Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Górniczy związkowcy z PGG stawiają ultimatum. Do Warszawy nie przyjadą

77
Podziel się:

Twarde "nie" wypowiadają górniczy związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej na propozycję rozmów dotyczących restrukturyzacji spółki. Jacek Sasin zaprosił ich do Warszawy, ich zdaniem jedynym odpowiednim miejscem są Katowice i siedziba firmy.

Związkowcy z PGG odmawiają Sasinowi. Czekają na Morawieckiego
Związkowcy z PGG odmawiają Sasinowi. Czekają na Morawieckiego (PAP)
bFggZBph

Związkowcy PGG żądają spotkania z premierem w Katowicach i grożą strajkiem - podaje RMF FM. Przedstawiciele górniczych central związkowych nie pojadą na rozmowy do Warszawy.

To twarda odpowiedź na propozycję resortu Jacka Sasina. Ministerstwo Aktywów Państwowych proponowało przeprowadzenie rozmów w najbliższy czwartek. Miały dotyczyć restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej, ministerstwo zaproponowało przeprowadzenie ich w Warszawie.

Strona związkowa odmówiła udziału w rozmowach w stolicy. Przedstawiciele górniczych central związkowych podkreślili, że takie rozmowy powinny się odbyć, ale nie w Warszawie a w Katowicach, gdzie znajduje się siedziba spółki. Według związkowców, to jest najlepsze miejsce na prezentacje planu restrukturyzacji firmy.

bFggZBpj
Zobacz także: Obejrzyj: Morawiecki odtrąbił sukces w Brukseli. "Rozmijanie z faktami"

Jednak na tym nie koniec. Jak informuje RMF, związkowcy dalej domagają się spotkania z premierem, argumentując, że zaproszenia do rozmów w sprawie PGG nie traktują jako odpowiedzi na ich żądanie spotkania z Mateuszem Morawieckim.

Związkowcy PGG domagają się takiego spotkania, ponieważ uważają, że rozmowy na tym etapie powinny dotyczyć już nie tylko trudnej sytuacji górnictwa i energetyki, ale też hutnictwa czy branży motoryzacyjnej.

bFggZBpp

W ubiegłym tygodniu związkowcy postawili premierowi ultimatum - jeśli rozmowy nie zaczną się do końca miesiąca, rozpoczną się przygotowania do protestów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFggZBpK
KOMENTARZE
(77)
Maj
2 lata temu
Przecież nierzad znów da im pieniądze zabrane ludziom co uczciwie pracują, nierzad tylko przekupstwem załatwia problemy
mysliwy44
2 lata temu
Zamknąć kopalnie, bo nie rentowne a górnicy niech się przekwalifikują. Kiedyś na każdym rogu był kowal, teraz jest wulkanizator. Takie to prawo rynku.
elwer
2 lata temu
Sasin zepsuje czego dotknie.
bFggZBpL
kimono
2 lata temu
PIS: Dla energetyki z węgla będziemy nieugięci , to nas nikt nie ruszy, a naród? - niech im płaci byle było cicho, gdy unia zabierze kasę ...
qwer
2 lata temu
Mam propozycję, powołajcie na prezesa tego od stadniny koni w Janowie on wam "wyprostuje" sytuację
...
Następna strona