Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Rekordowa wygrana w Eurojackpot. Tak wygląda szczęśliwy kupon

31
Podziel się:

Rekordowa wygrana w Eurojackpot już odebrana. 193 mln 396 tys. 500 zł (minus podatek) trafiło do szczęśliwca, który miesiąc temu zgarnął główną nagrodę. Pokazujemy, jak wygląda szczęśliwy kupon.

Tak wygląda szczęśliwy kupon. Wart jest 193 mln zł.
Tak wygląda szczęśliwy kupon. Wart jest 193 mln zł. (Totalizator Sportowy, Totalizator Sportowy/WP)

Drobna kartka papieru jest warta równowartość… blisko 300 luksusowych samochodów lub 480 mieszkań w Warszawie.

Przed miesiącem Polskę obiegła informacja, że w losowaniu Eurojackpot padły dwie główne wygrane, w tym jedna właśnie w naszym kraju. Jej wartość to aż 193 396 500 zł (czyli w przeliczeniu 45 mln euro). To krajowy rekord pod względem wysokości wygranej. Jak dowiedział się portal money.pl, szczęśliwiec odebrał już tę niewyobrażalną kwotę.

Jak wynika z informacji money.pl, świeżo upieczony milioner - do którego trafiła już wygrana - jest mężczyzną i ma rodzinę. I to właśnie on przez najbliższy czas będzie rekordzistą wśród polskich wygranych. Druga rekordowa wygrana jest niższa o... 157 mln zł. Dotarliśmy nie tylko do kilku informacji o wygranym, ale również do rekordowego kuponu.

Zobacz: UE krytykuje 500+. "Nikt nie rezygnuje z pracy dla pięciuset złotych"

Szczęśliwiec nie jest częstym graczem - z gier losowych korzysta tylko od czasu do czasu. W dniu losowania Eurojackpot poczuł jednak impuls, dzięki któremu wszedł do punktu LOTTO i wytypował szczęśliwe liczby: 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8. I to właśnie te szczęśliwe liczby widać na kuponie.

Ze względu na bezpieczeństwo gracza wszystkie pozostałe informacje zamazaliśmy - tak, by nie pozwoliły dotrzeć do informacji, w jakiej kolekturze grał.

Warto pamiętać, że 193 mln zł to kwota brutto, od której, podobnie jak w przypadku Lotto, będzie musiał odprowadzić podatek. Ta kwota będzie sporym zastrzykiem finansowym dla fiskusa. Wygrany musi bowiem zapłacić - tak jak w przypadku Lotto - 10 proc. wygranej kwoty. To znaczy, że do skarbówki powędruje 19,3 miliona złotych.

Tymczasem już w piątek w puli na najwyższe wygrane w Eurojackpot może się znaleźć nawet 230 mln zł, a więc więcej niż wygrał obecny rekordzista.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
Damian
4 lata temu
Tak temu Panu było pisane. Gratuluję :-)
777
4 lata temu
Wszystkie wygrane w dużych miastach lub w bliskim sąsiedztwie ich...Warszawa Wrocław Poznań Białystok Kraków itd bywa że wygrane np w mini i ekstra pensji w tym samym czasie w jednej miejscowosci lub w bliskim sąsiedztwie czy to przypadek??dlaczego nikt nie powie o swojej wygranej nawet małej.Tylu wygrywa!to pytam kto?Nie ma przypadków! Ludu moj ludu OBUDŹ się wreszcie!
777
4 lata temu
Całe Państwo powinno się domagać lotto losowane ręcznie a nie komputerowo!np przez dzieci.Tylu wygrywa,tylu milionerów tylko niewiadomo kto?pfff jedna wielka sciema!
777
4 lata temu
lotto sciema
Karo
4 lata temu
Według prawa i regulaminu lotto, muszą podać numer kolektury i miejscowość! Wszędzie poza Polską kolektorzy w których padłą główna wygrana też otrzymują nagrodę w postaci kilku procent od wygranej! Do tego do ich kolektury przychodzi więcej ludzi. Można złożyć proces zbiorowy o ujawnienie miejsca wygrania, w innym wypadku można podejrzewać oszustwo!
...
Następna strona