Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pfr
10.03.2020 14:13

Szkoła dla start-upowców z wyjątkowym klubem absolwenckim – PFR i Allegro kształcą nowe pokolenie innowatorów

Nietuzinkowy pomysł nie wystarczy, aby zrewolucjonizować rynek. Niezbędne są jeszcze wiedza, umiejętności i inspirujące środowisko, które motywuje do działania. To wszystko można zdobyć dzięki Szkole Pionierów PFR – wspólnej inicjatywie Polskiego Funduszu Rozwoju i Allegro. Przeczytaj historię dwójki absolwentów Programu i start-upowców – dowiedz się, jak wygląda ich droga do sukcesu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały partnera)

Artykuł sponsorowany

Kim są Pionierzy?

Kasia Bazylczyk na co dzień pracuje w branży technologicznej, jednak po godzinach rozwija własny, nietuzinkowy pomysł – Goldies. Cel? Zwiększenie aktywności społecznej seniorów poprzez zaangażowanie ich w tworzenie wysokiej jakości akcesoriów modowych, wykonanych na zamówienie technikami rzemieślniczymi. Założycielka postanowiła połączyć zapał i niewykorzystany potencjał osób starszych z nowymi trendami na rynku mody – ekologią i slow fashion.

Z kolei Rafał Grudzień to młody, 22-letni przedsiębiorca, który już od ponad 2 lat prowadzi dobrze prosperujący biznes, ProperGate, zauważony m.in. przez InCredibles Sebastiana Kulczyka. Jego firma dostarcza innowacyjne rozwiązania monitorowania i automatyzacji systemu dostaw.

Kasia i Rafał są Pionierami – odważni, z ciekawymi projektami i zapałem do ich realizacji. Z chęcią do rozwoju i apetytem na sukces.

Klub Pionierów, czyli zjazd absolwentów

Co jeszcze ich łączy? Spotykają się regularnie podczas Klubu Pionierów – niezwykłej społeczności absolwentów Szkoły Pionierów PFR. Program, będący wspólną inicjatywą PFR i Allegro, ma na celu praktyczną edukację przyszłych polskich przedsiębiorców, zarówno w kraju, jak i podczas misji zagranicznej.

Klub Pionierów ma kształt stowarzyszenia absolwentów na wzór najlepszych amerykańskich i brytyjskich uczelni. Członkowie spotykają się raz w miesiącu, wymieniają się kontaktami, mogą liczyć na swoje wsparcie i feedback, zdobywając jednocześnie wiedzę od uznanych ekspertów z branży, funduszy VC czy też innych start-upów, które osiągnęły sukces – ich przedstawiciele dzielą się z Pionierami doświadczeniem.

– Spotkania Klubu są bardzo inspirujące. Wystarczy rzucić jakiś temat w eter, a w tak dobrej atmosferze, wśród osób z zapałem do działania, zawsze pojawi się coś ciekawego – mówi Kasia.
– Uczestnicy spotkań chętnie dzielą się przemyśleniami i opowiadają o swoich doświadczeniach – pozwala to na postawienie się w nowej sytuacji i przygotowanie się na biznesowe wyzwania. – docenia Rafał.

Oboje zgadzają się, że społeczność Klubu Pionierów jest budująca i motywuje do działania, a jednocześnie pozwala utrzymać znajomości zawarte podczas trwania Szkoły Pionierów PFR.

(materiały partnera)

Umiejętności w parze z inspiracją

Dlaczego zdecydowali się na udział w Szkole Pionierów PFR? Rafałowi zależało na interdyscyplinarnych szkoleniach, natomiast Kasia potrzebowała katalizatora do rozpoczęcia realizacji jednego z jej licznych pomysłów. Jednak obojgu z nich zależało na zbudowaniu szerokiej sieci kontaktów.

Czy program spełnił ich oczekiwania? Odpowiedź jest jednoznaczna.

Rafał, który podczas Szkoły Pionierów PFR pracował przy projekcie Akora, wspomina: „– Możliwość działania przy nowym projekcie związanym z moją dziedziną – proptech – dała mi inne, świeże spojrzenie na codzienne aspekty pracy”.

Kasia dzięki Szkole Pionierów wznowiła pracę nad porzuconym niegdyś projektem, a z innymi uczestnikami programu założyła fundację The Social Wise. – „Sam fakt poznania osób, które weszły z zainteresowaniem w mój projekt i z pasją go tworzą, jest niesamowity”.

Jeśli zainteresowały Cię doświadczenia Kasi i Rafała i chcesz poczuć atmosferę Klubu Pionierów, przyjdź na majowe spotkanie otwarte. Wiosną także ruszy nabór do kolejnej edycji programu, więc i Ty masz szansę zostać Pionierem!

Artykuł sponsorowany

Tagi: pfr
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

KajetanBędę obserwować rozwój Grudnia, bo zapowiada się obiecująco już od momentu docenienia przez Incredibles.. ;)

16-03-2020

lawerNo najs, jak ProperGate zostało docenione przez Kulczyka, to pewnie zasługuję na uwagę

Rozwiń komentarze (2)