Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|

Tesco w Polsce masowo zwalnia pracowników. Sieć likwiduje markety w Częstochowie i Mielcu

52
Podziel się:

Władze handlowego giganta poinformowały o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn nie dotyczących pracowników. Umowy zostaną rozwiązane w marketach w Częstochowie i Mielcu. Związki zawodowe przekazały informację od pracodawcy w mediach społecznościowych.

Tesco w Polsce masowo zwalnia pracowników. Sieć likwiduje markety w Częstochowie i Mielcu
(East News)

Sieć w komunikacie informuje, że zwolnienia związane są z "zakończeniem dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych sklepów, centrów dystrybucji, biura głównego oraz zamykanych sklepów, w tym obejmujących likwidację stanowisk lub redukcję zatrudnienia na określonych stanowiskach, w związku z przyczynami ekonomicznymi.”

Zwolnienia zaczną się w połowie lipca, a zakończą pod koniec września. Wszyscy zwolnieni dostaną, jak podkreśla sieć, w miarę możliwości, propozycję podjęcie pracy na innym stanowisku lub w innych jednostkach firmy.

Zobacz także: Zobacz też: Prezydent Konfederacji Lewiatan, Maciej Witucki o technologii 5G

Pierwsi wypowiedzenia otrzymają najkrócej zatrudnieni. „Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę - - czytamy w komunikacie.

Jak informuje sieć, pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, wręczane będą wypowiedzenia umów o pracę. Zwolnienia grupowe gwarantują pracownikom również odprawy.

Oba sklepy są na liście w sumie 19 obiektów Tesco, których nie chce kupić Netto. Nowy własciciel sklepów Tesco przejmie z kolei 301 pozostałych marketów.

Przypomnijmy, w czerwcu właściciel sieci hipermarketów Tesco ogłosił, że zwija swój cały biznes w Polsce i zamierza skupić się na rozwoju na innych rynkach. Oznacza to, że cała infrastruktura – sklepy, centra dystrybucyjne i centrala spółki – przejdzie w ręce nowego podmiotu. Będzie to sieć handlowa Netto.

- Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie – powiedział cytowany w komunikacie Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(52)
Cichy
3 lata temu
Niech tam seminarium powstanie!! Dla kleryków!!! Albo weźmie Rydzyka
Ślaski
3 lata temu
Tesco od dawna wyróżniało się ubóstwem ofertowym, brakiem towarów i szarzyzną! Wchodziłem i wychodziłem!
niedziela
3 lata temu
związkowcy w końcu będą zadowoleni. wszystkie niedziele dla pracowników będą wolne!!!! i to się nazywa skuteczność.
manek
3 lata temu
Jak wam zal Tesco a jak Ta Nutria Lewandowskji sprzedawal rodzime sieci Spolem Pss Ges mleczarnie to jakis nie zal wam stac was bylo w obronie gdzie macie w Niemczech I inych Panstwach Polska siec sklepow a oni wszystkie
Kuba
3 lata temu
Szkoda,ale Anglicy taką podjeli decyzję w sprawie Unii,były to sympatyczne sklepy do zakupów,ceny przystępne,towar dopasowany do potrzeb.Powodzenia na innych rynkach
...
Następna strona