Ranking kont osobistych. Sprawdź, które banki proponują najlepsze rachunki
(Pexels)

Wysoka inflacja, rosnące ceny mieszkań, usług i produktów spożywczych, a także wyższe raty kredytów związane z podwyżką stóp procentowych to tylko część zmian, które wpłyną na to, że w kieszeniach Polaków zostanie mniej pieniędzy. Eksperci mówią wprost, że wielu z nas będzie zmuszonych do szukania jeszcze większych oszczędności niż dotychczas.

Takim małym krokiem może być zmiana konta osobistego, zwłaszcza jeśli zdarza się, że nasz obecny bank pobiera wysokie prowizje za jego prowadzenie lub kartę, czy inne czynności bankowe. Dlatego postanowiliśmy poszukać kont, które możemy polecić, bo nie wiążą się z wysokimi kosztami, gwarantują szereg dodatkowych korzyści, a za ich założenie można otrzymać premię.

Na podium rankingu znalazły się konta osobiste takich banków jak: Bank Citi Handlowy, Credit Agricole oraz Santander Bank Polska.

I miejsce – Bank Citi Handlowy konto osobiste CitiKonto

Najlepszym rachunkiem w zestawieniu okazało się CitiKonto w Banku Citi Handlowy. Bank przygotował ofertę, której naprawdę trudno dorównać. W erze drożejących usług bankowych darmowe konto osobiste to naprawdę rzadkość, a to właśnie brak opłat jest jednym z największych atutów tego rachunku.

Bank Citi Handlowy za 0 zł oferuje:

• prowadzenie konta bez żadnych dodatkowych warunków, salda lub wpływów,
• kartę debetową bez żadnych dodatkowych warunków, transakcji czy wpływów,
• za cztery pierwsze wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce i za granicą (w miesiącu),
• za trzy przelewy natychmiastowe (w miesiącu),
• za wszystkie krajowe przelewy internetowe oraz przelewy na telefon BLIK.

Dodatkowo Citibank proponuje swoim klientom możliwość korzystania z programu Citi Specials. A to oznacza dostęp do rabatów nawet do 50% u ponad 300 partnerów oraz zniżki do 10% w ponad 100 restauracjach w Polsce, a także możliwość wymiany zebranych punktów za transakcje na nagrody. W ten sposób z CitiKontem można oszczędzać na zakupach.

Bank oferuje również tanie usługi walutowe w 15 walutach. Dzięki pakietowi Citi Kantor można szybko i na atrakcyjnych warunkach wymieniać waluty w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej. Można też skorzystać z usługi Order Watch, która umożliwia kupno lub sprzedaż walut po wskazanym przez nas kursie. W aplikacji łatwo można też włączyć usługę wielowalutową dla karty wydanej do konta.

Każdy, kto chce założyć w Citi konto osobiste, może teraz skorzystać z oferty promocyjnej dla nowych klientów i zdobyć 200 zł. Jak to zrobić? Wystarczy do 28 lutego br. wypełnić wniosek o CitiKonto z kartą płatniczą i zawrzeć umowę z bankiem. Następnie spełnić łatwe warunki: zalogować się chociaż raz do aplikacji mobilnej banku i wykonać dowolny przelew, przelać wynagrodzenie i wykonać transakcje o wartości min. 500. Za spełnienie wszystkich warunków, bank wypłaci premie gotówkową 200 zł.

Konto można oczywiście otworzyć bezpiecznie całkowicie zdalnie.

II miejsce – Credit Agricole konto osobiste Konto dla Ciebie

Na drugim miejscu, zaraz po zwycięskim CitiKoncie, znalazło się Konto dla Ciebie, które można otworzyć w Credit Agricole. Konto to można założyć w wybranym wariancie:
• Konto dla Ciebie (oferta standard),
• Konto GO dla młodzieży od 13 do 18 lat,
• Konto MOVE dla uczniów i studentów od 18 do 27 lat,
• Konto VIP dla klientów, którzy oczekują od banku usług na najwyższym poziomie

Opłaty są dostosowane do określonej grupy wiekowej. Podstawowym rachunkiem jest jednak Konto dla Ciebie w wersji standard i to je przeanalizowaliśmy na potrzeby niniejszego rankingu.

Czy jest to darmowe konto osobiste? Tak, ale trzeba spełnić dwa warunki. Po pierwsze, w każdym miesiącu zapewnić wpływ min. 1 tys. zł, a po drugie, wykonać min. 1 transakcję kartą, mobilnie lub BLIKIEM. Kwota płatności jest dowolna. W ten sposób można zyskać prowadzenie konta za 0 zł, brak opłaty za użytkowanie karty wielowalutowej i darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Jeżeli jednak nie uda się spełnić tych warunków, to bank w danym miesiącu pobierze prowizję w wysokości 7 zł za prowadzenie konta i 9 zł za kartę.

