Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekordowa wygrana w Eurojackpot. Tak wygląda szczęśliwy kupon

Rekordowa wygrana w Eurojackpot już odebrana. 193 mln 396 tys. 500 zł (minus podatek) trafiło do szczęśliwca, który miesiąc temu zgarnął główną nagrodę. Pokazujemy, jak wygląda szczęśliwy kupon.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Totalizator Sportowy)
Tak wygląda szczęśliwy kupon. Wart jest 193 mln zł. (Fot: Totalizator Sportowy/WP)

Drobna kartka papieru jest warta równowartość… blisko 300 luksusowych samochodów lub 480 mieszkań w Warszawie.

Przed miesiącem Polskę obiegła informacja, że w losowaniu Eurojackpot padły dwie główne wygrane, w tym jedna właśnie w naszym kraju. Jej wartość to aż 193 396 500 zł (czyli w przeliczeniu 45 mln euro). To krajowy rekord pod względem wysokości wygranej. Jak dowiedział się portal money.pl, szczęśliwiec odebrał już tę niewyobrażalną kwotę.

(WP.PL)
btr (Fot: WP)

Jak wynika z informacji money.pl, świeżo upieczony milioner - do którego trafiła już wygrana - jest mężczyzną i ma rodzinę. I to właśnie on przez najbliższy czas będzie rekordzistą wśród polskich wygranych. Druga rekordowa wygrana jest niższa o... 157 mln zł. Dotarliśmy nie tylko do kilku informacji o wygranym, ale również do rekordowego kuponu.

Zobacz: UE krytykuje 500+. "Nikt nie rezygnuje z pracy dla pięciuset złotych"

Szczęśliwiec nie jest częstym graczem - z gier losowych korzysta tylko od czasu do czasu. W dniu losowania Eurojackpot poczuł jednak impuls, dzięki któremu wszedł do punktu LOTTO i wytypował szczęśliwe liczby: 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8. I to właśnie te szczęśliwe liczby widać na kuponie.

Szczęśliwiec wygrał 193 mln zł, ale będzie musiał się podzielić z fiskusem.
Rekordowa wygrana w Eurojackpot w Polsce. Skarbówka zgarnie pokaźny podatek

Ze względu na bezpieczeństwo gracza wszystkie pozostałe informacje zamazaliśmy - tak, by nie pozwoliły dotrzeć do informacji, w jakiej kolekturze grał.

Warto pamiętać, że 193 mln zł to kwota brutto, od której, podobnie jak w przypadku Lotto, będzie musiał odprowadzić podatek. Ta kwota będzie sporym zastrzykiem finansowym dla fiskusa. Wygrany musi bowiem zapłacić - tak jak w przypadku Lotto - 10 proc. wygranej kwoty. To znaczy, że do skarbówki powędruje 19,3 miliona złotych.

Tymczasem już w piątek w puli na najwyższe wygrane w Eurojackpot może się znaleźć nawet 230 mln zł, a więc więcej niż wygrał obecny rekordzista.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-06-2019

Wyborca POFrajer wygrał, niech da troche

14-06-2019

III RP to SBecka ustawkato mały pikuś w porównaniu z Noblem, jakiego dostał szczęśliwie typujący toto-lotka Bolek

14-06-2019

Aniol StróżTaki kupon świadczy jaka jest marna i cienka linia życia - ludzie się zabijają za pieniędzmi a tu taki marny papierek ,ha!?ha!?

Rozwiń komentarze (31)