Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.07.2020 20:48

Sasin nadal chce rozmawiać z górnikami. Wcześniejsze zaproszenie związkowcy odrzucili

Minister aktywów państwowych wysłał zaproszenie do górniczych liderów związkowych na spotkanie we wtorek 28 lipca. Sasin chce rozmawiać o przyszłości Polskiej Grupy Górniczej i strategii transformacji sektora energetycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Szef MAP chce przekonać związkowców, że warto rozmawiać.

Do spotkania miało dojść w ten czwartek, ale związkowcy, jak informuje WNP.pl, nie chcieli przyjść na spotkanie. Teraz szef MAP zapewnia, że zobowiązał zarząd Polskiej Grupy Górniczej (PGG), do przedstawienia związkowcom prezentacji dotyczącej dalszego funkcjonowania spółki.

MAP przekonuje, że ten plan jest realny i daje gwarancje funkcjonowania na lata przy zachowaniu opłacalności funkcjonowania spółki. Minister zapewnia równie, że w planie skupiono się również na zachowaniu zatrudnienia.

Zobacz też: Nowe drogi w Polsce. Minister zdradza, które mogą powstać

Przyszłość PGG nie będzie jedynym tematem spotkania. Sasin z górnikami chce również rozmawiać o strategii transformacji sektora energetycznego. To trudny temat, bo związkowcy obawiają się, że na tej drodze wielu górników straci pracę.

Jednak MAP w komunikacie przekazanym WNP.pl, przekonuje, że nadrzędna jest ochrona miejsc pracy przy jednoczesnym zagwarantowaniu stabilnego funkcjonowania energetyki i górnictwa na najbliższe dziesięciolecia.

Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której nie zgadza się z ustaleniami ws. budżetu UE.
Parlament Europejski przeciwko porozumieniu ws. budżetu UE

Ministerstwo deklaruje, że strategia transformacji energetyki zostanie przedstawiona niebawem, a ważnym jej elementem będą nie tylko konsultacje społeczne, ale również ustalenia z Komisją Europejską oraz przeprowadzenie procesu legislacyjnego.

W sprawie czwartkowego spotkania twarde "nie" wypowiedzieli górniczy związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej. Jacek Sasin zaprosił ich do Warszawy, ich zdaniem jedynym odpowiednim miejscem są Katowice i siedziba firmyfirmy. Spotkanie 28 lipca ma się odbyć właśnie w Katowicach.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-07-2020

CZARNOWIDZNIE TERAZ - Kaczyński jedynie się Boi Górników - Oni konkretnie - Opony, Kilofy i na Warszawę - Wystarczy że postraszą i Wszystko Dostaną - To jest … Czytaj całość

23-07-2020

Tere fereNiech zaprosi przewodniczącego Dude , on się zjawi na rozkaz.

23-07-2020

8tGórników czeka taki sam los jak nauczycieli przy likwidacji gimnazjum

Rozwiń komentarze (8)