Notowania

podatki
12.06.2019 12:17

Rekordowa wygrana w Eurojackpot w Polsce. Skarbówka zgarnie pokaźny podatek

193 miliony złotych - tyle wygrał szczęśliwiec z Polski w międzynarodowej loterii Eurojackpot. W środę odebrał wygraną. To kwota brutto, od której, podobnie jak w przypadku Lotto, będzie musiał odprowadzić podatek. Ta kwota będzie sporym zastrzykiem finansowym dla fiskusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Szczęśliwiec wygrał 193 mln zł, ale będzie musiał się podzielić z fiskusem. (Fot: Tytus Żmijewski)

W środę udało nam się potwierdzić, że szczęśliwiec odebrał już gigantyczną wygraną. Gracz przyznał, że ufa swojemu szczęściu do gier, choć kiedy trzymał w ręku kupon wart ponad 193 mln zł, nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Sprawdzał swoje liczby kilka razy w internecie, aby się upewnić.

Pytany o sposób gry wspomniał, że najczęściej grywa na chybił trafił. W dniu losowania Eurojackpot poczuł jednak impuls, dzięki któremu wszedł do punktu Lotto i wytypował szczęśliwe liczby: 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8.

Dodał, że wygrana z pewnością odmieni jego życie. Planuje budowę domu i podróże. Marzy o wyprawie na południe Europy, choć najbliższe wakacje spędzi raczej w Polsce.

Obejrzyj też: Eurojackpot wchodzi do Polski. Do wygrania nawet 380 mln zł

Do ręki nie dostał jednak całej wygranej kwoty. Musi bowiem zapłacić podatek od wygranych. Tak jak w przypadku Lotto wynosi on 10 proc. To znaczy, że do skarbówki powędruje 19,3 miliona złotych.

Podatek od wygranej pobiera się ryczałtem. Oznacza to, że jeśli wygramy w konkursie lub na loterii, to nie musimy sami odprowadzać takiego podatku.

Organizator loterii, który wypłaca wygraną samodzielnie, odprowadzi 10 proc. do urzędu skarbowego. W takiej sytuacji tego przychodu nie trzeba ujawniać w rocznym zeznaniu podatkowym.

Eurojackpot to największa gra liczbowa w Europie. Została założona w 2012 roku i od tego czasu zdążyła wyłonić kilkudziesięciu lottomilionerów. Obecnie bierze w niej udział 17 różnych krajów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, eurojackpot, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2019

disPłacimy podatek przy zakupie kuponu a potem jeszze raz przy wygranej.Złodziejstwo !

12-06-2019

ZadowolonyGratuluję wygranej i życzę rozsądku. Przy mądrym gospodarowaniu tą kwotą całe pokolenia rodziny będą majętne.

12-06-2019

KrzysCzy za moje przegrane Fiskus odda mi 10%?????!!!!!!polska to zlodziejski kraj!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (25)