Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tarcza finansowa PFR. 600 milionów wypłacone w jeden dzień

6
Podziel się

Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymały 268 722 firmy, a na konta których za pośrednictwem banków wypłacono 50,1 mld zł. To oznacza, że tylko w jeden dzień do 3,4 tys. firm trafiło 600 milionów złotych.

Polski Fundusz Rozwoju od wczoraj wypłacił firmom około 600 mln zł subwencji
Polski Fundusz Rozwoju od wczoraj wypłacił firmom około 600 mln zł subwencji (iStock)
bErNeRqZ

"Ponad 50 mld zł subwencji tarczy finansowej PFR trafiło do blisko 270 tys. firm zatrudniających 2,57 mln pracowników. Mikrofirmy otrzymały już 14,7 mld zł, a MŚP 35,4 mld zł - czytamy na profilu PFR na Twitterze.

Co ciekawe, podobny komunikat PFR wydał w poniedziałek po południu. Wtedy subwencje miało już na koncie 265,3 tys. firm, a ich kwota wyniosła w sumie 49,5 mld zł.

Łatwo więc policzyć, że w ciągu jednego dnia liczba firm wzrosła o prawie 3,5 tys., a kwota pomocy - o 600 mln zł. To daje średnio około 170 tys. zł dla jednej firmy.

bErNeRrb
Zobacz także: Obejrzyj: Tarcza finansowa zwiększy <a href="https://money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zadluzenie-finanse-publiczne-dlug-polski,11,0,2408459.html">dług publiczny</a>. Prezes PFR: "to się opłaci"

Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw to już ostatnie tygodnie na to, by ubiegać się o pomoc od państwa. Tarcza finansowa przewidziana została bowiem tylko do końca lipca. Od sierpnia wniosków nie będzie już można składać, o ile rząd nie zdecyduje o przedłużeniu programu pomocowego.

Dopiero kilka dni temu Komisja Europejska zaakceptowała plan dla największych przedsiębiorstw, zatrudniających ponad 250 pracowników. Ta część tarczy finansowej została oszacowana na 25 mld zł.

bErNeRrh

Jak mówił w ubiegłym tygodniu w programie "Money. To Się Liczy" prezes PFR Paweł Borys, w najbliższych dniach takie firmy mogą już ubiegać się o pomoc. Pieniądze jednak trafią do firm w ciągu 3-6 tygodni. Tu proces jest bowiem znacznie bardziej skomplikowany.

Pocieszające dla dużych firm jest to, że one mają czas na złożenie wniosku do końca roku kalendarzowego, a nie - jak te mniejsze - do końca lipca.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł. Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75% subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności. We wtorek PFR rozpoczął wdrażanie tarczy finansowej dla dużych firm.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErNeRrC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
andrzej
rok temu
Tarcza finansowa zdecydowanie mi pomogła, bo w okresie obostrzeń straciłem prawie całkowity dochód. Skorzystałem z infolinii 0 800 800 120 wypełniłem wniosek, pieniądze otrzymałem na na chwilę obecną wracam na dobry tor.
Leon
rok temu
Sumy pomocy z PFR robią wrażenie. Widać, że pomoc płynie szerokim strumieniem i nie rozumiem tych co ciągle im mało. Wielu moich znajomych skorzystało z tarczy i dzięki temu ich biznesy utrzymują pozycje na rynku.
Strażnik pomy...
rok temu
Jeżeli chodzi o subwencje z PFR otrzymane w maju, to tylko uprzejmie przypomnę przedsiębiorcom-beneficjentom, że termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy od wartosci uzyskanych dotacji upływa w poniedziałek 22 czerwca. Kto z forumowiczów twierdzi inaczej jest proszony o wskazanie ustawowej podstawy prawnej braku obowiązku podatkowego w tym zakresie. Powtórzę - ustawowej. Dziękuję za uwagę.
bErNeRrD
Kkk z Radomia
rok temu
Zero pomocy. Pożyczki na 5000 zł nie otrzymałem od 2ch mieś. Zero decyzji z Radomia. Subwencja rozpatrzona błędnie. Muszę reklamować. Zero pomocy !!!!
A skąd te pie...
rok temu
Z nieba spadły? Nie kochani, wasze wnuki i prawnuki i praprawnuki będą na nie tyrać ... o ile nie wszyscy nie wyjadą z tego chorego kraju ...