Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Górniczy związkowcy z PGG stawiają ultimatum. Do Warszawy nie przyjadą

77
Podziel się

Twarde "nie" wypowiadają górniczy związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej na propozycję rozmów dotyczących restrukturyzacji spółki. Jacek Sasin zaprosił ich do Warszawy, ich zdaniem jedynym odpowiednim miejscem są Katowice i siedziba firmy.

Związkowcy z PGG odmawiają Sasinowi. Czekają na Morawieckiego
Związkowcy z PGG odmawiają Sasinowi. Czekają na Morawieckiego (PAP)
bDArDAPV

Związkowcy PGG żądają spotkania z premierem w Katowicach i grożą strajkiem - podaje RMF FM. Przedstawiciele górniczych central związkowych nie pojadą na rozmowy do Warszawy.

To twarda odpowiedź na propozycję resortu Jacka Sasina. Ministerstwo Aktywów Państwowych proponowało przeprowadzenie rozmów w najbliższy czwartek. Miały dotyczyć restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej, ministerstwo zaproponowało przeprowadzenie ich w Warszawie.

Strona związkowa odmówiła udziału w rozmowach w stolicy. Przedstawiciele górniczych central związkowych podkreślili, że takie rozmowy powinny się odbyć, ale nie w Warszawie a w Katowicach, gdzie znajduje się siedziba spółki. Według związkowców, to jest najlepsze miejsce na prezentacje planu restrukturyzacji firmy.

bDArDAPX
Zobacz także: Obejrzyj: Morawiecki odtrąbił sukces w Brukseli. "Rozmijanie z faktami"

Jednak na tym nie koniec. Jak informuje RMF, związkowcy dalej domagają się spotkania z premierem, argumentując, że zaproszenia do rozmów w sprawie PGG nie traktują jako odpowiedzi na ich żądanie spotkania z Mateuszem Morawieckim.

Związkowcy PGG domagają się takiego spotkania, ponieważ uważają, że rozmowy na tym etapie powinny dotyczyć już nie tylko trudnej sytuacji górnictwa i energetyki, ale też hutnictwa czy branży motoryzacyjnej.

bDArDAQd

W ubiegłym tygodniu związkowcy postawili premierowi ultimatum - jeśli rozmowy nie zaczną się do końca miesiąca, rozpoczną się przygotowania do protestów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bDArDAQe
bDArDAQy
KOMENTARZE
(77)
nick66
6 miesięcy temu
Panowie górnicy juz dziękujcie sasinowi za to że was wykończy a zwali na wirusa, a moraiwecki wam tylko oczy zamydli i nic więcej...
RyszardM
6 miesięcy temu
Górnicy powinni zorganizować karczmę piwną. Przyjedzie nie tylko Morawiecki ,ale i Duda Andrzej. Będzie wesoło jak za dawnych lat.
john
6 miesięcy temu
Szczęście, że za granicą można kupić węgiel, na dodatek jeszcze taniej.
bDArDAQz
oskar
6 miesięcy temu
Panowie górnicy pocałujcie się no tego. Trzeba było wcześniej myśleć na kogo głosować by móc rozmawiać jak partnerzy
plokij
6 miesięcy temu
Pamiętam zdjęcia braci górniczej z karczmy piwnej, gdy podejmowaliście premiera, prezydenta i aplauzem odpowiedzieliście na prośbę o pomoc w czyszczeniu Polski z elementów przez PiS niepożądanych, pamiętam jak sprzedaliście protestujących przedsiębiorców. Nie liczcie na jakiekolwiek zrozumienie i wsparcie.
...
Następna strona