Notowania

Tarcza antykryzysowa od 1 kwietnia. Mateusz Morawiecki: "Chcemy ją wdrożyć jak najszybciej"

Mateusz Morawiecki chce jak najszybciej wdrożyć pakiet pomocowy dla firm, tzw. tarczę antykryzysową. Premier zapowiedział, że kryzys wywołany pandemią koronawirusa dotkliwie uderzy w gospodarki polską oraz europejską i dodał, że chciałby, by tarcza obowiązywała od 1 kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Pandemia koronawirusa uderzy w gospodarki europejskie - nie ma wątpliwości Morawiecki. (Fot: Jakub Kaminski/East News)

- Za nami kolejny tydzień obostrzeń w życiu zawodowym, w życiu prywatnym. Dla wielu to pewnie najcięższy tydzień w życiu (...). Ale chcę podziękować tym wszystkim, którzy udostępniają nam dostęp do sklepów, do aptek - zaczął konferencję premier i podziękował dalej pielęgniarkom oraz służbom bezpieczeństwa. Pochwalił też rodziców i nauczycieli, dzięki którym dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach w internecie.

Po podziękowaniach przyszedł jednak czas na zapowiedzi dalszych "koniecznych obostrzeń", jak ocenił Morawiecki. - Koronawirus pokazał dobitnie, że siła gospodarcza państw to za mało. Musi być dobra organizacja, musi być zrozumienie społeczne dla działań, gdyż tylko wtedy możemy, wspólnie i razem, jako społeczeństwo, zapanować nad przyrostem zachorowań na koronawirusa - tłumaczył szef rządu ogłosiwszy decyzję o ograniczeniu przemieszczania się (więcej TUTAJ).

- Wszystkie obecne ograniczenia dotyczące galerii handlowych, restauracji, nadal obowiązują (...). Bardzo proszę o przestrzeganie tych zaleceń - powiedział Morawiecki i przypomniał o "zakazie zgromadzeń". Zalecił Polakom korzystanie z internetowych i telefonicznych środków komunikacji.

Zobacz też: Tarcza antykryzysowa większa niż zapowiadano? Decyzja może zapaść w każdej chwili

- Jednocześnie też, jesteśmy cały czas od kilku dni w konsultacjach dotyczących tarczy antykryzysowej. Nie ulega wątpliwości (...), że gospodarka Unii Europejska, gospodarka Polski, odczuje uderzenie koronawirusa. Dlatego chcemy jak najszybciej wdrażać założenia tarczy antykryzysowej - zapowiedział premier. Chciałby, aby tarcza antykryzysowa weszła w życie od 1 kwietnia.

W ostatnich dniach UOKiK oraz Inspekcja Handlowa rozpoczęły kontrole cen w internecie oraz w sklepach stacjonarnych.
Tarcza antykryzysowa. UOKiK chce ustalenia maksymalnych cen. Za nieprzestrzeganie wysokie kary

Kiedy zatem mieliby wrócić Polacy do normalnej pracy? Rząd chciałby, by nastąpiło to już po Wielkanocy. - My po to wdrażamy właśnie tego typu obostrzenia, aby Polacy mogli wrócić do pracy (...). Chcemy, żeby się odbyły egzaminy maturalne, żeby się odbyły egzaminy ósmoklasisty. Żeby życie wróciło do "nowej normalności" - wskazał Morawiecki.

- Myślę, że po świętach wielkanocnych będziemy mogli, w nowych okolicznościach sanitarnych, budzić się do normalnego życia zawodowego. I na to przede wszystkim liczymy - wytłumaczył szef rządu.

- Mam nadzieję, że rząd przyjmie już dzisiaj te wszystkie założenia tarczy kryzysowej, które są jeszcze szlifowane - zapowiedział Morawiecki i wytłumaczył, że część zapisów pakietu została skierowana do "konsultacji międzypartyjnych" - One są bardzo potrzebne, są potrzebne bardzo szybko - dodał.

Lot do domu to program rządu i PLL LOT, który ma umożliwić Polakom powroty do kraju
Lot do domu. Rząd i LOT organizują powroty do kraju

Morawiecki wskazał również, że inne kraje powielają po Polsce akcję sprowadzania obywateli. Przypomnijmy, że rząd i PLL LOT wspólnie sprowadzają Polaków do kraju w ramach akcji #LotDoDomu. Jak tłumaczył szef rządu, ważne jest to dlatego, by nasi rodacy mogli być leczeni w kraju. Dodał, że Polska przygotowała 19 szpitali dla zakażonych koronawirusem.

A co z zasiłkiem opiekuńczym dla rodziców? Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że będzie on przedłużony, a jego zasady nie zmieniają się po 25 marca. Wciąż zatem będzie przysługiwać dla rodziców dzieci do 8. roku życia.

Premier Mateusz Morawiecki ogłasza pakiet osłonowy dla firm na czas epidemii.
Tarcza antykryzysowa to koszt 212 mld zł. Rząd ogłasza pakiet osłonowy na czas epidemii koronawirusa

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

JOKOKIEDY WRÓCIMY DO PRACY ?? NIGDY! BO NIE BĘDZIE ZA CHWILĘ DO CZEGO WRACAĆ JAK WIĘKSZOŚĆ FIRM OGŁOSI UPADŁOŚĆ. . . . . . . . . . . . i tak BĘDZIEMY … Czytaj całość

24-03-2020

BarbaraA wiecie czemu markety budowlane są pełne ludzi ? Bo wróciła emigracja zarobkowa i za przywiezioną z zagranicy kasę remontują lub budują domy Bo co … Czytaj całość

25-03-2020

Grzegorz WojciechowskiCo on pieprzy . Nie ma szans na normalność działania przez co najmniej kilka tygodni

Rozwiń komentarze (712)