Notowania

Tadeusz Kościński, nowy minister finansów, nie ma wykształcenia wyższego

"Higher education" to nie to samo, co wykształcenie wyższe. Nie można więc powiedzieć, że Tadeusz Kościński, absolwent londyńskiego Salesian College, ma wykształcenie wyższe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Tadeusz Kościński to nowy szef resortu finansów (Fot: Marek Zimny)

Tadeusz Kościński, nowy minister finansów,nie ma wykształcenia wyższego, a jedynie średnie. O sprawie poinformował "Dziennik Gazeta Prawna".

Z czego wynikła wątpliwość? Urodzony w Londynie polityk kształcił się w Salesian College, gdzie uzyskał tytuł "higher education", czyli w dosłownym tłumaczeniu wyższą edukację.

Mateusz Morawiecki i Tadeusz Kościński znają się od lat. Kościński będzie nowym ministrem finansów w rządzie PiS
"Podnoszenia podatków dla Kowalskiego nie będzie". Tadeusz Kościński składa deklarację w money.pl

- Jednak w polskim systemie oznacza to, że ma jedynie średnie wykształcenie. Każdy wiceminister przed powołaniem wypełnia ankietę, która następnie trafia do Kancelarii Premiera. Tam Kościński musiał wpisać, że ma wykształcenie średnie - twierdzi informator gazety.

Dziennik zauważył, że Goldsmith's University of London dopiero w latach 80. zaczął oferować studia undergraduate (pierwszy stopień uniwersytecki) i postgraduate (drugi stopień). Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie odpowiedziała na pytanie "DGP" w tej sprawie.

Obejrzyj: Ministerstwo skarbu wraca. "To był nasz błąd. Stworzyły się księstwa"

Od 27 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. Tadeusz Kościński był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. 16 stycznia 2018 r. powołany został na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Przez całą karierę zawodową związany był z sektorem bankowym. Od 1997 r. pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK S.A. Wcześniej pracował w Polskim Banku Rozwoju S.A., Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku Śląskim i Banku Pomorskim, a także w dwóch bankach w Londynie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2019

mikeJestem pewien że nie on jeden !! Absolwentów salezjańskich musi być więcej bo nikt przy zdrowym rozumie tak by nie rządził !!

14-11-2019

wzTrzeba umieć czytać (instrukcje z Nowogrodzkiej) i pisać, zeby sie podpisac , jak DUDA

14-11-2019

uradowanyA po co studia,wystarczy że jest pogodny i uległy,a nie jak poprzedniczka co się podała do dymisji!!!!Nominały też sobie przez tyle lat przyswoił!

Rozwiń komentarze (1511)