Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. wz
|

Szef komunikacji Boeinga rezygnuje. Chodzi o artykuł sprzed 33 lat

148 reakcji
6
64
52
Podziel się

Niel Golightly, szef komunikacji Boeinga, zrezygnował ze stanowiska po tym, jak pracownik złożył skargę na artykuł, który były pilot wojskowy USA napisał 33 lata temu. Tekst dotyczył tego, że kobiety nie powinny służyć w walce.

Szef komunikacji Boeinga odchodzi.
Szef komunikacji Boeinga odchodzi. (Seattle Aviation Images / Zuma Press / Forum)
bCNeEMPV

Artykuł opublikowano w 1987 roku. Nosił tytuł: "Brak prawa do walki". Oto jego fragment:

"Nie chodzi o to, czy kobiety mogą strzelać z M-60, walczyć z myśliwcami podczas walk myśliwskich lub prowadzić czołgi. Wprowadzenie kobiet do walki zniszczyłoby wyłącznie męskie wartości związane z wojskiem oraz kobiecy wizerunek mężczyzn walczących o pokój, dom i rodzinę."

Dziś Niel Golightly ma na ten temat, jak twierdzi, inne zdanie.

bCNeEMPX

Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

"Mój artykuł był błędnym wkładem 29-letniego pilota marynarki wojennej w debatę, która toczyła się w tamtych latach" - powiedział Golightly w oświadczeniu cytowanym przez Boeinga. "Moje argumenty były żenująco niewłaściwe. Artykuł nie odzwierciedla tego, kim jestem; ale mimo to zdecydowałem, że w interesie firmy ustąpię".

W mailu wysłanym do pracowników były już szef działu komunikacji przyznaje, że wykluczenie kobiet z pola walki było "polityką rządu szeroko popieraną przez społeczeństwo. To też było złe".

Rezygnacja szefa komunikacji powoduje, że Boeing musi szukać osoby na to stanowisko po raz czwarty w ciągu niespełna trzech lat.

bCNeEMQd

Dla firmy to obecnie jedna z kluczowych ról, bo od 15 miesięcy Boeing boryka się z kryzysem PR-owym, wywołanym katastrofami samolotów 737 MAX.

Boeingi 737 Max uziemiono w marcu 2019 roku w następstwie dwóch katastrof - w Indonezji w październiku 2018 roku i w Etiopii w marcu 2019 r.

Łącznie zginęło w nich 346 osób. Pomimo decyzji o uziemieniu, koncern produkował 42 maszyny miesięcznie, licząc na unormowanie się sytuacji. W grudniu 2019 r. amerykański nadzór lotniczy zlecił audyt, który wykrył w maszynach usterkę: wadliwe oprogramowanie kontrolujące system MCAS automatycznie zapobiegające przeciągnięciu (utracie siły nośnej).

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bCNeEMQy
boeing
lotnictwo
usa
gospodarka
wiadomości
52
6
64
1
16
0
9
KOMENTARZE
(52)
adam
miesiąc temu
I tak ma szczęście, że nie został oskarżony o molestowanie przed 33 laty, już by siedział. Już to widzę, na froncie minimum 50 % kobiet, żeby się zgadzało. A faceci w tym czasie mogą zadbać o wygląd, pomalować sobie pazurki i żyć bez służby na froncie.
Alibaba
miesiąc temu
Jakoś wtedy (33 lata temu) nikt nie miał nic przeciwko :-)
St. Szeregowy
miesiąc temu
Tak czy inaczej, ma rację. Kobiety w armii to jest absurd.
bCNeEMQz
kwintesencja
miesiąc temu
Nie ma nic piękniejszego niż kobieta strzelająca i mordująca dzieci innej kobiecie. Do tego jest przecież stworzona
zyga
miesiąc temu
zaczyna być strach by cokolwiek mówić lub pisać
Najnowsze komentarze (52)
zwykły2
4 tyg. temu
Kiedyś tak uważał (i nie był osamotniony), dziś ma inne zdanie (i bardzo dobrze się stało). Nie powinno się robić z tego sensacji.
cyklop
4 tyg. temu
Żal faceta, kiedy wreszcie będzie normalnie? Może warto pomyśleć zawczasu w Polsce o Strefach Wolnych od Poprawności Politycznej? A może i o Ruchu Obrony Praw Mężczyzn?
Misio
4 tyg. temu
Widzę, że myślenie niektórym sprawia ból. Producent powinien zadbać o jakość swoich samolotów, a nie marketing. I może szkolenia dla pilotów, a nie symulacje na tablecie... bo taniej! Dramatem jest to, że taka firma oszczędzają na bezpieczeństwie i cięła koszty tam gdzie nie powinna.
Nismo
4 tyg. temu
Boeing ma znacznie większe problemy niż jakiś kolo z nieprzystającymi do dzisiejszego świata poglądami. Po pierwsze - grozi mu bankructwo spowodowane uziemieniem B737 MAX, po drugie grozi mu bankructwo spowodowane utratą kontraktów przez COVID-19.
33 lata za Mu...
4 tyg. temu
A w Polsce za takie teksty się wygrywa wybory :-)))))
Hahaha
4 tyg. temu
I proponuję parytet płci w kopalniach, warsztatach samochodowych, hutach. A jak nie będzie chętnych to brać z łapanki.
berbeć
4 tyg. temu
Z jednej strony kobiety chcą równouprawnienia a z drugiej żądają przywilejów
CelPal
4 tyg. temu
Mi kolega mówił, że mają trzy otwory wlotowe.
bCNeEMQr
aoeu
4 tyg. temu
Co w ogóle biały mężczyzna robił na tym stanowisku? Nic dziwnego, że firma popadła w tarapaty. Powinni zatrudnić czarnoskórą lesbijkę to by na pewno pomogło!
deka
4 tyg. temu
Za artykuł sprzed 33 lat ? Ja p....czę! Powinien napisać skargę na pierwszą wizytę Kolumba w "Indiach". Od tego się wszystko zaczęło.
SKALA MAGIKA
4 tyg. temu
ANTIFA ZSYŁA W NIEBYT . CZARNO BIAŁA KSIĘGA W TĘCZOWEJ OPRAWIE TO JAK TEN TEKST PISANY KOLOROWYMI FLAMASTRAMI .... CYTUJĘ "PLUS I MINUS TO JEDYNE CO WIDZĘ , PLUS I MINUS TO JEDYNE CO SŁYSZĘ .... OSTRZEŻENIE PRZED NIEBEZPIECZEŃSTWEM " KONIEC CYTATU !
5tyjuk
4 tyg. temu
Jak prawidłowo napisał .Gdy do wojny staną kobiety wtedy Świat zobaczy dno piekła które to one zgotują !
Konfederat
4 tyg. temu
Kobiety w armii to nie absurd bo mogą wiele innych funkcji pełnić po za walką. Za to kobiet w policji jest zdecydowanie za dużo.
asa
4 tyg. temu
Ale gigantyczny problem