Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Robert Kwiatkowski jest pewny, że TVP dostanie finansowanie. Jeśli nie ustawa o 2 mld zł, to będzie kredyt

Jeśli Andrzej Duda nie podpisze ustawy przyznającej mediom publicznym rekompensaty w wysokości 2 mld zł, "w pewnym sensie sam sobie wytrąci główny oręż z ręki" – przekonuje Robert Kwiatkowski, były szef TVP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Robert Kwiatkowski jest pewien, że TVP dostanie obiecane 2 mld zł - w tej czy innej formie (Fot: Mateusz Marek)

- Czego nie zrobiłby Andrzej Duda z ustawą przyznającą mediom publicznym dwa miliardy złotych, to dla opozycji dobrze. Jak podpisze ustawę, to z tym workiem na plecach będzie biegł jeszcze przez dwa miesiące. Jeżeli nie podpisze, to czeka go zemsta PiS. PiS zablokuje mu kampanię - mówi na antenie RMF FM Robert Kwiatkowski, poseł Lewicy i były prezes TVP.

Odniósł się tym samym do ustawy przyznającej mediom publicznym 2 mld zł z tytułu rekompensaty za osoby zwolnione ustawowo z płacenia abonamentu. W piątek mija termin, w którym prezydent może ją podpisać. Robert Kwiatkowski zauważył, że każdy scenariusz jest tam naprawdę na rękę opozycji. Jeśli prezydent podpisze ustawę, do końca kampanii prezydenckiej Małgorzata Kidawa-Błońska i inni kandydaci będą mogli to Dudzie wypominać. Jeśli zaś nie podpisze, to narazi się partii rządzącej.

Zarządzana przez Jacka Kurskiego TVP zgarnie 90 proc. pieniędzy, przyznanych wszystkim mediom publicznym
Finanse TVP. Miliard dla telewizji, miliony dla radia

Kwiatkowski nie ma jednak wątpliwości, że 2 mld zł do TVP trafią – jeśli nie z tytułu ustawy, to finansowanie zapewni kredyt.

- PiS musi doprowadzić do sytuacji, w której zapewni finansowanie TVP. Jak on to zrobi, to jest już kwestia inżynierii finansowej. Może na przykład poprowadzić do tego, że jeden z państwowych banków państwowych zapała taką miłością do TVP, a szczególnie do Jacka Kurskiego, że udzieli mu kredytowania na kilka najbliższych miesięcy. A po wyborach może sytuacja będzie zupełnie inna – powiedział były prezes TVP.

Obejrzyj: Koronawirus w Polsce. "Wraca temat bezpieczeństwa lekowego"

2 mld zł to znacznie więcej niż TVP jest w stanie zarobić ze sprzedaży reklam i licencji oraz ze sponsoringu
Pieniądze dla TVP. Kolejne miliardy z budżetu państwa płyną do mediów publicznych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: abonament, jacek kurski, robert kwiatkowski, tvp, gospodarka, wiadomości, media
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2020

jooczyli tu nie chodzi o chorych na raka tylko o to jak dowalić prezydentowi.

06-03-2020

MnMożna każda decyzja ucieszy opozycję, ale dla ludzi podatników lepiej będzie jakby to onkologia dostała 2 mld z podatków niż TVP. W TVP ludzie dobrze … Czytaj całość

06-03-2020

jaA może zamknąć tą stajnię Augiasza.

Rozwiń komentarze (17)