Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|

Szef polskiego giganta odzieżowego: "czeka nas trudna rzeczywistość"

Podziel się:

– Jako właściciele przedsiębiorstw czy ich szefowie stanęliśmy przed wielkimi wyzwaniami i prawdziwymi dylematami – mówił Marek Piechocki, twórca i prezes LPP w "Pulsie Biznesu". Szef największej polskiej firmy odzieżowej przedstawił wyzwania, jakie czekają branżę w nadchodzącym roku.

Szef polskiego giganta odzieżowego: "czeka nas trudna rzeczywistość"
Cropp, a LPP SA company brand store is seen in Riviera shopping mall in Gdynia, Poland on 9 November 2019 (Photo by Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

– Wiele firm wycofało się z Rosji lub zawiesiło tam działalność, ale nie wszystkie. Jedni robili to z przekonania, inni poddali się presji społecznej, ale dla nikogo – przynajmniej na początku – nie była to łatwa decyzja. Dziś, z perspektywy czasu, wiemy, że to było słuszne, że to było jak konieczna amputacja dłoni, by ratować przed gangreną cały organizm – powiedział Piechocki.

Co czeka biznes w 2023 r.

Piechocki na łamach "Pulsu Biznesu" podał, że w 2023 roku na pewno "będzie nam towarzyszyć trudna rzeczywistość wojenna". Szef LPP uzupełnił, że jako kraj koncentrujemy się na wsparciu humanitarnym i zbrojeniowym, ale nie powinniśmy zapominać, że nasz kraj postrzegany jest jako frontowy, więc mało atrakcyjny dla międzynarodowego biznesu.

To oznacza mniej inwestycji zagranicznych, niższe wyceny polskich spółek. Zatem powinniśmy również pokazywać na arenie międzynarodowej, że polski biznes przezwycięża trudności i jest zdrowy. Będzie wiele zwrotów akcji, sytuacji nieprzewidzianych, zagrożeń związanych ze spowolnieniem gospodarczym czy inflacją. Także z inflacją wartości, niestety – podał Piechocki.

I dodał, że potrafimy – także jako przedsiębiorcy – szybko adaptować się do trudnych warunków zewnętrznych i wyzwań, przed jakimi stawia nas współczesny świat. – Czego najlepszym dowodem jest funkcjonowanie biznesu najpierw w okresie pandemii, a teraz w czasie wojny w Ukrainie i galopującej na świecie inflacji – podsumował szef LPP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl