Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|

Rosyjski gigant na celowniku hakerów. "Największy atak od początku istnienia banku"

Podziel się:

Drugi co do wielkości bank w Rosji - VTB - został dotknięty największym cyberatakiem w swojej historii. Odnotowano trudności w dostępie do aplikacji mobilnej i strony internetowej - przekazała we wtorek agencja Reutera. Instytucja wydała oświadczenie, w którym podkreśla, że szczególne obawy budzą ruchy z rosyjskich adresów IP.

Rosyjski gigant na celowniku hakerów. "Największy atak od początku istnienia banku"
Bank VTB dotknięty największym cyberatakiem w swojej historii (Getty Images, SOPA Images)

Bank poinformował, że odpiera ataki typu DDoS (distributed denial of service), w których hakerzy próbują zalać sieć niezwykle dużą ilością danych w celu jej sparaliżowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pieniądze od Putina? Niepokojące tropy z Rosji 

Bank VTB padł ofiarą największego ataku hakerów w swojej historii

"Infrastruktura technologiczna banku jest w sposób bezprecedensowy poddana cyberatakom z zagranicy" - oświadczył bank. "Jest to największy atak od początku istnienia banku" - dodano w komunikacie, który przytacza agencja Reutera.

Reuters przypomniał też, że hakerzy opóźnili również rozpoczęcie przemówienia Putina na forum ekonomicznym Rosji na początku tego roku w Petersburgu.

W tym samym czasie prorosyjscy hakerzy przyznali się do odpowiedzialności lub zostali obwinieni za tegoroczne ataki na strony internetowe i infrastrukturę w takich krajach jak Litwa, Norwegia i Stany Zjednoczone - przypomniała agencja Reutera.

Bank VTB wydał oświadczenie, że co prawda większość ataków pochodzi z zagranicy, ale szczególne zaniepokojenie budzą również ruchy z rosyjskich adresów IP. Dodano, że będzie przekazywać wszystkie zidentyfikowane rosyjskie adresy IP do organów ścigania - poinformował Reuters.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP