Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Strajk taksówkarzy. Warszawa sparaliżowana. Utrudnienia w ruchu nawet do godzin wieczornych

8
Podziel się:

Strajk taksówkarzy w Warszawie zgodnie z zapowiedziami organizatorów ma być jednym z największych w historii. Poniedziałkowe utrudnienia w ruchu występują od godz. 6. Protestujący zablokowali m.in. autostradę A2.

Strajk taksówkarzy. Warszawa sparaliżowana
Strajk taksówkarzy. Warszawa sparaliżowana (PAP)
bEILnPvp

Strajk taksówkarzy w Warszawie. Poważne utrudnienia w ruchu

W poniedziałek w Warszawie rozpoczął się strajk taksówkarzy. Protestujący od godz. 6 rano zaczęli zbierać się w wybranych punktach Warszawy: CH Janki, Błonia Centrum Olimpijskiego, CH Targówek Głębocka i Macro Popularna. - Bądźcie koniecznie. Walczymy o zawód Taksówkarza - zapowiadała na oficjalnym profilu na Facebook'u NSZZ Solidarność Region Mazowsze Taksówkarzy Zawodowych M. St. Warszawa.

Po godzinie 8 taksówkarze zablokowali dwa pasy ruchu na autostradzie A2. Przez dwie godziny występowały duże utrudnienia na trasie Warszawa-Łódź. - Blokada to jedyna szansa, by nas zauważono - twierdzą taksówkarze w rozmowie z dziennikarzem money.pl.

bEILnPvr

Strajk taksówkarzy o godz. 10 był kontynuowany przed siedzibą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie protestujący rozpoczęli pikietę. - Oczywiście chcielibyśmy, żeby premier do nas wyszedł i podjął dialog. Ale na to nie liczymy. Skoro nie znalazł czasu dla nauczycieli, pewnie nie znajdzie go też dla nas - mówił przed rozpoczęciem akcji Jarosław Iglikowski, prezes Związku Zawodowego "Warszawski Taksówkarz".

Sprzed Kancelarii Premiera taksówkarze przejdą przed Ministerstwo Sprawiedliwości, potem na plac Trzech Krzyży, a następnie przed ambasadę USA, ponieważ protest dotyczy operatorów aplikacji takich jak amerykański Uber, zdaniem taksówkarzy działających nieuczciwie.

Strajk taksówkarzy według planów powinien zakończyć się o godz. 17. Utrudnienia w ruchu na stołecznych ulicach potrwać mogą nawet do godzin wieczornych.

Strajk taksówkarzy. Protest przeciwko tzw. "lex Uber"

Strajk taksówkarzy ma zwrócić uwagę rządu na regulacje prawne dotyczące pośredników przewozowych. We wtorek rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o transporcie, który ma m.in. nadać definicję firmom pośredniczącym w przewozach, wprowadzić możliwość stosowania aplikacji mobilnych zastępujących taksometr oraz zlikwidować egzaminy z topografii miast.

bEILnPvx

- W Warszawie jest obecnie 2-3 tys. taksówek posiadających licencje, którymi jeżdżą kierowcy bez uprawnień - mówi Jarosław Iglikowski. - Ustawa dość dobrze opisuje, kto może wozić ludzi, ale nie daje żadnych narzędzi do egzekwowania przepisów, bo kierowca jeżdżący bez uprawnień może zostać co najwyżej upomniany. Jeśli dostanie trzy upomnienia, organ wydający licencję może mu ją odebrać, ale te trzy upomnienia muszą być na tej samej licencji. A przecież można mieć kilka samochodów. Licencję można też w każdej chwili oddać i wystąpić o nową.

Wprowadzone w rządowym projekcie zmiany podobają się natomiast operatorom takich aplikacji jak Mytaxi. - Aktualny projekt ustawy uszczelnia przepisy dotyczące rynku taxi, dzięki czemu nieuczciwi przewoźnicy i platformy, które zlecają im kursy, będą musieli zastosować się do tych samych przepisów, co licencjonowana branża taxi. Jednocześnie projekt odpowiada na potrzeby pasażerów, co pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój branży taxi i sprawi, że będzie bardziej konkurencyjna - ocenia Krzysztof Urban.

bEILnPvS
KOMENTARZE
(8)
Janusz
3 lata temu
Złodzieje zawsze mnie oszukują i jeszcze opowiadają jak czeszą obcokrajowców , żeby być taksówkarzem to musisz iść tylko prawa jazdy czyli nic czego oni oczekują ?
Yetti
3 lata temu
Buraki z ubera w natarciu a nawet pisać nie umieją, bo ma 4 klasy podstawówki i brak mózgu.
Jk
3 lata temu
Jak będziecie mieli uberki wpis do karty wozu, płacili takie ubezpieczenia jak taxi itd pogadamy.
bEILnPvT
Skaner835
3 lata temu
Tępe dzbany nie potrafiące się pogodzić z konkurencją! Kierowcy Ubera czy Bolta płacą często wieksze podatki niż co drugi cierp. Za to co robią ludziom tymi strajkami a w tym w dużej mierze swoim klientom pwszyscy powinni przestać korzystać z ich złodziejskich usług i przesiąść się na Ubera!
Uber Taxy Fy ...
3 lata temu
Weźcie się za robotę a nie tylko cierpita cierpy