Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Oświadczenie majątkowe Morawieckiego. Przygotowaliśmy je za wicepremiera

Oświadczenie majątkowe Morawieckiego. Przygotowaliśmy je za wicepremiera

Nie chciał sam, zrobiliśmy to za niego. Wicepremier Mateusz Morawiecki pod koniec roku złożył w kancelarii premiera oświadczenie majątkowe, ale nie pozwolił na jego upublicznienie - choć dotąd robili to niemal wszyscy ministrowie. Przygotowaliśmy więc dane o jego majątku i postanowiliśmy zaapelować, by jednak pokazał, ile dokładnie zarobił jako wieloletni członek zarządu BZ WBK.

Ze sprawozdań finansowych banku wynika, że Morawiecki zarobił brutto przez ostatnie 11 lat ponad 33,5 mln zł. To kwota bez premii, jaką obecny wicepremier i minister rozwoju otrzymał lub otrzyma odchodząc z banku.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie Morawiecki sam przyznawał, że zarabiał za dużo. A po wybuchu kryzysu finansowego zdecydował się nawet na obniżenie sobie pensji na dwa lata o 300 tys. zł. Jednocześnie za 2008 rok nie otrzymał też nagrody rocznej, więc w sumie przeszło mu koło nosa ponad 2 mln zł.

Nasze obliczenia dotyczą tylko zarobków wicepremiera. Nie wiemy, ile wydawał, ani jak inwestował pieniądze. Dwoje ministrów z obecnego rządu - Mateusz Morawiecki oraz minister cyfryzacji Anna Streżyńska - nie opublikowali na stronach rządu oświadczenia majątkowego. Dziś prawo nakazuje zrobić to posłom, urzędnikom czy samorządowcom. A jednym z najważniejszych osób w państwie już nie. To ewidentna luka w prawie. Pytanie, czy warto się w niej chować.

Zobacz też: 22 mln zł - oto majątek rządu Beaty Szydło. Kto jest bogaczem, a kto deklaruje brak nawet złotówki?

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
673kir58
95.41.61.* 2016-01-28 17:38
pół roku jak będzie jeszcze na tym stanowisku to sukces, bardziej pasuje do kolesiów z PO
bakielit
92.32.115.* 2016-01-28 11:09
Bardzo bym prosil money.pl o przedstawienie oswiadczenia majatkowego prezesa TK Andrzeja Rzeplinskiego .Za co z gory serdecznie dziekuje
agatunia
83.20.186.* 2016-01-24 18:33
To jak to jest caly rzad ma oszczednosci 22 miliony zl a Morawiecki sam to ile ? bo zarabial przez ostatnie lata 33 miliony. Przeciez wszyscy klamia tak jak PIS owcy
Zobacz więcej komentarzy (348)