Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|

Putin zmobilizował ich na wojnę. Mają problemy z uzyskaniem wakacji kredytowych

Podziel się:

W Rosji klienci banków spotykali się z odmowami lub ogromnymi błędami w udzielaniu wakacji kredytowych zmobilizowanym obywatelom - donosi "Kommiersant". Bankierzy dostrzegają problemy z rozpatrywaniem wniosków, ale twierdzą, że nie ma mowy o naruszeniach prawa. Powodem są braki w rosyjskich przepisach.

Putin zmobilizował ich na wojnę. Mają problemy z uzyskaniem wakacji kredytowych
Władimir Putin zarządził mobilizację w kraju. Powoływani do armii mają problemy z zawieszeniem spłaty rat kredytów (GETTY, Anadolu Agency)

Jeden z poszkodowanych opowiedział "Kommiersantowi", jak w związku z mobilizacją ojca starał się o urlop na kredyt, ale "bank zignorował prośby na czacie i rozłączyli się na infolinii". Inny zauważa, że ​​bank zaakceptował dokumenty, ale w ciągu trzech godzin od złożenia wniosku odmówiono mu wakacji kredytowych.

Kolejny rozmówca stwierdził, że pomimo formalnego zatwierdzenia wakacji kredytowych, harmonogram płatności na koncie osobistym nie został jeszcze zmieniony, "jest opóźnienie i naliczane są kary".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mobilizacja w Rosji. "Putin okłamał Rosjan"

Bank VTB otrzymał kilka tysięcy wniosków, w większości dotyczących kredytów gotówkowych. Sovcombank zatwierdził około 7 tys. wniosków. Jak czytamy, VTB stwierdził, że "z przyczyn technicznych" niektórzy klienci mogą doświadczyć opóźnień w rozpatrzeniu wniosków. Zapewnił przy tym, że przyznaje odroczenie wszystkim zmobilizowanym, spełniającym kryteria.

Sberbank poinformował, że w szczytowych okresach na początku października "możliwe były pojedyncze awarie" ze względu na trudności w wydawaniu pełnomocnictw, ale "teraz problem nie jest poważny".

Wakacje kredytowe w Rosji. "To nie amnestia i nie zwolnienie"

Jegor Redin, partner zarządzający w kancelarii "Pozycja Prawa", banki są zobowiązane udzielać wakacji kredytowych zmobilizowanym obywatelom na podstawie dostarczonych dokumentów. Decyzja ma zostać podjęta w ciągu 10 dni od złożenia wniosku. W razie braku odpowiedzi po 15 dniach, wakacje kredytowe uznaje się za przyznane.

Według prawniczki Guzel Żubanovej banki odmawiają udzielania wakacji kredytowych, "wykorzystując problemy regulacyjne i trudności kredytobiorców w dostarczaniu wymaganych informacji ze stref wojennych".

Z kolei Evgenia Lazareva, szefowa Frontu Ludowego O Prawa Kredytobiorców, ostrzega, że ​​wakacje kredytowe to "nie amnestia i nie zwolnienie". - Płacić nadal trzeba - podkreśla ekspertka.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami ekonomicznymi i biznesowymi, skorzystaj z naszego Chatbota, klikając tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
kredyty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl