Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Karol Skomorowski
|
aktualizacja

Światowe Forum Ekonomiczne 2019 w Davos. Czego będzie dotyczyć? Kto pojawi się w tym roku?

1
Podziel się

Już 23 stycznia odbędzie się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos w Szwajcarii. Zjawią się na nim najbogatsi i najbardziej wpływowi ludzie z całego świata. Sprawdź, czego będzie dotyczyć tegoroczna edycja i kto się na niej pojawi.

Światowe Forum Ekonomiczne 2019 w Davos. Czego będzie dotyczyć? Kto pojawi się w tym roku?
Światowe Forum Ekonomiczne 2019 w Davos. Czego będzie dotyczyć? Kto pojawi się w tym roku? (Facebook.com)
bEqgywqJ

Światowe Forum Ekonomiczne 2019 w Davos - gdzie się odbywa? ###

Światowe Forum Ekonomiczne odbywa się w szwajcarskim kurorcie narciarskim Davos. Wszyscy zebrani słuchają wystąpień, dyskusji panelowych i biorą udział w seminariach.
W ciągu ostatnich lat impreza zyskała status największego corocznego wydarzenia, podczas którego gromadzą się światowe elity ze świata biznesu, finansów i polityki.

Światowe Forum Ekonomiczne 2019 w Davos – czego będzie dotyczyć i kto się na nim pojawi

Na tegorocznym Światowym Forum Ekonomicznym w Davos pojawi się około 3000 osób z całego świata i z wielu różnych branż: biznesu, polityki, nauki, mediów czy kultury i sztuki.

bEqgywqL

Celem spotkania będzie dyskusja o tym, jak stworzyć lepszą wersją globalizacji. Wydarzenie odbędzie się 22-25 stycznia w szwajcarskim mieście Davos.

Motyw przewodni tegorocznego spotkania to „Globalizacja 4.0: Kształtowanie globalnej architektury w wieku czwartej rewolucji przemysłowej". Skupi się ona na dwóch głównych trendach. Pierwszy z nich dotyczy klęski globalizacji w kontekście poprawy standardów życia, a drugi ogromnej fali zmian, który dociera ze względu na rewolucje technologiczną.

Wśród tegorocznych gości pojawią się m.in. premier Japonii Shinzo Abe, kanclerz Niemiec Angela Merkel, Książe William, brytyjski biolog Sir David Attenborough czy premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos – geneza

Początki Światowego Forum Ekonomiczne sięgają 1971 roku. Klaus Schawb, niemiecki profesor biznesu z Uniwersytetu w Genewie, zorganizował konferencje, w której chciał wprowadzić amerykańskie metody zarządzania w Europie.

bEqgywqR

Od 1987 r. wydarzenie zmieniło nazwę z Europejskiego Forum Zarządzania (European Management Forum) na Światowe Forum Ekonomiczne (World Economic Forum).

bEqgywrm
KOMENTARZE
(1)
zombieland
3 lata temu
Jesteśmy wdzięczni za utrzymywanie Polski w stanie półżycia.