Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Taśmy Kaczyńskiego. "Wyborcza": ksiądz Sawicz, który miał dostać 50 tys. zł, zniknął

3
Podziel się:

Ksiądz Rafał Sawicz na początku lutego wziął pilny urlop i poinformował, że chce odejść z pracy - wynika z ustaleń "Gazety Wyborczej". Sawicz to jedna z osób, których podpis był niezbędny, żeby mogła wystartować budowa wieżowca przy ulicy Srebrnej.

Srebrna 16 - to kluczowy dla sprawy adres
Srebrna 16 - to kluczowy dla sprawy adres (PAP, Paweł Supernak)

Były duchowny zasiada w radzie Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego - fundacji, która jest większościowym udziałowcem spółki Srebrna. Na działce należącej do tej spółki miał powstać 190-metrowy wieżowiec. Za prace przygotowcze do budowy odpowiedzialny był Austriak Gerlad Birgfellner. Ten sam, który stoi za wybuchem afery określanej mianem "taśm Kaczyńskiego" lub "afery Srebrnej".

Austriaci biznesmen na początku stycznia tego roku złożył on zawiadomienie do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego, z którym miesiącami omawiał szczegóły inwestycji. Twierdzi, że Kaczyński nie chce mu zapłacić za wykonane prace. Równocześnie zarzuca prezesowi PiS, że polecił mu zapłacić księdzu Rafałowi Sawiczowi 50 tys. zł za podpis. zapłacić księdzu 50 tys. zł. Po upublicznieniu tych zeznań zaczęto bliżej interesować się Sawiczem.

Sęk w tym, że ksiądz odszedł ze stanu duchownego w 2016 r., choć w nieformalny sposób. Do 8 lutego pracował w gdańskim ratuszu, jednak jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" tego dnia poinformował, że chce natychmiast odejść z pracy i poprosił o zgodę na wykorzystanie zaległego urlopu".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
KYM
4 lata temu
Kaczyńskiego powinni obciążyć nikt nie oszukał Polaków jak ta fałszywa osoba poszedł do polityki ni dla pieniędzy tylko poco
Mariusz
4 lata temu
Tytuł wskazuje nadal na rolę księdza a ale on już jest Panem- manipulacja
jacku
4 lata temu
Z księdzem Sawiczem jest taka sama prawda jak z molestowaniem przez Jankowskiego