Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Tak się wygrywa w internecie. Jacek Świderski, prezes Grupy WP, z Nagrodą Specjalną od branży interaktywnej

Podziel się:

Trzynasta edycja konkursu IAB MIXX Awards okazała się szczęśliwa dla twórców najlepszych kampanii reklamowych w mediach cyfrowych. Prezes Grupy WP Jacek Świderski zdobył Nagrodę Specjalną za dotychczasowe osiągnięcia dla branży interaktywnej.

Prezes Grupy WP Jacek Świderski z Nagrodą Specjalną.
Prezes Grupy WP Jacek Świderski z Nagrodą Specjalną. (WP.PL, WP.PL)
bEKHRoCt

Podczas tegorocznej gali IAB MIXX Awards przyznano nagrody dla firm i osób, których dokonania stanowią drogowskaz dla branży oraz podnoszą poprzeczkę w dziedzinie marketingu interaktywnego. Nagrodę Specjalną za całokształt dokonań dostał prezes Grupy WP Jacek Świderski.

- Mieliśmy dobrą passę, oby się utrzymała. Sześć lat temu, gdy przychodziliśmy do tej firmy, obywateli Wirtualnej Polski było zaledwie 600, dziś są 2 tys. Będę namawiał do tego, abyśmy dbali o to, by mieć w Polsce nie tylko globalnych graczy, ale też by budować coś samodzielnie, by najlepsi eksperci od internetu mieli zajęcie. Dziękuję w imieniu 2 tys. obywateli Wirtualnej Polski, dziękuję też im za pracę i wysiłek - mówił podczas wieczornej gali w Hotelu Westin w Warszawie Jacek Świderski.

- Nagroda jest uhonorowaniem dotychczasowego dorobku oraz ponadprzeciętnych zasług dla branży interaktywnej - skomentował wyróżnienie dla prezesa WP Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

bEKHRoCv

Obejrzyj: Statuetki MIXX Awards rozdane. Jacek Świderski z nagrodą

To nie pierwszy raz, gdy Wirtualna Polska została doceniona przez ekspertów z branży digital. Podczas poprzedniej edycji tytuł Człowieka Roku otrzymała prezes spółki Wirtualna Polska Media Joanna Pawlak.

W 2018 roku WP Media otrzymała również 4. z rzędu nagrodę dla Biura Reklamy WP w rankingu magazynu Media&Marketing Polska oraz nadany przez IMM tytuł najczęściej cytowanego portalu w pierwszej połowie roku.

bEKHRoCB

Prezes WP Holding S.A. Jacek Świderski karierę zawodową rozpoczął w trakcie studiów. W 1999 roku wraz z Michałem Brańskim i Krzysztofem Sierotą stworzył darmową pocztę go2.pl, którą wśród konkurencji wyróżniała dostępna pojemność.

Z czasem nazwa usługi została zmieniona i już rok później ruszył portal o2.pl, który do 2014 roku konkurował z WP. Jako członek zarządu Jacek Świderski odpowiadał za sprawy operacyjne i finansowe, a od momentu połączenia o2 z Wirtualną Polską jest prezesem spółki.

bEKHRoCC

Wirtualna Polska po trzech kwartałach 2019 roku może pochwalić się rosnącymi przychodami i rekordową EBITD-ą. Przychody ze sprzedaży Wirtualna Polska Holding S.A. wzrosły niemal o jedną trzecią i wyniosły 519 mln złotych. Zaś zysk operacyjny w segmencie online za ostatnie dwanaście miesięcy przekroczył 200 mln złotych, co jest najwyższym wynikiem w historii spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKHRoCW
wiadomości
gospodarka