Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Anna Unton
|

Stopa bezrobocia wzrosła. Resort podał dane

25
Podziel się

Stopa bezrobocia w grudniu wyniosła 6,2 proc. - informuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT).

Stopa bezrobocia wzrosła. Resort podał dane
Stopa bezrobocia wyniosła w grudniu 6,2 proc. podało MRPiPS. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDBdPbKd

"Szacowana przez MRPiT stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca listopada 2020 roku) wyniosła w grudniu 2020 roku 6,2 proc., co oznacza, że w porównaniu do listopada 2020 r. nastąpił wzrost tego wskaźnika o 0,1 punktu procentowego" - czytamy w komunikacie.

Ze wstępnych danych resortu wynika, że liczba bezrobotnych w końcu grudnia wyniosła 1,046 mln osób. W porównaniu do końca listopada 2020 roku wzrosła o 21,1 tys. osób, czyli o 2,1 proc.

Przez kilka ostatnich miesięcy stopa bezrobocia utrzymywała się na poziomie 6,1 proc.

bDBdPbKf
Zobacz także: Mniejsze butelki przez podatek cukrowy. "Zobaczymy, czy to się okaże sukcesem"

Najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w wielkopolskim (3,7 proc.), a najwyższą w warmińsko-mazurskim (10,1 proc.).

Wzrost stopy bezrobocia w grudniu 2020 roku w porównaniu do stanu z końca listopada 2020 roku wystąpił w 14 województwach. W województwie małopolskim i wielkopolskim wskaźnik pozostał na tym samym poziomie, jak w końcu listopada. W 6 województwach miał miejsce wzrost stopy bezrobocia rejestrowanego o 0,1 punktu procentowego, a w 8 województwach o 0,2 punktu proc.

bDBdPbKl
bDBdPbKG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
Nick Nolte
3 tyg. temu
Straciłem pracę z powodu redukcji etatów związanym z covid, jakieś pół roku temu. W Warszawie gdzie pracy jest zawsze najwięcej, w tej chwili jest dramat jeśli chodzi o oferty pracy, a będzie pewnie jeszcze gorzej, na jedno miejsce CV potrafi wysłać kilkaset osób ! Pracodawcy mając tyłu chętnych na jedno miejsce stosują wyśrubowane kryteria i niskie wynagrodzenia, tak źle już dawno nie było. Mi się udało po wielu miesiącach starań, ale sytuacja jest fatalna...
Do Mateusza
3 tyg. temu
Rozdawaj więcej 500-tek i podnoś podatki, a szybciej wskoczymy na statystyczne 10%
ZK590
3 tyg. temu
gdyby nie było uprzywilejowanych emerytów 45+, gdyby nie było pracujących zdrowych rencistów, gdyby nie było 4 hektarowych rolników, gdyby nauczyciele mieli przyzwoite pensum godzin, gdyby administracja nie rozrosła się do monstrualnej ilości to bezrobocie w Polce byłoby powyżej 20%.
bDBdPbKH
Znawca
3 tyg. temu
a bezrobocie faktyczne to ponad 10% kto chodzi dzisiaj sie rejestrować do urzedu pracy zaklad jal zwalnia to nie informuje tez urzedu pracy ile przybylo bezrobotnych i ci cp traca prace noe przychodzą do niego. takze te 6.2 to jest wynik z czapy
Ada
3 tyg. temu
Te dane są zaburzone bo ludzie wolą wyjechać niż rejestrować się w UP, dużo jest na postojowym a imigranci z Ukraini często nie są wliczani lub robią na czarno. Wystarczy popatrzeć na nowe oferty pracy żeby zweryfikować jak wygląda rynek pracy.
...
Następna strona