Notowania

Tesco sprzedaje pięć sklepów. Pojawi się w nich inna sieć

Brytyjski gigant nie przestaje ciąć kosztów. Pięć nieruchomości, w których mieszczą się jego sklepy, zmieni właściciela. Teraz już wiadomo, że jest to równoznaczne z wyprowadzką Tesco z tych lokalizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Pięć sklepów Tesco idzie na sprzedaż. (Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER)

We wtorek działająca w Tesco "Solidarność" poinformowała, że Tesco zamierza sprzedać pięć hipermarketów. Mają to być sklepy we Wrocławiu (ul. Długa), Warszawie (ul. Stalowa), Krakowie (ul. Wielicka), Gdańsku (ul. Cienista) oraz w Lublinie. Ponadto sieć zamknie hipermarket w Gliwicach.

Jak informował serwis dlahandlu.pl, ma to być dość skomplikowana procedura i nie do końca było wiadomo, czy sprzedaż nieruchomości będzie jednoznaczna z zamknięciem działających w niej sklepów Tesco. Teraz jednak już wszystko jasne.

Jak podaje "Puls Biznesu", Tesco zniknie z tych pięciu lokalizacji. "Podjęliśmy decyzję o sprzedaży pięciu naszych hipermarketów międzynarodowemu inwestorowi. Zgodnie z założeniami sklepy zostaną zmodernizowane i otwarte przez inną firmę handlową. O szczegółach będziemy informować w późniejszym okresie" - poinformowało Tesco w odpowiedzi na pytanie "PB".

Obejrzyj też: Co zmienił zakaz handlu. Ciekawe wyniki analiz

Tesco konsekwentnie zmniejsza liczbę placówek handlowych w naszym kraju. Na koniec lutego 2019 r. sieć posiadała 353 sklepy. Od lutego 2018 sieć zamknęła 62 placówki. Po zamknięciu 4 sklepów Tesco liczyło 349 placówek.

Jak pisaliśmy, w ostatnim roku finansowym Tesco zamknęło w Polsce 62 sklepy, najwięcej na świecie. Sprzedaż spadła do 9,6 mld zł. Brytyjska sieć częściową winą za gorsze wyniki w Polsce obarcza zakaz handlu w niedzielę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: tesco, handel, zakupy, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2019

KrukTeraz będą mogli świętować i modlić się cały tydzień po co pracować dadzą 500+ i opłaty jest OK,

18-07-2019

RomanNo i dobrze. Akurat handel wewnętrzny powinien być w polskich rękach (patrz na Zachód). Mam nadzieję , ze będzie to postępować

18-07-2019

KrukTeraz będą mogli świętować i modlić się cały tydzień po co pracować dadzą 500+ i opłaty jest OK,

Rozwiń komentarze (47)