Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Szaleńcza polityka PiS". Ekspert nie ma wątpliwości: musi się zmienić, inaczej czeka nas katastrofa

- Rządzący mówią, że szczyt inflacji może być w sierpniu, ale kluczowe jest tu słowo „może” - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Witold Orłowski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. – To równie dobrze może stać się we wrześniu, październiku albo w grudniu. Może być też za rok albo za 5 lat. Nieudolna polityka ma swoje konsekwencje. Turcja nieco ponad rok temu miała inflację taką jak Polska, dziś jest tu już ponad 70 proc. A jeszcze tamtejszy urząd statystyczny podobno te dane zaniża. Jeśli nie będzie właściwiej polityki, nikt nie jest w stanie powiedzieć, co się stanie z inflacją. Nie ma wątpliwości, że w lato drożyzna przyspieszy, ale póki co nie mamy na to recepty. Inflacja sama z siebie nie spadnie. To jest teza NBP, mówi się o „putinflacji”. A przecież tarcze były wprowadzane przez rząd przed wybuchem wojny, bo było widać, że ceny ostro rosną. Musi się zmienić polityka, inaczej czeka nas katastrofa. Jeśli ta polityka dalej będzie szaleńcza,...

rozwiń
0
0
235
Podziel się
Komentarze (235)
zobacz więcej komentarzy (235)
KOMENTARZE
(235)
EuroEntuzjast...
4 tyg. temu
Tak to jest jak kumpel Jarka z dawnych lat, nie znający się zbytnio na polityce monetarnej, dostaje fotel Prezesa NBP; brak umiejętności i oczywiste błędy w polityce monetarnej mszczą się okrutnie. Jeszcze bardziej przerażający jest jego wybór na drugą kadencję.
amen
miesiąc temu
Wladza nigdy sama nie zmienia sie na lepsze; Jezeli wladza jest zla nalezy ja przegonic sila;
Kazik
miesiąc temu
Polski Ład? Polski Ład po niemiecku będzie Polnische Ordnung, w skrócie PO, Tusk jest z PO, czyli to będzie wina Tuska. TVPIS już tak twierdzi.
niedzisiejszy
miesiąc temu
Za 1000 lat pislandia dalej będzie twierdzić, że to wina Tuska. Ich naczelny szaman Jarosław Karłowaty nakazał powtarzać w TV to zaklęcie, więc będą je w kółko powtarzać. Przecież nie powie, że to wina pinokia, który porysował nosem podłogę w sejmie.
emerytka 83
miesiąc temu
A czekam kiedy p.Marek Kondrat tak bardzo się zdenerwuje i wytoczy proces p. premierowi Tuskowi ,że robi Mu konkurencje w sprzedaży win.
...
Następna strona