Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.06.2020 14:31

Tesco w Polsce masowo zwalnia pracowników. Sieć likwiduje markety w Częstochowie i Mielcu

Władze handlowego giganta poinformowały o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn nie dotyczących pracowników. Umowy zostaną rozwiązane w marketach w Częstochowie i Mielcu. Związki zawodowe przekazały informację od pracodawcy w mediach społecznościowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Sieć w komunikacie informuje, że zwolnienia związane są z "zakończeniem dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych sklepów, centrów dystrybucji, biura głównego oraz zamykanych sklepów, w tym obejmujących likwidację stanowisk lub redukcję zatrudnienia na określonych stanowiskach, w związku z przyczynami ekonomicznymi.”

Zwolnienia zaczną się w połowie lipca, a zakończą pod koniec września. Wszyscy zwolnieni dostaną, jak podkreśla sieć, w miarę możliwości, propozycję podjęcie pracy na innym stanowisku lub w innych jednostkach firmy.

Zobacz też: Prezydent Konfederacji Lewiatan, Maciej Witucki o technologii 5G

Pierwsi wypowiedzenia otrzymają najkrócej zatrudnieni. „Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę - - czytamy w komunikacie.

Jak informuje sieć, pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, wręczane będą wypowiedzenia umów o pracę. Zwolnienia grupowe gwarantują pracownikom również odprawy.

Oba sklepy są na liście w sumie 19 obiektów Tesco, których nie chce kupić Netto. Nowy własciciel sklepów Tesco przejmie z kolei 301 pozostałych marketów.

Przypomnijmy, w czerwcu właściciel sieci hipermarketów Tesco ogłosił, że zwija swój cały biznes w Polsce i zamierza skupić się na rozwoju na innych rynkach. Oznacza to, że cała infrastruktura – sklepy, centra dystrybucyjne i centrala spółki – przejdzie w ręce nowego podmiotu. Będzie to sieć handlowa Netto.

- Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie – powiedział cytowany w komunikacie Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka, handel, tesco polska, zwolnienia pracowników
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-06-2020

BLA Jarosław twierdził, że zagraniczne sieci marketów mają w Polsce kolosalne zyski, które wywożą za granicę. Więc jak to jest, kapitalista rezygnuje z … Czytaj całość

26-06-2020

qperNIKWszystko w Polsce rozsprzedane, rozdane, zduszone zagraniczną konkurencją. Co zostało to obciążone podatkami ponad siłę resztek gospodarki. To … Czytaj całość

26-06-2020

Jacek-3Gdy rządziło PO Rosja napadła na Ukrainę, a za rządów PiS upadło Tesco. ;-)

Rozwiń komentarze (52)