Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordowe ceny mieszkań. Rosną szybciej, niż wynagrodzenia

- Gdyby to, że mieszkania bardzo mocno zdrożały w ostatnim czasie, rozważać w kontekście stóp procentowych, to faktycznie można taki gwałtowny wzrost uznać za zaskoczenie. Wysokie stopy oznaczają droższe kredyty, ale i wyższe oprocentowanie lokat, które mogą być dla wielu osób alternatywą dla inwestycji w mieszkanie - powiedział w programie "Money. To się Liczy" Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments. Wydawać by się zatem mogło, że przy bardzo wysokich stopach procentowych mieszkania powinny drożeć wolniej. Ale to nie jest jedyny argument, bo mamy dwucyfrową inflację, rosnące koszty budowy, oraz bezprecedensową sytuację na rynku najmu, gdzie stawki bardzo mocno rosną, brakuje mieszkań, i to też ma wpływ na decyzje inwestorów indywidualnych, którzy chcą kupować mieszkania na wynajem.

Tagi:
mieszkania, nieruchomości, ceny
0
0
41
Podziel się
Komentarze (41)
zobacz więcej komentarzy (41)
KOMENTARZE
(41)
233
miesiąc temu
Ludzie uciekają przed inflacją i dewaluacją złotówki, inwestują w giełdę, waluty obce, kryptowaluty, złoto i nieruch., ludzie budują lub kupują pod wynajem. Na wynajmie da się zarobić, ale głównym problemem jest to, że u nas chroni się najemcę, który nie płaci - złodzieja i oszusta, a właściciel traktowany jest jak bogacz-wyzyskiwacz. Jak ktoś nie wywiązuje się z umowy i naraża innego na straty, powinien być wywalony na zbity pysk. Dlaczego nikt nie pomyśli, że ktoś wynajmujący (właściciel) może być bezrobotny, chory itd, a ma np. mieszkanie po rodzicach, które jest jego jedynym źródłem dochodu. Ma niepracującą żonę i chore dziecko. I musi do tego utrzymywać oszusta. Polecam przeczytac na lotdocelu pl artykuł pt. Jak dobrze wynająć mieszkanie i uniknąć problemów z najemcami? – są tam też dostępne dokumenty najmu
sdv
miesiąc temu
Rząd pompuje tę bańkę na rynku nieruch.… przez niskie stopy % i do tego planuje rozdawać kasę ludziom, którzy nie mają na wkład własny, a więc ludziom z małymi dochodami albo ze złymi nawykami, bo nie umiejącymi oszczędzać i potem od nich będą przejmować te niespłacone mieszkania? Uzbieranie wkładu własnego 20% ceny pokazuje czy ludzie potrafią oszczędzić i są zdolni do spłaty pozostałych 80%. Gdy kupuje się mieszkanie lub dom potrzeba rozsądku i przydaje się kalkulator żeby nie przepłacić. Najbezpieczniej kupić za gotówkę, ale można też i na kredyt. Wszystko zależy od ceny i lokalizacji. Ważna jest relacja między cenami najmu, a ceną nieruchomości. Ludzie często przepłacają, a potem płaczą, że mają wysokie raty. Jak nie przepłacić? Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie zobaczyli jak można budować swój majątek dzięki m.in. inwestowaniu w nieruchomości, ale tez jak osiągnąć wolność finansową.
wkurzona
miesiąc temu
bzdura goni bzdurę! Jasne z oprocentowania lokat można kupić mieszkanie HAHAHA chyba przy majątku kulczyka
wolny
miesiąc temu
wole kampera na wypasie
aaaaa
miesiąc temu
Moim zdaniem hamuje sprzedaż na kredyt, za to dobrze się sprzedają za gotówkę. Przy obecnej inflacji i wyczynach naszych specjalistów od budżetu lepiej jest kupić mieszkanie nawet jeżeli ma ono stać puste niż dowiedzieć się za rok że za swoje oszczędności mogę kupić co najwyżej rower czy hulajnogę. Najzwyczajniej w świecie nie opłaca się oszczędzać, dlatego kto ma duże dochody to lokuje pieniądze w nieruchomości.
...
Następna strona