Z Kontem dla Ciebie w Credit Agricole, tak jak w Citibanku, jest szansa na premię. Choć łącznie może być ona wyższa niż w Citibanku, to trzeba wykazać się już znacznie większą aktywnością na rachunku przez dłuższy czas. Aby otrzymać nawet 555 zł, należy m.in. zapewnić wpływ na konto min. 300 zł i płacić kartą, telefonem lub Blikiem przez kilka miesięcy.

III miejsce – Santander Bank Polska konto osobiste Konto Jakie Chcę

Podium rankingu zamyka Konto Jakie Chcę dostępne w ofercie Santander Bank Polska. Aby konto było za 0 zł, należy zapewnić co miesiąc wpływ na konto min. 500 zł i wykonać 1 transakcję kartą lub Blikiem. W przeciwnym razie opłata za konto wyniesie 6 zł, a za kartę 8 zł.

Jeśli zdarza nam się pilnie przelewać pieniądze, to z Kontem Jakie Chcę, podobnie jak ze zwycięskim CitiKontem można wykonywać przelewy natychmiastowe za 0 zł. W tym przypadku są one jednak nieograniczone.

Ciekawym rozwiązaniem, które bank proponuje swoim klientom, są zwroty za rachunki za prąd, gaz, telefon, internet czy TV - nawet do 300 zł rocznie.
Konto Jakie Chcę można otworzyć w promocji i zyskać aktualnie 350 zł premii. W tym przypadku 300 zł przysługuje za otwarcie konta i spełnienie warunków promocji, a 50 zł można otrzymać za polecenie konta. Przy czym poleceń może być nawet 10, więc kwota premii może być jeszcze większa.

Konto osobiste w Santander Bank Polska można założyć bez wychodzenia z domu.

Ranking kont osobistych – styczeń 2022

Przeanalizowaliśmy najpopularniejsze konta osobiste z oferty banków, działających na polskim rynku (po jednym z każdego banku). Szczególną uwagę zwróciliśmy na konta, które nie kosztują wiele i gwarantują premię. Prezentujemy 10 najlepszych kont bankowych w naszym zestawieniu.

Bank Nazwa konta Miesięczna Miesięczna opłata za kartę Aktualna promocja i premia do zdobycia
1. Bank Citi Handlowy CitiKonto (13,11 pkt) 0 zł 0 zł do 200 zł premii Załóż konto
2. Credit Agricole Konto dla Ciebie (12,58 pkt) 0 zł / 7 zł (1) 0 zł / 9 zł (1) do 555 zł premii Załóż konto
3. Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę (12,14 pkt) 0 zł / 6 zł (2) 0 zł / 8 zł (2) do 350 zł premii Załóż konto
4. Alior Bank Konto Jakże Osobiste (11,89 pkt) 0 zł / 10 zł (3) 0 zł / 5 zł (4) do 300 zł premii Załóż konto
5. BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie (11,67 pkt) 0 zł 0 zł / 5 zł (5) do 350 zł premii Załóż konto
6. Bank Pekao Konto Przekorzystne (11,56 pkt) 0 zł 0 zł / 4 zł (6) do 100 zł premii Załóż konto
7. Aion Bank Konto osobiste w planie Light (11,50 pkt) 0 zł 0 zł bonus 30 zł Załóż konto
8. Bank Millennium Konto 360 (11,22 pkt) 0 zł / 8 zł (7) 0 zł / 7 zł (7) do 360 zł premii Załóż konto
9. mBank eKonto osobiste (11,17 pkt) 0 zł 0 zł / 7 zł (8) do 300 zł premii Załóż konto
10. PKO Bank Polski Konto za Zero (10,89 pkt) 0 zł 0 zł / 10 zł (9) brak Załóż konto

Źródło: Opracowanie na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 17.01.2022 r.

1) Opłata nie zostanie pobrana, jeżeli użytkownik zapewni miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1 000 zł oraz wykona min. 1 transakcję kartą (lub BLIK, Apple Pay, Google Pay) w miesiącu.
2) Aby konto było darmowe należy zapewnić co miesiąc wpływ na konto min. 500 zł i wykonać 1 transakcję kartą lub Blikiem.
3) Opłata nie zostanie pobrana, jeżeli zostanie zapewniony wpływ w wysokości min. 1500 zł lub użytkownik nie ma skończonych 26 lat.
4) Opłata nie zostanie pobrana, jeżeli w danym miesiącu zostaną wykonane transakcje kartą (lub Apple Pay, Google Pay) na kwotę min. 300 zł.
5) W zależności od wybranego wariantu karty. W przypadku Konta Otwartego na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj opłata nie zostanie pobrana, gdy w miesiącu zostaną wykonane min. 3 transakcje kartą (lub Apple Pay, Google Pay) lub użytkownik nie ma skończonych 26 lat.
6) Opłata nie zostanie pobrana, jeżeli użytkownik zapewni miesięcznie wpływy na konto w wysokości min. 500 zł oraz wykona min. 1 transakcję kartą (lub PeoPay, Apple Pay) lub nie ma skończonych 26 lat.
7) Opłata nie zostanie pobrana, jeśli użytkownik zapewni wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł oraz wykona min. 1 transakcję kartą (lub BLIK, Apple Pay, Google Pay) w miesiącu.
8) Opłata nie zostanie pobrana, jeżeli w danym miesiącu wykonane zostaną transakcje bezgotówkowe o wartości min. 350 zł.
9) Opłata nie zostanie pobrana, jeżeli w danym miesiącu zostaną wykonane min. 5 transakcji kartą (lub BLIK, Apple Pay).

