Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Tauron wypowiada wojnę złodziejom prądu. Wdraża nową strategię do ich wykrywania

37
Podziel się:

Nielegalny pobór energii to spory problem, z którym muszą zmagać się jego dostawcy. Pracownikom Taurona w poszukiwaniu pobierających prąd "na gapę" pomoże nowa aplikacja, która wskaże im anomalie w zużyciu energii.

Tauron wypowiada wojnę złodziejom prądu. Wdraża nową strategię do ich wykrywania
Tauron ma efektywniej wyszukiwać nielegalny pobór energii (zdj. ilustracyjne). (Flickr, Tristan Ferne CC BY 2.0 Flickr)
bEJHYApx

Zjawisko nielegalnego poboru energii coraz mocniej doskwiera dostawcom prądu. Tylko w ubiegłym roku Tauron Dystrybucja wykonał kilkadziesiąt tysięcy kontroli pod tym kątem. W czterech tysiącach przypadków doszło do zjawiska nielegalnego poboru.

Dlatego też do sprawniejszego wykrywania takich przypadków firma zaprzęgnie informatykę. Jak informuje portal WNP.pl, pracownikom w wykrywaniu kradzieży pomaga już specjalna aplikacja.

- Od lipca wykorzystujemy w naszej codziennej pracy aplikację, która po wprowadzaniu odpowiednich parametrów w zautomatyzowany sposób wskazuje potencjalne punkty, w których może występować kradzież prądu - wyjaśnia Leszek Wojtachnio, dyrektor ds. technicznych w spółce Tauron Dystrybucja Pomiary.

bEJHYApz
Zobacz także: Zobacz: Marki Lotos i PGNiG zostaną. Przejęcie planowane na 2021 rok

- Wyselekcjonowane w ten sposób obiekty w pierwszej kolejności podlegają sprawdzeniu przez pracowników technicznych, zajmujących się eksploatacją układów pomiarowych - tłumaczy dalej Wojtachnio, cytowany przez WNP.pl.

bEJHYApF

Jak przypomina portal, nielegalny pobór energii jest niebezpiecznym zjawiskiem, który może zagrażać nie tylko osobie dopuszczającej się kradzieży, ale również jego sąsiadom. Istnieje bowiem realne ryzyko porażenia ludzi oraz wywołania pożaru. Do procederu są bowiem wykorzystywane prowizoryczne podłączenia niezabezpieczone w sposób właściwy (a czasem i w ogóle nie są zabezpieczone).

Problem nielegalnego poboru zawsze nasila się w miesiącach zimowych. Wtedy to energia pobierana jest także do ogrzewania budynków.

Za nielegalny pobór energii grodzi pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Narazić się można także na wysoką grzywnę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJHYAqa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
zet
rok temu
Pracownicy firm energetycznych maja prawie za free prąd,ktoś za to musi zapłacić
???
rok temu
A PRZECIEŻ MAJĄ LICZNIKI POBORU PRĄDU t/z SZPIEGI (niby inteligentne same maja przesyłać pobór prądu a łażą elektryki i spisują liczniki ) CZEGOŚ TU NIE POJMUJĘ -to po kiego je zakładali ???
;oj'pih
rok temu
Ja przechodzę na prąd stały ( na baterie ) paluszki AAA
bEJHYAqb
qu
rok temu
tauronzwraca się do mediów w sprawie kradzieży prądu?A gdzie ja mam się zwrucić gdy tauron mnie okrada stosując źle ustawione liczniki!!! Dlaczego nie ma nie zależnej firmy która zajmuje się serwisowaniem i legalizacją???
czerwony511
rok temu
Jak oni kradną prosumentom 20% to może być????
...
Następna strona