Notowania

Przejdź na

Surface Hub 2S – cyfrowe centrum firmy

Spotkania firmowe i burze mózgów to jeden z najważniejszych elementów, które wpływają na rozwój firmy i skuteczne "dowożenie" projektów. Dlatego tak ważne jest, aby każda minuta spotkania była produktywna, a poświęcony czas nie był tylko "kolejnym spotkaniem, które powinno być emailem".

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały partnera)
Urządzenie Microsoftu nie jest jednak tylko dotykowym ekranem, czy wyświetlaczem do wideokonferencji ale także jest to samodzielny komputer.

W tym celu Microsoft zbudował Surface Hub 2S, czyli cyfrowe centrum firmy, które ma wspomagać współpracę pomiędzy pracownikami na miejscu, jak i tymi pracującymi zdalnie. Najkrócej można opisać Surface Hub 2S, jako wirtualną tablicę do pisania. Urządzenie oczywiście spełnia tę funkcję, ale ma zdecydowanie więcej praktycznych zastosowań, które czynią z Surface Hub 2S prawdziwe nowatorskie narzędzie do pracy.

Zacznijmy od podstaw. Surface Hub 2S to 50 calowy ekran dotykowy ze wsparciem piórka Microsoft Surface Pen, o rozdzielczości 4K i proporcjach 3:2. Dzięki wbudowanym głośnikom, mikrofonom i kamerze, która jest teraz mobilna, dzięki czemu można ją przepiąć na dowolną krawędź, urządzenia Surface Hub 2S pozwala na prowadzenie telekonferencji bez konieczności instalowania dodatkowych urządzeń. Jak w smartfonie, w Surface Hub 2S wszystko, co potrzebne jest już na miejscu.

(materiały partnera)

Porównanie do smartfona wcale nie jest tu nie na miejscu, bo z podobnym założeniem został zaprojektowany Surface Hub 2S. Jest to urządzenia All-in-One, co oznacza, że nie potrzebne są żadne dodatkowe akcesoria, aby wykorzystać możliwości urządzenia w pełni. Tak, jest tu nawet bateria, która pozwala na pracę przez 2 godziny bez podłączenia do prądu. Może się wydawać, że takie rozwiązanie nie ma sensu, bo nikt przecież nie będzie zabierał blisko 30-kilogramowego ekranu "w teren", jednak sens jest.

Surface Hub 2S instalowany jest na specjalnym stelażu wyposażonym w kółka. Dzięki niemu można nim przejechać z jednego pomieszczenia do innego, albo zawieźć go wręcz na inne piętro. Dzięki wbudowanej baterii Surface Hub 2S daje pełnie możliwości pracy, dzięki czemu można skupić się właśnie na tym – pracy, a nie szukaniu gniazdka, gdy spotkanie trzeba nagle przenieść do innej sali.

Urządzenie Microsoftu nie jest jednak tylko dotykowym ekranem, czy wyświetlaczem do wideokonferencji (te można prowadzić przez MS Teams, Skype for Business lub aplikacje trzecie). Surface Hub 2S to samodzielny komputer. Jest wyposażony w procesor Intel Core i5 ósmej generacji, 8GB pamięci RAM i 128GB pamięci na dysku SSD. Dodatkowo Surface Hub 2S obsługuje łączność bezprzewodową Wi-Fi, Bluetooth i Miracast ("rzucanie" obrazu z e smartfona) oraz kablową przez porty USB, HDMI czy kablowe podłączenie do internetu.

Dzięki temu, że wewnątrz ekranu dosłownie znajduje się samodzielny komputer, to Surface Hub 2S może obsługiwać natywne programy i aplikacje systemu Windows 10, w tym wszystkie programy pakietu Microsoft Office, środowiska Microsoft 365, a także aplikacje firm trzecich.

(materiały partnera)

Surface Hub działa na zmodyfikowanej wersji systemu Windows 10 Pro, który sprawdził się już na pierwszej wersji Surface Hub. System przystosowany jest do wygodnego używania na urządzenia telekonferencyjnych i wirtualnych whiteboardach. Niektóre z aplikacji, np.: OneNote, mają możliwość przekształcania pisma pisanego na odręczne, dzięki temu zachowany jest naturalny tryb pisania markerem po tablicy, a dodatkowo pismo jest czytelne dla wszystkich, a z doświadczenia wiadomo, że nie każdy z nas opanował kaligrafię.

Pokazuje to dedykację Microsoftu do stworzenia środowiska współpracy w nowej i nowoczesnej formie. Może dzięki temu flipcharty w końcu przejdą do historii.

Materiał powstał przy współpracy z Microsoft

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-01-2020

Nowator WstecznyCzy tylko ja mam wrażenie, że to powiększony tablet z bebechami PC'eta?

25-01-2020

Twój nickKiedyś bączek puszczony przez Słońce wyłączy nam prąd i wtedy będzie śmiesznie 😁

25-01-2020

WookieFajne

Rozwiń komentarze (5)