Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa od 1 kwietnia. Mateusz Morawiecki: "Chcemy ją wdrożyć jak najszybciej"

726
Podziel się:

Mateusz Morawiecki chce jak najszybciej wdrożyć pakiet pomocowy dla firm, tzw. tarczę antykryzysową. Premier zapowiedział, że kryzys wywołany pandemią koronawirusa dotkliwie uderzy w gospodarki polską oraz europejską i dodał, że chciałby, by tarcza obowiązywała od 1 kwietnia.

Pandemia koronawirusa uderzy w gospodarki europejskie - nie ma wątpliwości Morawiecki.
Pandemia koronawirusa uderzy w gospodarki europejskie - nie ma wątpliwości Morawiecki. (East News, Jakub Kaminski/East News)
bECGSqWJ

- Za nami kolejny tydzień obostrzeń w życiu zawodowym, w życiu prywatnym. Dla wielu to pewnie najcięższy tydzień w życiu (...). Ale chcę podziękować tym wszystkim, którzy udostępniają nam dostęp do sklepów, do aptek - zaczął konferencję premier i podziękował dalej pielęgniarkom oraz służbom bezpieczeństwa. Pochwalił też rodziców i nauczycieli, dzięki którym dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach w internecie.

Po podziękowaniach przyszedł jednak czas na zapowiedzi dalszych "koniecznych obostrzeń", jak ocenił Morawiecki. - Koronawirus pokazał dobitnie, że siła gospodarcza państw to za mało. Musi być dobra organizacja, musi być zrozumienie społeczne dla działań, gdyż tylko wtedy możemy, wspólnie i razem, jako społeczeństwo, zapanować nad przyrostem zachorowań na koronawirusa - tłumaczył szef rządu ogłosiwszy decyzję o ograniczeniu przemieszczania się (więcej TUTAJ).

- Wszystkie obecne ograniczenia dotyczące galerii handlowych, restauracji, nadal obowiązują (...). Bardzo proszę o przestrzeganie tych zaleceń - powiedział Morawiecki i przypomniał o "zakazie zgromadzeń". Zalecił Polakom korzystanie z internetowych i telefonicznych środków komunikacji.

bECGSqWL
Zobacz także: Zobacz też: Tarcza antykryzysowa większa niż zapowiadano? Decyzja może zapaść w każdej chwili

- Jednocześnie też, jesteśmy cały czas od kilku dni w konsultacjach dotyczących tarczy antykryzysowej. Nie ulega wątpliwości (...), że gospodarka Unii Europejska, gospodarka Polski, odczuje uderzenie koronawirusa. Dlatego chcemy jak najszybciej wdrażać założenia tarczy antykryzysowej - zapowiedział premier. Chciałby, aby tarcza antykryzysowa weszła w życie od 1 kwietnia.

bECGSqWR

Kiedy zatem mieliby wrócić Polacy do normalnej pracy? Rząd chciałby, by nastąpiło to już po Wielkanocy. - My po to wdrażamy właśnie tego typu obostrzenia, aby Polacy mogli wrócić do pracy (...). Chcemy, żeby się odbyły egzaminy maturalne, żeby się odbyły egzaminy ósmoklasisty. Żeby życie wróciło do "nowej normalności" - wskazał Morawiecki.

- Myślę, że po świętach wielkanocnych będziemy mogli, w nowych okolicznościach sanitarnych, budzić się do normalnego życia zawodowego. I na to przede wszystkim liczymy - wytłumaczył szef rządu.

- Mam nadzieję, że rząd przyjmie już dzisiaj te wszystkie założenia tarczy kryzysowej, które są jeszcze szlifowane - zapowiedział Morawiecki i wytłumaczył, że część zapisów pakietu została skierowana do "konsultacji międzypartyjnych" - One są bardzo potrzebne, są potrzebne bardzo szybko - dodał.

bECGSqWS

Morawiecki wskazał również, że inne kraje powielają po Polsce akcję sprowadzania obywateli. Przypomnijmy, że rząd i PLL LOT wspólnie sprowadzają Polaków do kraju w ramach akcji #LotDoDomu. Jak tłumaczył szef rządu, ważne jest to dlatego, by nasi rodacy mogli być leczeni w kraju. Dodał, że Polska przygotowała 19 szpitali dla zakażonych koronawirusem.

A co z zasiłkiem opiekuńczym dla rodziców? Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że będzie on przedłużony, a jego zasady nie zmieniają się po 25 marca. Wciąż zatem będzie przysługiwać dla rodziców dzieci do 8. roku życia.

bECGSqWT

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bECGSqXm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(726)
Waldi
rok temu
Tarcza weszla w zycie, firmy i pracownicy dostaja pomoc. A co na to hejterzy? Mialo sie przeciez nie udac...
Polka 47
rok temu
I co bidulki opozycyjni? Tarcza jakos dziala, prawda? A wy mysleliscie ze rzad wysypie sie na niej...
Aldona
rok temu
Rząd na każdym polu okazuje pomoc,zasiłek dla rodziców przedłużony,pomoc dla bezrobotnych,pomoc firmom,most powietrzny,zapewnienie niezbędnych materiałów medycznych.W końcu widać,że mamy rząd który troszczy się o kraj.
bECGSqXn
Józek
rok temu
To chyba najlepszy projekt rządu,pokazali że naprawdę zależy im na Polsce.
Wojciech
rok temu
Gdyby nie ta pomoc nie wiem jak bym związał koniec z końcem,dzięki tarczy myślę że moja firma przetrwa ten kryzys.
...
Następna strona