Jak powstał ranking kont osobistych?

Oferty porównaliśmy w ten sposób, aby znaleźć konto osobiste, które jest darmowe lub kosztuje niewiele, nowoczesne i daje klientowi wiele dodatkowych korzyści, a także możne je otworzyć wygodnie bez wychodzenia z domu. Założyliśmy, że klient zapewnia regularne miesięczne wpływy w kwocie min. 1 000 zł i wykonuje transakcje na kwotę min. 300 zł. To pozwoliło nam rzetelnie porównać oferty pod kątem podstawowych opłat. Każdy bank mógł zdobyć maksymalnie 15 punktów, które przyznawaliśmy następująco:
• 2 punkty za bezpłatne prowadzenie konta dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera opłatę,
• 2 punkty za darmową kartę dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłatę,
• dodatkowe 0,5 pkt za bezwarunkowo darmowe prowadzenie rachunku i kartę (razem 1 punkt),
• 3 punkty za darmowe bankomaty w Polsce i za granicą lub proporcjonalnie mniej za wybrane opcje darmowych wypłat,
• 1 punkt za darmowe przelewy natychmiastowe lub proporcjonalnie mniej w zależności od wysokości opłaty,
• 2 punkty za premię pieniężną za założenie konta i proporcjonalnie mniej w zależności od kwoty premii,
• 2 punkty za możliwość założenia konta zdalnie, bez wychodzenia z domu,
• 2 punkty za dodatkowe korzyści takie jak m.in. możliwość personalizacji rachunku, pakiet ubezpieczeń, programy rabatowe czy atrakcyjną ofertę oszczędnościową.

Wiemy, jak trudne jest polecenie uniwersalnego konta osobistego, które będzie dobre dla każdego. Dlatego zachęcamy do porównywania ofert i sprawdzania, co dany bank może nam zaoferować. Mamy nadzieję, że nasz ranking kont osobistych będzie w tym pomocny. Pamiętajmy, że konto osobiste to podstawowy produkt bankowy, który jest dzisiaj niezbędny do zarządzania naszymi finansami, więc warto zdecydować się na takie, które nic nie kosztuje. A wybierając np. CitiKonto w Banku Citi Handlowy, można przy okazji w łatwy sposób zyskać atrakcyjną premię.

ranking money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
twój banc
2 lata temu
banki w pl płacą dzieciom by poszły do nich mieć konto i sprzedały zgody markietingowe buaghahaha
MNBV
2 lata temu
PKO bp na 10 miejscu. Miałam konto od dnia gdy poszłam do pierwszej pracy. Dużo za długo. Podobnie stale reklamowany Bank śląski, bank dla naiwnych.
Leo
2 lata temu
Tylko nie Bank Milenium. Orżnęli mnie na 2.5 tys, a miało być RRSO 0% a okazało się 2.5 tys.
Arek
2 lata temu
Porażką to jest ten artykuł. Ewidentnie wymanipulowany. Weźcie, sprawdźcie sobie warunki prowadzenia np. konta w Nest Bank, który w tym rankingu został całkowicie pominięty ! Wszelkie normalne operacje na koncie za darmo i to bez limitu i przede wszystkim bez żadnych idiotycznych warunków do spełnienia. Prowadzenie konta z karta debetową też za darmo. Wypłaty w bankomatach za darmo. Wpłatomat Euronet - za darmo. Znajdźcie mi inny taki bank ? Nie. Nie jestem ani pracownikiem Nest Banku ani w żaden sposób powiązany z jego interesami. Sam jeszcze niedawno szukałem bezproblemowego i całkowicie darmowego konta i bez żadnych warunków co do wysokości miesięcznych wpłat. Myślę, że bank ten został pominięty z premedytacją w rzeczonym rankingu.
porażka
2 lata temu
PKO podobnie jak PZU to tak skostniała instytucja gdzie jedynie co funkcjonuje to koneksje polityczne i na tej podstawie rozdaje się stanowiska , jeżeli chodzi o personel w placówkach to to jest totalne nieporozumienie bo tam ludzie trafiają na podstawie znajomości ale bez jakiegokolwiek przygotowania i pomijam już fakt sprawdzania niekaralności . Jeżeli chodzi o lokaty to ostatnie miejsce w rankingu to o czymś świadczy podobnie jak w PZU gdzie ta instytucja funkcjonuje jedynie na bazie grupowych ubezpieczeń , których klientów naganiają im spółki skarbu państwa i ta instytucja funkcjonuje na zasadzie ...........czy się stoi , czy się leży to kasa się należy
...
Następna strona