Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiedźmin 3: CD Projekt przekroczył 1,5 mln zamówień w przedsprzedaży

0
Podziel się:

Liczba zamówień wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o pół miliona.

Wiedźmin 3: CD Projekt przekroczył 1,5 mln zamówień w przedsprzedaży
(MIKOLAJ ZACHAROW/REPORTER)

- Liczba zamówień przed debiutem gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o 500 tys., do półtora miliona - poinformował prezes CD Projekt Adam Kiciński. Wcześniej żaden polski producent nawet nie zbliżył się do tego wyniku. To prawdopodobnie najbardziej spektakularna produkcję w historii polskiej rozrywki.

- Zaledwie tydzień temu ogłosiliśmy, że milion klientów z całego świata złożyło preorder na Wiedźmina 3: Dziki Gon. Przez ostatnie 7 dni wynik ten podskoczył do przeszło 1,5 mln. To dla nas historyczne osiągnięcie. Najważniejszy sprawdzian - premiera i sprzedaż popremierowa wciąż przed nami, a zamówienia cały czas spływają - podkreślił Kiciński.

Wiedźmin 3: Dziki Gon debiutuje tuż przed północą 18 maja 2015 r. w wybranych sklepach, zaś oficjalnie dostępny będzie od 19 maja na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Wersja pudełkowa gry pojawi się w 109 krajach, a wersja cyfrowa - na całym świecie, dzięki m.in. platformie cyfrowej dystrybucji GOG.com należącej do CD Projekt.

Gra będzie kontynuacją wydanego w 2007 r. Wiedźmina ora_ z _Wiedźmina 2: Zabójcy królów z 2011 r. Razem z nimi stworzy trylogię w oparciu o historię tytułowego Wiedźmina - Geralta z Rivii - postać stworzoną przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego

Notowania tygodniowe akcji CD Projekt

Koszt produkcji oszacowano na 40-45 mln zł, a w jej tworzenie zaangażowanych było ponad 200 osób. Sama promocja kosztuje ok. 35 mln dol. Pierwszy zwiastun zaprezentowano na konferencji Microsoftu na targach E3 w czerwcu 2013 r.

Premierę gry pierwotnie zaplanowano na 2014 r., niestety nic tego nie wyszło. Potem padła data luty 2015 r., ostatecznie termin przesunięto na 19 maja 2015 r. Wiedźmin 3: Dziki Gon gotowy był już w grudniu 2014 r., ale firma zdecydowała się na zmianę terminu, aby pousuwać błędy i lepiej zoptymalizować grę.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier.

Wiedźmina 3: Dziki Gon określa się jako najbardziej spektakularną produkcję w historii polskiej rozrywki. "Gra zdobyła dotychczas ponad 200 nagród, gościła na ponad 90 okładkach magazynów z całego świata i została uznana za jedną z najbardziej wyczekiwanych gier 2015 roku na świecie" - pisze o swoim najnowszym produkcie spółka.

Jak wynika z zestawienia Global Games Market Report, wartość światowego rynku gier w 2014 r. wyniosła 81,5 mld dol. (o 8 proc. więcej niż w 2013 r.). Polski rynek znalazł się na 23 miejscu rankingu osiągając wartość rzędu 280 mln dol.

Oczekiwanie na debiut nowego Wiedźmina poskutkował wzrostem wartości akcji spółki CD Project na GPW o 1 proc. Jak podkreśla Michał Stajniak, analityk XTB, premiera tej gry jest komentowana na całym świecie, również na Wall Street.

- Szum wokół premiery pozwolił znaleźć się akcjom spółki na historycznych szczytach, wynoszących obecnie 25 zł za akcje. Dobre komentarze po pierwszych testach gry wskazują na to, że spółka może zyskiwać dalej w kolejnych dniach - ocenia Stajniak.

mazowieckie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)